Jump to content
Българският форум за музиканти

Tool - The Pot [singback]


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Сингбека съм го правил преди няколко месеца вкъщи на компа с китарката. Направих го за един много добър мой приятел, кандидат вокалист... уж.

Съзнавам, както и той разбира се, че това е може би едно от най-трудните парчета на групата и може би едно от 10-те най-трудни парчета за изпяване в

личния ми топ 100 да речем. :)

 

И все пак пускам го и тук, за да има разнообразие. Стига "Fear Of The Dark" или "My Heart Will Go On".

 

Китарите са полуживи, записвани са със 7-струнен Ibanez с фиксирано голямо магаре (bridge). Флойдове няма как да ползвам, щото постоянно сменям

строя на струните за различни парчета (авторски или кавъри и биха ми трябвали поне 5-6 китари, пък не съм Джон Петручи все пак).

Китарата минава с кабел в предусилвателче Behringer Tube Ultragain Mic 200 (за около 80 лв. някъде), оттам в компа (Line In), та оттам пък в програмата Reaper.

Тая програма един ден ще стане класика!

 

В Reaper пък на трака за китарта съм сложил Input ефект: Guitar 3 (с някакъв фабричен preset, ама вече не помня кой беше, някакъв от раздела Metal беше).

 

Баса е софтуерен. VSTi наречен Broomstick Bass и е реден, а барабаните са също VSTi наречен Addictive Drums.

Смесвал съм по слух, на слушалки (за около 20 лв.), еквалайзери, ревърби...

 

Аз лично смятам, че най-сполучливо ми се получи звука на слайд-солото, което съм правил с чаша, че нямам ботълнек :). Ама хич не знам как съм го направил.

Даже е леко намалено по сила. Можех да го дръпна, ама карай... свърши вече.

 

Явно има някъв проблем (сигурно зарди звуковата ми карта, която е Creative Audigy за около 40 лв., май вече не ги произвеждат), щото като го слушам през Reaper

с ASIO драйвера барабаните ми звучаха добре, но после при рендирането на микса ми звучат глухо. Осезаема разлика има, щом даже аз я чувах, докато правих сингбека.

 

Та, ако има вокалисти, нека се чувстват предизвикани! E, ако са и фенове на Tool - още по-добре! :)

Теглете, не ни жалете!!! И пейте и връщайте тук, за да се кефим. Няма ограничения за пол, възраст, сексуална или политическа дезориентация! Пък мое и банда да заформим впоследствие. Кой знае... :)

Ето:

 

Tool - The Pot [singback].mp3

 

 

Гъделички и припръцквания!

:)

 

П.П. Забравих нещо много важно да уточня. файлът започва на първо време с думата "Who", която изпява Мейнард. Така че си оставете един такт 4/4 преди това, щото самите вокали са изместени с вторина трайност в началото, както може да се чуе в началото като усилите оригинала, как баса започва по-рано и се чува от слушалките на Мейнард или там откъдето и да се чува, ама се чува! Предполагам феновете се сещат за какво говоря! Темпото е 106 увм (удара в минута), но това е в Reaper. както знаете обикновено има някаква малка разлика между отделните програми, заради начина по който изчисляват времето като величина.

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха може би аз съм най неподходящия човек.

 

Гласните струни(макар и само две) не ми се подчиняват въобще. Отделно че и на тембър съм много зле ама това няма значение след другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко...

Бе ако има фенове дори и да е ясно че не могат да го изпеят, да пробват, кво пък сега... Да стане нещо като предварителен кастинг за:

 

muzikant.org ТЪРСИ ТАЛАНТ

 

Даже клипчета ше е яко. Припевче ли куплетче ли, да става джамбурето.

После към авторксите ше минем в същия модел.

 

:thumbs_up:

 

Не вярвам, че няма фенове на Tool!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...аз първо да кажа, че и аз не мога да пея... :rocker:

 

Второ добре си се справил... :thumbs_up:

 

Хубаво е че се пускат такива неща...да се опознаем кой как свири... как смесва. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре... ех как бих се изкефил, ако жена се включи с примерно влизане, по-натам квот стане.

Давайте, смело - дебело! Пердашете смело, че иначе пускам за припев "Нищо друго освен майка ти" ;)

 

Поне един фен да даде заявка, че ше пердаши вокали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво имаш предвид, то на доста места си личи MIDI-то особено в баса и бързите неща в соло-барабанчето.

Оставям на страна и факта, че доста си измислям своеволия в китарите. Особено с едни мажорни терцички, дето ги няма иначе в оригинала.

Аз пък ги пердаша яко.

Направил съм, колкото съм могъл, давайте пеенето. Някой няма ли поне да даде заявка, че ше го изпее.

Какво като е Tool (в случая - Мейнард). И той на концерт не мое го изпее като си трябва :band2:

Ма по-скоро си мисля, че няма фенове сред вокалистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мейнърд определено има фенове след вокалистите, но в конкретния случай няма как да се започне вокално парчето, след като отсъства (примерно) едно метрономче в началото за ориентир.

 

По-нататък ми се струва, че единият куплет е прекалено дълъг... Не го твърдя със сигурност, не съм го пускал заедно с оригинала.

 

TooL са много специфични за изпяване, знаеш. Не се чуди, че няма много желаещи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пояснил в послеписа, че файлът... файлът започва на първо време с текста: who are you to wave your finger.

Темпото е 106 увм (в Reaper). Според това темпо оставяш един поне един такт в 4/4, включваш метронома да цъка и като цъкне:

раз, два, три, четири, who... и започва текста (също и клипа на самия файл, след което си се включва баса където си трябва).

А иначе мисля, че не съм удължил никой куплет. Моя файл е 6:25 мин. от диска е 6:17 мин., но те така или иначе леко забързват темпото,

докато аз съм стоял все на 106 увм.

Аз ще дам тон за песен, пък ако се включи някой, още по-добре! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, давам тон за песен. Очаквам и други да се включат :punk_guitar:

Записвал съм с микрофон за скайп за 2,60 лв. като на места се усеща, че се дръпвам една-две крачки назад при силните моменти, защото иначе е кошмар.

Записвал съм два пъти вокалите и съм съчетал това което ми се стори най-добро.

Микрофона е закачен на лампата и виси, за да не го в ръка. Сложил съм компресор и еквалайзер на вкус.

 

Нека слушането започне сега:

Tool - The Pot [song].mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм слушал оригинала(ей голям мързел съм :) )

Аве много добре ги правиш тея неща ве човек. И звучи някак с голяма лекота .(Иска ми се и на мен да ми се получаваха така)

Е ся не искам в никакъв случай да те хваля ей така за спорта. Всичко е ок, ама самия тембър на гласът ти не ме кефи. Може би не е за тая песен(и за тоя стил).

(Освен това този глас ми звучи познато ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тембър е доста смело казано. Но радвам се, че и за 2,60 лв. пак се поразпознава. ;)

Сигурно ако зема да го изпея кат си трябва и пред квото трябва няма да се разпознае :D

 

Хич не съм певец. Дадох тон за песен, току виж съм отсрамил вокалистите, дето още се ослушват.

Нека видим дали някой ще се включи. Бих искал жена да се пробва. Би ми било интересно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.