Jump to content
Българският форум за музиканти

Victor Wooten


jeremy

Recommended Posts

:) Не мога да дойда в петък :) но иначе живея в София и ще съм благодарен на jeremy ако ме снабди с тая книга. Но по-скоро дайте да се разберем да си направим някаква басиситка среща и там да откачаме и да обменяме опит и информация.

 

@Fortissimo, можеш ли да ми запишеш това DVD? Аз тоя уикенд ще се прибирам до Горна и може да хвана Викторския да дойдем до Търново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък,на форумната среща,на по чашка и приказки за Victor Wooten - не лоша вечер,а ? ;)

Пу да го е*бат коньовете този петък и аз не мога! :wall:

Някой друг път ще е... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МММ даа. Да си направим наша си среща ;)

Само за басисти ;):D Аз съм за. ! :D

А може и да се събрем някъде със се инструменти и да подрънчим ;)

ПС Тая вечер съм на линия относно сбирката.. ;) Ще има обсъждане на Уутен :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... хм ... такова, намерих книгата, освен че има траковете има и видео, и всичко това се побира на едно CD - около 515MB e :ph34r: . А за срещата - няма да мога да дойда - някой друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич и не се съмнявам че ще послушаш майка си, то басистите минаваме за послушни копелета. Не е проблем да изпродуцирам някакво CD, проблема и промоцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fracture, ти откъде си? Кажи да видим как да оправим промоцията и разпространението на CD-то дето ще го продуцираш :lol:

 

А къде и кога да направим басистката среща в София? Хората, които бяха на сбирката да обсъждат Wooten някаква идея обсъдиха ли? Айде всеки да каже дали през седмицата или през уикенда сутрин/вечер/посред нощ?

 

и P.S.:Честит ХЕЛОУИН :green: :twisted: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да дръпна две видеота на Victor Wooten.

 

Едното се казва "Super Bass Solo Technique", 52 минути, и е явно по-старичко, ако съдим по записа и как изглежда самият той :)

Другото е "Lesson on Technique" или нещо подобно, 57 минути е, и там е седнал на едно столче с баса, свири и обяснява туй-онуй, ама повече разправя кои големи басисти и парчета са го вдъхновявали като е бил по-малък :)

 

Та искам да питам - има ли други интересни негови видеота, където да показва техниките по-подробно ?

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от бас дей '98 има малко. Там някой от публиката го пита за техниката му и той обяснява за double slapping-a i double popping-a, показва как точно прави движенията и накрая казва че всичките тия щуротии дето ги свири били само "въпрос на малко повече координация" :green:

 

Между другото на сайта му има 6 урока, от които два или три са за техника, нотирани от него и има към тях RealAudio ли беше. Eдиния урок представлява нотирана началната част от парчето Classical Thump, защото много хора го питали как го свири. Другите уроци са само писания, нещо като есета на различни теми като: как той възприема музиката като език, колко важни са паузите и как да се учим от себе си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fracture, ти откъде си? Кажи да видим как да оправим промоцията и разпространението на CD-то дето ще го продуцираш :)

...

От Пловдив съм, имам и това "Lesson on Technique", аве имам и други неща - май.

... верно, то днеска празник - Честит ХЕЛОУИН :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре...

Дайте сега всеки да каже откъде е, може ли да дойде за евентуална среща в София и какво точно има на или с участието на Уутън. Аз имам едно DVD на Drummers Collective Festival, което после продължава с Bass Day от 2002. Там въпросния субект свири отначало сам, по едно време започва да използва един Loop Station - записва се и почва да свири върху фигурите си - много яко. После изкарва на сцената Felix Pastorius и оня свири малко(прави се на JACO) с един Фендер. После излиза Steve Smith, свири малко с четки и т.н. и по едно време вика на сцената Wooten и забиват много яко.

Следва едно филмче от Bass Day 1998, където казах, че обяснява за техниката си. Като му писва да приказва изкарва на сцената брат си Reggie Wooten, който свири същите дабъл хенди, тапинги, дабъл слапинги и прочее глупости, само че на електричвска китара - не на бас, а на Фендер страт и то по бързо от Victor Wooten, само че лично според мен като се изсили много става безидейно, защото за такива простотии соло китарата просто няма тон и звуците, които издава са доста странни. Иначе наистина е МНОГО техничен тоя. Там двамата се надсвирват и Уутън си признава, че брат му е по-добрия и че той му е дал идеята за техниката с палеца нагоре-надолу.

Негови албуми, които имам са: Двойния Yin&Yang, A Show of Hands (липсва ми едно парче, ама има отде да го дръпна), и някакви откъслечни парчета, където свири разни щуротии с Marcus Miller и Victor Bailey.

С негово участие имам двата Vital Tech Tones със Scott Henderson и Steve Smith и един албум на Bela Fleck and The Flecktones - Outbound - много яка музика, но там всички вземат дейно участие и Wooten не изпъква така както в соловите си работи.

Имам и уроците, които е публикувал на сайта си (дръпнах си ги :) ).

Скоро ще имам и DVD-то, което ми е записал вече Fortissimo :)

Айде сега всеки да каже какво точно има и как предлагате да ги обменим тези материали. Ъплоудове разни ли, срещичка ли, каквото там...

Аз лично се интересувам най-вече от уроци, ама да не си кривя душата и на лайв изпълнения ще се изкефя.

Айде стига глупости от мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми дойде идеята в тиквата, като четох за тия даблинги, тапинги и прочее ... (щях да продължа глупости), та които се имат повече с тях, да вземат да ги поописват в темата "НАРЪЧНИК ЗА НАЧИНАЕЩИ". Па ако се намерят и илюстрацийки - чудно ще стане. Ама то наистина, ако се направи един бегъл преглед на незнам квито си му техники на свирня на баса, ще излезе доста интересен инструмент за губене на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре ва човек ДВД-то ти е готово, обади се като доидеш в Търново да ти го дам и евентуално да изпием 10 бири (както направих аз вчера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз ти писах на ЛС, че Виктор трябва да дойде да го вземе по някое време през седмицата. Иначе аз лично ще се прибера не тоя а следващия уикенд, ако до тогава не е дошъл вече ще си го взема аз и после като си казал - бири :blink::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.