Jump to content
Българският форум за музиканти

Dts 5.1 Surround Mix


Jordan_J

Recommended Posts

:-( Досега инсталирах последните АС3 филтри, Уиндоус кодеци... ;) Инсталирах няколко популярни standalone 5.1 DTS ENCODERS - И НИТО ЕДНА ПРОГРАМА НЕ МИ ИЗКАРА НОРМАЛО МУЗИКАТА в 5.1 DTS формат. Всички експортират някакъв шум - който е различен за всички програми, но е шум.

Записвам въпросния файл на CD или DVD и DVD плеър-ами го разпознава както трябва и всички 6 говорители работят в 5.1 режим, но не е музиката която експортирам а ШУМ! От всяка програма едно и също при експорта - ШУМ (поне е 5.1 DTS шум :punk_guitar: )

 

Първо си мислех, че нямам DTS codecs... Инсталирах последните - е, и това не помогна.

 

Хора, наистина имам нужда от помощ от някой спец по въпроса! Някой не е ли правил такива мискове ?! И къде и какво ми убягва ? Проверих по 100 пъти настройки и т.н. Всички върви гладко - преви'та, експорт ... Но накрая резултата е шум! Направо в чудо се видях.

 

МОЛЯ, СПЕЦОВЕТЕ ДА ПОМАГАТ !! :punk_guitar::punk_guitar::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и DVD плеър не го разкодира може би има наистина проблем при експортирането... иначе единственият софтуер под Windows с който успях да възпроизведа аудио в DTS формат беше VLC Player... във всички останали - шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а енкодваш ли всичко?

експорт на 6 моно файла, и енкодвени в ас3???

най лесно във Вегас, става и минетонка суркод. При мен става, отварям експорта в Уиндоус медияплейъра, и свири 5.1, (мониторите са настроени да плейват съраунд.

Нуендо не става.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво значи да енкодвам всичко ? Пускам експорт с опция 5.1 сурраунд / 448 кбс / 48 Кхз / 16 бит. Енкодването не става ли по време на експорт ? Нещо явно ми убягва ? Говоря за СОНИ Вегас.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ескпортвам 6 единични файла, и следтова суркод...

не бях особено доволен от експорта на вегаас, и за това си направих този схема...при мен работи добре.

имаше доста материали в videoedit.ru,

потърси, има и картинки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ситуация е следната:

 

Подготвил съм 6 файла - МОНО - 48 кхц. По един файл за Left, Right, Center, LFO, S Left, S Right.

 

Тези файлове са обикновен уейв формат.

 

Разполагам ги в Суркод - и резултата е съраунд файл, но само с шум ... Защо така ?!?!?

 

Трябва ли тези моно файлове предварително да се енкодват нещо или какво ?!? Защото не се получава тая хава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Звучи че правиш всичко както си трябва. Може би е въпрос на настройки на софта за енкодинг или пък на плейъра. Първо се убеди, че можеш да плейваш "оригинални" ДТС АудиоСД дискове. Плуват из торентите разни. Някои от тях са копие на оригинални такива, други са преправяни от ДВД-Аудио, трети са правени от МР3 да не кажа, ама от стандартни АудиоСД-та.

 

За плейването в т.нар. DTS Passthrough режим са важни няколко неща (говоря на комп само, с хардуерни плейъри не съм си играл):

1. да го позволява самата саунд карта хардуерно;

2. да го позволява драйвера на картата;

3. да го позволява плейъра (софта);

4. да се настрои всичко ПРАВИЛНО.

 

Тоя шум идва от разминаване между КХц-ите. Някои карти имат задължителен ъпсемплинг към 48 КХц - те не стават за Passthrough. При останалите ако се настроят да работят на 48 КХц, а се пусне файл 44 КХц и се чува точно тоя статичен шум, както мисля се казваше. Номерът е да си сигурен че картата позволява, драйверът да има настройки, да си сигурен, че плейърът става и най-накрая - да се направят коректните настройки. Което някой път е специфично за конкретния диск! Само да вметна, че не винаги един и същ плейър може да плейва всеки диск. Също така светването на лампата върху ресийвъра не значи 101%, че пускаш валиден и разбираем за него DTS поток. Имам оригинални такива ДТС АудиоСД дискове и с тях е по-лесно, обаче с правените, които се ширят из нета не винаги се получава точно каквото уж трябва да се случи. ;)

 

...единственият софтуер под Windows с който успях да възпроизведа аудио в DTS формат беше VLC Player...

КМ Плейър може, Медиа Плейър Класик също, Фуубар 2000 също, при определени условия и Уинамп. За МакОС също има няколко работещи.

Предполагам и други плейъри също могат, но по-кадърен от КМ надали ще излезе в близките години!

 

Успех на всички с манията DTS!!! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами номера е, че каквото се чува нa саундкартата на компютъра ми, такова се чува и на хардуерния ми DVD плеър Panasonic. Освен това всички файлове ги работя на 48 кхц, така, че дори този проблем с ъпсамплинга не може да е причина. Нещо е грешно ... Какво ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.