Jump to content
Българският форум за музиканти

Nirvana - Aneurism


circles

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много радващ кавър . Същевременно различно и типично Нирвана ! Вокалите са невероятни . На мен лично всичко ми хареса , и това че напомня Нирвана и същевременно си вкарал твое ! Брвао :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радваш !

Определено кавъра е успешен :greenball:

Вокалите супер много ме кефят ... напомнят ми на Кърт и на вокала на Placebo малко ,абе супер ,да не говорим ,че това е песен на Нирвана ,която мн харесвам...

Трябва да се барне тук-там ,ама може и без това да мине хах

 

Успех! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

сичко е перфектно ....панинга, манинга- сичките йефекти и алабализми , вокални техники и механики ! Даже смятам че идеите са много ръца-пръца ,само дето по пътя към несъвършенното съвършенство си забравил да вложиш

Е Н Е Р Г И Я в музиката ! Нали знаеш - онова дето те кара да настръхваш като я слушаш.... А това е тъпо `щото основно в това се състои музиката на Нирвана (ако не си обръщал фнимание)

 

P.S. В тая песничка става въпрос за игли и ръкоделие..... COME ON OVER LET`S SHOOT THE SHIT ....SHE KEEPS IT PUMPIN` STRAIGHT TO MY HEART... и др. такива игри и закачки :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

о!

 

 

Към мод: моля да изтриете постчето ми. Писах, писах и после се зачудих що съм тръгнал да пиша...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Лерирол, сичко което си изредил е много далече от перфектността според мен.. Първи опит да запиша и смеся всичко сам <_<

 

В тази песен става въпрос за жена в крайна сметка, с Кърт сме лафили по въпроса.. :)

 

Сега с колегата Енгърмийнс мешаме едни ЕНЕРГИЙНИ коктейли.. Следи форума !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за точния отговор, който няма нищо общо с това което аз казвах.Радвам се ,че си се замислил....

P.S. Като си лафихте с Кърта той каэа ли ти ,в крайна сметка, самоубил ли се е или жена му го е убила!? `Щото ако знаеш нещо това доста ще освежи нещата около Нирваната....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мен ми е много интересно как точно дефинираш чувство и добре/зле. Щото оргиналния запис на Нирвана е правен с Буч Виг, като Кобейн послушно е трябвало да записва по 3 реда хармонични вокали, н'ам си колко бройки усилватели от н'ам си кви марки, които да се наредят един до друг и т.н. т.н.

 

Или както беше казал някой "Докато Кобейн крещеше и сочеше с пръст лошата индустрия, през продупчените му пуловерчета стъчаха доларите от албумите".

 

Още не съм разбрал как се пуска чувствомера за една музика, за да се разбере с колко чувство я е свирил някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствомера, колега Флиск за нас с тебе е загадка :)

Иначе когато е правел това парче през 90та някъде, още не е бил баш известен паралия, така да се каже... Парчето е много силно според мен, въпреки че като звук не нищо особено - виж, албума "Ин Ютеро" е друг случай...

 

Тайната за самоубийството ще я запазя, да не стават размирици

 

<_<

 

Наздраве!

Очаквайте новия Sugarbrew :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

In April 1990, the band began working with producer Butch Vig at Smart Studios in Madison, Wisconsin on recordings for the follow-up to Bleach.[10] During the sessions, Kurt and Krist became disenchanted with Channing's drumming, and Channing expressed frustration at not being actively involved in songwriting.

 

Това от Википедиа. А сингъла излиза една година по-късно като В-страна на сингъла Смелс Лайк Стари Чорапи. Буч Виг има видео уроци в Ютубата как точно са процедирали със записите по това време.

 

Иначе има и по-нова версия, записвана "на живо" (смесена от два различни концерта в ВВС студио 1 в Лондон и изяла бая последващ микс).

 

Аааа, да - и освен това наистина е основно за жена. Макар че Кобейн както обикновено се е постарал да звучи (поне) двузначно.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля ,колеги, пък и без много да се замислям, в дадената песничка сигурно наистина става дума за жена!

Жена ,с която човека е искал първо да танцуват ТУИСТ, после да отстрелят лайното и накрая тя да го изкара от него самия, като междувременно кара нещо да пулсира право към сърцето му.... ... .... ... ... .... ..... ... ... ..... :drummer:

 

P.S. Извинявам се колеги ,че се намесих в музикантските ви спорове ! Аз мислех ,че става въпрос за музика ,а пък то ставало въпрос за компютри!

 

 

...ДА ЖИВЕЙ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Yes, it is about Toby Vail (ex-girlfriend of Curt), no, it's not about heroin or meth and yes he did write it before he dated her. he was so nervous around her he got sick and would throw up. also on a lyric, to "shoot the s--t" is a slang phrase to converse with someone and to just bulls--t, not to shoot heroin or as another term for meth. also on a side note it is through toby vail that he met kathleen hannah who spray painted on a wall "kurt smells like teen spirit", meaning the deodorant, although kurt had never heard of that brand he thought she meant teenage spirit.

 

 

Чети си, чети. А "beat me out of me" moже да се отнася за абсолютно всичко. A това той самия го е обяснявал не веднъж по интервюта.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много много много про изпълнение и същевременно много пешънско и на вокалите и на китарити :greenangel: супер ме накефи макар че не съм слушал нирвана /освен сладоледа/ от има няма 10 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.