Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно саундче и от мен


Recommended Posts

Реших и аз да пусна един запис с моят любим преамп :inlove:

 

Свирнята е колкото да има нещо записано там и е просто квото ми хрумна. Малко е кофти записа (към края на сесията установих, че записвам на 16 бит/44.1КХц), да не говорим ква мъгла ми е миксирането, но се надвам че се чува гласчето на Lee Jackson-a :)

 

Ей го на: трашченце

 

пс. Ма мнооо обичам да се оправдавам да му се невиди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х ;)

 

Ами нещото се казва Lee Jackson GP 1000 - с 3 лампички 12АХ7.

 

Абе не знам, не ми звучи и тва е положението - едно такова ... как да го определя - сякаш пищи китарата :)

 

Тук направих един опит да го миксирам по малко по-различен начин:

 

трашче (в.0.2)

 

... и така не ме кефи особено, но ще дерзаем - някой ден ще му хвана цаката или поне така се надявам ;).

 

В същност ми е интересно да го чуя на колони, но това ще стане най-рано утре, че е вече никое време.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да пусна един запис с моят любим преамп :inlove:

 

Свирнята е колкото да има нещо записано там и е просто квото ми хрумна. Малко е кофти записа (към края на сесията установих, че записвам на 16 бит/44.1КХц), да не говорим ква мъгла ми е миксирането, но се надвам че се чува гласчето на Lee Jackson-a ;)

 

Ей го на: трашченце

 

пс. Ма мнооо обичам да се оправдавам да му се невиди ;)

Много приятен мек звук ......... ееххх ще ме комплексирате тука с тая хапаратура уе ....

 

Префектно ..... :D:D:D:D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен мек звук ......... ееххх ще ме комплексирате тука с тая хапаратура уе ....

А ние като постоянно се комплексираме от музиката която създаваш ... кво да правим ? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен мек звук ......... ееххх ще ме комплексирате тука с тая хапаратура уе ....

А ние като постоянно се комплексираме от музиката която създаваш ... кво да правим ? :)

а тъй, кажи му го да се вземе в ръце :D

 

сори за офа, бях длъжен :ph34r:

 

ми ти не минаваш през друго освен преампа нали, тогава си е нормално да пищи мъничко, то нали се очаква кубето да го позаобли малко или греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен мек звук ......... ееххх ще ме комплексирате тука с тая хапаратура уе ....

А ние като постоянно се комплексираме от музиката която създаваш ... кво да правим ? ;)

а тъй, кажи му го да се вземе в ръце ;)

 

сори за офа, бях длъжен ;)

 

ми ти не минаваш през друго освен преампа нали, тогава си е нормално да пищи мъничко, то нали се очаква кубето да го позаобли малко или греша

:D

 

Обаче пък си има и добри страни, яката музика която прави ме мотивира и аз да се опитам да направя нещо добро ;)

 

За преампа - записите са направени така:

 

Ритъм:

 

китара -> преамп -> ДИ Бокс със включена спийкър симулация (4х12") -> пулт -> звукова карта

 

Солото (или по-скоро мелодийка)

 

китара -> Wah - Wah с включен клийн бустер -> преамп -> ДИ Бокс със включена спийкър симулация (4х12") -> пулт -> звукова карта

 

Сега като се замисля, може причината да е както в спийкър симулацията, така и в уа-уа-то. Ще го изследвам този проблем. Ще пробвам с различни, но компютърни спийкър симулации и ще пробвам уа-то с различни настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх, едва днеска прослушах трашъриите, първото определено ме кефи повече, басси - дъската ми е на поправка, иначе щях да облагородя (омаскаря) с ниски честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх, едва днеска прослушах трашъриите, първото определено ме кефи повече, басси - дъската ми е на поправка, иначе щях да облагородя (омаскаря) с ниски честоти.

Нямаме бърза работа :bravo: Ще ми е интересно да го чуя допълнено с готин бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

начи, нотифицирам едно обещание, парчето и в gmail-а, басите ги записах набързо, при повече време, може да станат и по-сносни ...

 

btw: аре адаш и честит ти имен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи, нотифицирам едно обещание, парчето и в gmail-а, басите ги записах набързо, при повече време, може да станат и по-сносни ...

 

btw: аре адаш и честит ти имен ден

Ааааа, супер яко е станало !!!! :happy:

 

Честито и на тебе адаш! :)

 

Много ти благодаря, това си е направо подарък за именния ден! :D

 

Ще трябва да се почерпим при първа възможност! :):D:D

 

пс. Някой ден ако го направя цялото парче, дали ще имаш желание да ми гостуваш виртуално като музикант ? ;)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охо, на първа бойна линия съм, има хляб в тези рифове, па и дано се науча да записвам звука който трябва да е :hello: :happy:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.