Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересно - кетчупбел


Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ

 

Искам да споделя нещо с вас.Трябваше ми cowbell , но в монтана никой не продава това чудо, а не ми се ходеше до столицата.Предприех крайната мярка "самоделие" :slap: . От 500мл шише от кетчуппп махнах горната капачка,после след звукови проби по станите на шишето пробих 3мм дупки- звукът беше по- хубав. Закрепих кетчупбела до соло барабана и ;) . Не е като cow bel ама измислих нова перкусия :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономията е майка на мизерията, пич. :) Твоя кетчупбел може да го добавим към онзи комплект кофи от една друга тема и ще получим перфектния сет. Продължавай в тоя дух! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Икономията е майка на мизерията, пич. :) Твоя кетчупбел може да го добавим към онзи комплект кофи от една друга тема и ще получим перфектния сет. Продължавай в тоя дух! :)

 

МНОГО СМЕШНО все пак някой нямат толкава големи финансови възможности.А И ВСЕ ПАК ОЩЕ СЪМ ЛЮБИТЕЛ

 

Истинското съвършенство на човека се крие не в това, което има, а в това, което е.

Оскар Уайлд

Редактирано от hristo9611
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе човек. Аз "свиря" на един стол, налепен с подложки за мишки. Не съм в това положение да се подигравам на които и да било, че няма кинти. Наистина смятам, че това не е най-важното. Просто се изкефих на изобретението ти и на това, че има такива ентусиасти като теб. Съжалявам, не съм искала да те обиждам. Даже искам да чуя как звучи и да видя как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извянявай те разбрах те погрешно.А колкото то звука и вида нищо особенно.По кусно ще се опитам да го запиша тук.Пак се извянявам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

това ми напомня как си бях направил първия ми фус - от половин педал за каса(само плочката и пружината), някъф кабел,дъска от скейтборд и кутийка от STR8 RACING :):D и на всичкото отгоре си изпълняваше функцията с завиден успех!

Редактирано от a1RwalK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hristo9611 ако беше си беше направил труда да научиш/а и несамо ти/ името на този инструмент на български съответно и сам щеше да стигнеш до отговора как да си го купиш без да ходиш до София. Cow bell с две L се пише на англйски е "пастирски звънец" което значи че всеки един български звънец може да ти свърши работа разните му там хлопки, 4анове... :Piano:

 

:) ха-ха станал си направо майстор Тричко стоя кетчуп само да кажа че не си... хъм открил топлата вода и има подобна прекусия която издава подобен "пластмасов" звук!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Jam_Bloc..._background.jpg

 

е малко по сплескано от шише кетчуп ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Братоци ас тропах, ако става на въпрос на кръгал талашит облепен със донапрен и отгоре кожа

слагах го на масата в хола и бой, така че сетове всякакви стига да има желание за развитие. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.