Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Vermona 30h


Recommended Posts

Здравейте на всички във форума !

Искам да пусна един усилвател Vermona 30H. Той си работи но искам да сменя входните букси от DIN стандарт (ако не се лъжа) на жак. Ще го ползвам за китара. Обаче имаше един номер със комбинациите на входните изводи за по-голямо или по-малко усилване. Имах схемата но като за беля лани я изхвърлих като "непотребна". Някой може ли да помогне - как се комбинираха изводите ?

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30H е с "джакове", не с "петици".

Освен това при него няма ра3лични входове 3а по-голямо усилване, просто има два канала.

Да не би да имаш предвид 300H?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По старите модели са с "петици".

 

Уточни дали става въпрос точно за 30 H 2х12 лампово комбо ?

 

 

Извинявам се много - подвел съм ви ма-а-а-лко (множко).

Става въпрос сигурно за 300Н -само шасито (усилвателя) е при мене- гедерейски транзисторен усилвател - 30 вата мисля. Има два канала + един общ вход и хал.

Та при него чрез комбинации на 5-ицата букса се даваше на маса /ако не се лъжа или шунтираше/ някакъв резистор

в предусилвателя и се получаваше по-голямо усилване - мисля за микрофон. Това важеше за всички усилватели от тази серия - 1000НН и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи!Когато заменяш петицата с жак препоръчвам пластмасов за да е изолирана масата на входа от корпуса на усилвателя.

2 на петица-маса на жак

3 на петица-HOT на жак

1 на петица-маса на жак за по-голяма чувствителност.Ако не се свърже 1 към маса входа работи с по-малка чувствителност.

Чао засега!

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се. Имам обаче още 3 подвъпроса :

1. Колко е изходния импеданс на този усилвател ? Нещо ми се върти в главата, че е 16 ома за разлика от 600Н и 1000Н които бяха 8 ома.

2. От къде може да се купи сносен високоговорител за усилвателя.

3. Само информативно. Тъй като от времето когато бяхя актуални тези усилватели зарязах ел. китарата и свиря само на акустична не съм в час с новите усилватели. Та на фона на продаваните в момента транзисторни усилватели къде може да се класират този тип- от типа 300Н,600Н,1000Н (ако изобщо ги допуснете).

Поздрави и :):punk_guitar::godbless::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 600H и по мое мнение не е подходящ за китара или поне за сегащните идеали за звук.до голяма степен допринася за това и колоната,която е оригинаната с 1Х15" и 4 "пищялки".Може би за бас китара е по-подходящ.

В репетиционната поради липса на централно го позлваме за вокали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Vermona 300H е комплектована /комбо/с два много чувствителни приблизително 12 инча говорители-RFT L3401 с импеданс-6 ома -единия.Двата са свързани паралел,което означава 3 ома общ импеданс.Мощността е приблизително 25-30 вата.Към усилвателя можете да включите китарен гов. с импеданс 4 или 8 ома.

Ето снимки на оригиналните говорители.

11812281361783654417.JPG

4452615161653421947.JPG

Ако можеш намери си оригиналните говорители!Пробвай с обява или в оказиони.

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите говорители са вградени в по-новите серии на Regent 30H лампови усилватели,но са свързани последователно-на 12ома-толкова е товарът на Регент 30H.Имам схеми но не съм добре с комповете,а и синът/SIN/не иска да помага-щял да става TEHNO DJ-от което аз се притеснявам!!!

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите говорители са вградени в по-новите серии на Regent 30H лампови усилватели,но са свързани последователно-на 12ома-толкова е товарът на Регент 30H.Имам схеми но не съм добре с комповете,а и синът/SIN/не иска да помага-щял да става TEHNO DJ-от което аз се притеснявам!!!

 

Благодаря ти за отговорите !

Не възлагам сериозни надежди за този усилвател-искам да го пусна за експерименти с китарата а после ще

си взема нещо сериозно. Смених му вече буксите и сега го вкарвам в пътя че едно време

сме му разделяли преусилвателите от крайното стъпало за да правим някаква система.Даже гледам че съм правил и закъснение при включване

заради пукането.

Поздрави и весели празници !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.