Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за съпруга-помогнете!


Recommended Posts

^какво съвпадение.. :offtopic-001:

Не му взимайте електрическа китара,следващата стъпка е мощен усилвател,а саунда и силното свирене са удоволствие за свирещия,но често тежест за околните..

Както се изрази жена ми- "Може да харесвам Хендрикс,но винаги мога да го изключа,а ти нямаш спирачки" :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, евалата! Жена, която купува, а не изхвърля китари :offtopic-001:

Моят съвет е да отидеш в Динакорд-а на Искърско шосе, Yamaha Superstore. Там има доста богат на избор на доста марки и модели, а и си мисля, че тия дни трябва да са заредили отново (може и да греша, разбира се). Имат въпросният модел на Стаг, който си предложила също. Той не е лош, на едно приятелче му взехме такава, и китарката е прилична за подрънкване и непретенциозно ухо въобще.

Колегите горе подсказа вече за Cort,Walden и Yamaha освен Stagg. Обърни внимание на първите две марки - според мен са по-добри от Стаговете и по-евтини от Ямахите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на Всички,които ме запознахте с вариантите за покупка!!!!Сега поне няма да се чувствам невежа и съм сигурна ,че ще му взема яка китарка!!! :):)

 

Поздравления за добрата инициатива, със сигурност ще намериш китара и пожелавам на всеки китаряга подобна жена - моята проклина небето над мен, като хвана китарата.

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

присетих се (а и видях на сайта на камертон)

стагг SW203CE-BK -> 180лв (ако няма грешка в сайта), той е с активна електроника и "изрязване" което за 30лв повече в сравнение с (SW201BK) е нищо, а на никого няма да са му в "повече" тези "екстри --- това ако си се спряла на стаг-а от 1вия ти пост. иначе други разлики нямат (другата нищожна разлика е че на 203 ключовете са черни, а на 201 "металик") специално там аз съм много доволен от обслужването и смятам, че биха ти помогнали на драго сърце (не само за да ти вземат парите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Малко извън предполагаемият бюджет, но все пак - препоръчвам Yamaha F310 (дистрибутор Динакорд). Перфектна акустична китара в нисък клас. Имал съм няколко акустични китари през годините (10-тина), тази ми беше втората, като в крайна сметка сега се върнах пак на този модел. Според мен това е перфектното съотношение цена-качество при акустичните китари в нисък клас (цената и беше 290лв в магазин Динакорд, последна информация преди доста време; за 320лв получаваш пълен комплект с калъф, каподастер, струни, перца и още нещо - модел F310P).

 

Знам, че за непретенциозното ухо не прави разлика. Както и че за каузата няма значение (важното е младежа да има на какво да свири). Но все пак, ако пък решиш да му подариш китара, на която да се кефи и след време - това е моят съвет.

 

Ако предпочиташ да "минеш тънко" и да пробваш колко му е мерака - вземи Стагг.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

присетих се (а и видях на сайта на камертон)

стагг SW203CE-BK -> 180лв (ако няма грешка в сайта), той е с активна електроника и "изрязване" което за 30лв повече в сравнение с (SW201BK) е нищо, а на никого няма да са му в "повече" тези "екстри --- това ако си се спряла на стаг-а от 1вия ти пост. иначе други разлики нямат (другата нищожна разлика е че на 203 ключовете са черни, а на 201 "металик") специално там аз съм много доволен от обслужването и смятам, че биха ти помогнали на драго сърце (не само за да ти вземат парите)

 

 

Добре се присещаш,а и все важни неща!Определено харесах онази "черничката",но май с черни ключета е по-яко...Аз така или иначе ще купувам китарата около10-ти или 12-ти(юни),нямам къде да я скрия до тогава,а и не смятам да поемам риска някой да ме издъни(без да иска).Така че тук съм и чета,всяка информация ми е от полза......Благодаря ти!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.