Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета за кабинети :)


liquid_death

Кабинети  

43 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Хайде на лесната анкета smile.gif

Знам че за вас няма да представлява проблем разпознаването на различните кабинети, но все пак, дано ви е забавно smile.gif

Въпроса е кой кабинет, кой е.Двата записа са с една и съща китара, един амп с еднакви настройки и за двата записа.Говорителите са еднакви - първо направих единия запис

с говорителирте, след това ги извадих и сложих на другия кабинет и направих втория запис smile.gif

И двата кабинета са 2x12" с кажи-речи еднакви обеми и са oversized.Говорителите са Eminence Legend V12 ->микрофон(китайски) и в саунд картата без никаква обработка.Микрофона бе позициониран посредата на двата кабинета на приблизително 50см.

Ето ги и семплите:

1. http://www.4shared.com/file/102655539/295c10a9/1_online.html

2. http://www.4shared.com/file/102656176/c833cf0e/2_online.html

А за по-напредналите кажете кой семпъл съм записал първи и кой втори?И с какъв амп ;p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за -- 2 e closed. 1 e vented.

 

Но и много се колебая дали не е само EQ барнато :icon_shithappens:

 

 

Готино сравнение - интересен ми е отгорора

 

 

* нямаше да е лошо ако семплите бяха с идентични рифове :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По логика 1 е отворен, 2 затворен, ако приемем, че мика е на една и съща позиция и няма никакви обработки. Не съм убеден, че става въпрос за реални два кабинета ( или един ) или че записа е суров, без обработка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мика е на абсолютно една и съща позиция и няма абсолютно никаква обработка, дори и на нивото на звука....

:)

Малко остана до отговора :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е:

1.затворен - Closed

2.Отворен - vented (подчертавам vented, а не open back)

 

Честито на печелившите!!!

Само дето това е единственият отговор, който е с 0% в анкетата :hysterical::):thumbs_up::)

Closed - обем 109 литра по модел на Marshall 1930

Vented - обем 114литра по мой модел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето това е единственият отговор, който е с 0% в анкетата

ооо, аз го промених това ... :thumbs_up::) :) ... не вярвайте на слуха си а на очите си, особенно ако отговора е споделен от създателя на темата :hysterical:;):hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето това е единственият отговор, който е с 0% в анкетата :thumbs_up:

 

Знаех си, че забравям нещо след като написах поста си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: в действителност точно на слуха си трябва да вярват хората :hysterical:

Логиката е, когато има вентилационни отвори, говорителя да може повече да "размахва" което означава повече бас, но само ако вентовете са наптед, а не назад като на оупъд бек.А също и хедруума се увеличава :) и то си личи.При клоусд...обратната хава, отрицателни налягания и т.н.

Дано на някой е полезно това :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как си постигнал точно обратния на нормалното саунд. Отвореният при сравнения със затворения звучи два пъти по затворено от него ( е бати изречението :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как си постигнал точно обратния на нормалното саунд. Отвореният при сравнения със затворения звучи два пъти по затворено от него ( е бати изречението :) )

 

 

:thumbs_up:

 

И на мен така ми се стори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.