Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект "Болен Мозък" -Резултат


BASHMAISTORA

Recommended Posts

Здравейте колеги,

макар да не съм довършил проекта на 100%, вече има видим резултат. Преди време се сдобих със малко "скраб" и реших да осъществя една моя идея- домашна самосвирка почти за без пари.

В крайна сметка съм използвал:

1- Стар клавир-Matador

2-Дъно от стар компютър- процесорна 633MHz, 256 рам, 8MB видеокарта, 10GB харддиск, CD, и звукова карта на C-Media

3- оп.система WinXP

4-програми- Live-Styler и VSampler

 

Ето и малко снимки от процеса на работа

http://prikachi.com/users/bashmaistora/2o.jpg

http://prikachi.com/users/bashmaistora/4N.jpg

http://prikachi.com/users/bashmaistora/5D.jpg

 

Следващата стъпка е да пусна в употреба и четирите плъзгача а бутоните за блендите ще се използват за функциите Intro, Main, Fill и Ending на Live-Stylera.

Трябва да отбележа че въпреки слабата компютърна конфигурация системата работи доста добре.

 

От проекта "Болен Мозък" очаквайте още USB to MIDI кабел за 20-25 лева. До този момент съм направил еднопосочна връзка м/у лаптопа към клавира обратната връзка нещо се опъва

Ами това е за сега от мен. Поздрави на всички колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, по-добро заглавие от "Болен Мозък" едва ли може да се измисли :) Ще следим развитието, пусни и видео с изпълнения после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ти дам синтезатора си да му вградиш кафе машина и "сандвич-мейкър" та докато свиря и творя да няма нужда да ставам много много...и някоя барманка готина която с команда да сваля туй онуй и.т.н.??? :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мега яко!Продължавай в същия дух.Едно време и аз исках да направя подобно нещо, но поради куп причини не стигнах до това!Поздравления и чакаме да го видим в действие! :coolp::thx::D

Редактирано от SGEORGE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много яко , и със сигурност може да излезе нещо много интересно като краен резултат .Аз лично съм си играл много по темата самосвирка - компютър ,и мисълта ми е че повечето открития са възникнали точно с такива опити .

Браво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата, колкото музикантска е и толкова техническа. Затова задавам и следващите въпроси:

Kак четеш клавиатурата? Май този матадор е с "динамична" клавиатура като на всеки клавиш има "плъзгащ се потенциометър", свързан с хода на клавиша. (Имах такава механика по времето, когато в България синтезатори просто нямаше, и се търсеше някакъв начин да се "емулира" подобно устройство.)

Полифонично или монофонично е четенето? Ако е поли, колко клавиша се четат едновременно, и какъв тип "stealing" е приложен, ако има ограничение на броя едновременно четени клавиши?

Какъв тип е интерфейсът между клавиатурата и компютъра? Мога само да предположа, че е ползван паралелния порт, понеже се вижда D25 куплунг/кабел на една от снимките.

 

Иначе подобно занимание заслужава адмирации. Не е въпрос на финансии, а на творчески момент.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата не е такава каквато я описваш.

Под клавиша има жичка със контактен лак, като при натискането му контактува със друга такава която е почти перпендикуларно разположена спрямо първата.

Тънкоста и недостатъка е преработването на самата "матрица".

казвам недостатък защото в този вариант мога да използвам 60 клавиша а 61-ия остава дублиращ на първия от същата група или се маха напълно както съм направил със другия проект( там просто липсваше един клавиш и ми доейде като по поръчка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да кажа че нищо което съм направил до момента не е измислено от мен(със съвсем малки изключения)- някой друг си е блъскал главата :) аз просто събрах нещата и ги донатъкмих. Видео ще кача след 6-ти Май понеже и аз трябва да ходя на работа :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.