Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери


Recommended Posts

въпроса, който ще задам може би ще предизвика смях у много хора тук, но не разбирам от електроника така че да питам все пак :cheers:

мога ли по някакъв начин да разбера колко миливолта е аутпута на адаптерите ми, защото не намирам инфо за тях никъде.

 

на амп-а ми имам пийк индикатор и като трясна по силно струните той птисвтева :)

има ли някакъв начин да се измери аутпута?

 

също така да се разбере честотната характеристика на адаптера?

 

благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изходния волтаж - мериш го с мултицет.

За честотната характеристика не знам, но вероятно първо записваш на компа звук от адаптера и после с някоя програма от рода на SoundForge или Adobe Audition го анализираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса, който ще задам може би ще предизвика смях у много хора тук, но не разбирам от електроника така че да питам все пак :lol:

мога ли по някакъв начин да разбера колко миливолта е аутпута на адаптерите ми, защото не намирам инфо за тях никъде.

 

на амп-а ми имам пийк индикатор и като трясна по силно струните той птисвтева :lol:

има ли някакъв начин да се измери аутпута?

 

също така да се разбере честотната характеристика на адаптера?

 

благодаря :P

За пиковете и точната картина на изхода на адаптера ти трябва осцилоскоп- мултицета ще ти даде някаква мноооого усреднена стойност, но началния пик(като удариш с перото) често е 2-3 пъти по-силен от останалата част от сигнала. Повечето производители, между другото, пишат средното изходно напрежение на продуктите си- примерно в сайта на DiMarzio пише, че моя Evolution трябва да има 470mV изход. Да ама не- на осцилоскопа показва 2.5V пик, около 450mV на ниските струни и 500mV на високите- зависимостите са: разстояние до струните, материала на струните, МРЪСОТИЯТА по струните(съвсем сериозно и адекватно ти го казвам ;) ), режима на адаптера(паралелно или последователно свързани бобини)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи с мултицет не може да се определи с точнст?

предполагам че тази мощност която дават не е пикова, а някаква усреднена :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, в крайна сметка с какво би ми помогнала цялата тази информация. Неразбирам, не че се заяждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи с мултицет не може да се определи с точнст?

предполагам че тази мощност която дават не е пикова, а някаква усреднена :think:

Няма да стане с мултицета.

Мултицета е бавен и не може да засече толкова бързо пика на струната, а както каза 7thString той наистина е пъти по-силен от останалата част на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С музтицета можеш да измериш номиналното изходно напрежение, но трябва да го настроиш да мери променливо напрежение, или да вържеш един грец след адаптера, и да мериш изправеното напрежение. Дано разбираш какво имам предвид B) .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.