Jump to content
Българският форум за музиканти

за компресора


Jordan69

Recommended Posts

Интересува ме следниа въпрос:1.-има ли компресор на които като се усили сустейна да задържа тона някъде към 30-40секунди или да дава практически постоянен сигнал.2.Произвеждат ли се такива компресори във вид на "камиончета".3.Може ли някой да ме ориентира за модели и цени евентуално?Ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете с информация.:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв компресор ( има други устройства които вършат подобна работа, но на съвсем друг принцип ), състейна реално е толкова, колкото китарата ти има, компресора не може да го повиши, а само да го направи по чуваем и с добавка на доволно много шум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. А тези, които дават постоянен сигнал не се продават на камиончета - няма и как да се продават на камиончета, защото ако струната спре да трепти, няма да има сигнал който да бъде удължен. Продават се продукти като Fernandes Sustainer, които се монтират на китарата и изкуствено карат струните да трептят. С тях може да се постигне "безкраен" състейн.

 

Моят delay педал (BOSS DD-6) има такава функция (warp) със задържане и удължаване на тона практически до безкрай, но определено не е приложимо в реално свирене - а примерно за остатъчен тон на края на някоя песен или соло, който трябва да остане да звучи доста дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобно нещо , но не е компресор.

Казва се дисторжън-фийдбекър и държи много дълго нотата или акорда който си изсвирил, дет се вика почти до безкрайност.

Това е известният бос super feedbacker

http://www.bossarea.com/loadpage.asp?file=boxes/df2.xml

 

как звучи - ето как :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за това че ми помогнахте да се ориентирам как стои въпроса със състейна на компресорите.Това което ще ми свърши работа е FSK 401 производство на Fernandes.Отново благодарско на всички които ми писаха и Успех:D:) :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.