Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

....а всички може би ще се съгласите с мен че става ли дума за солиране - ДЖАЗА е музиката

Съжалявам, но трябва да ти кажа, че не съм съгласен с това твърдение. Не искам да излагам аргументи, за да не предизвиквам кавга, но нека да приемем, че е въпрос на вкус (и на търпение :ph34r: ).

що бе? то джаза и без това няма други достойнства освен солирането. поне съвременния джаз де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

що бе? то джаза и без това няма други достойнства освен солирането. поне съвременния джаз де.

Недей да се изказваш неподготвен!Явно толкова си и слушал!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове. Това е първото ми мнение така че ае :P . Искам да кажа на момчетата дето се карат " Правете :guitar: , не :D ". Всеки си има мнение и другите трябва да го уважават. От известно време само воайорствам из форума и да ви кажа доста интересни (за мене) теми се засягат, но тъй като нямам много време да вися пред комп-ра не съм се регистрирал до сега. Бай да уей... относно темата: За краткия ми живот до сега съм видял, и чул най-важното, доста добри и качествени сола на наши момчета, които някои дори и познавам. Важното е че в тая малка държава има страшно много добри музиканти. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе? то джаза и без това няма други достойнства освен солирането. поне съвременния джаз де.

Недей да се изказваш неподготвен!Явно толкова си и слушал!

 

 

Владо

Владо не се впрягай де. това беше само майтап. да аз не слушам джаз щото за мен е музикално извращение(мое мнение) но не съм чак толкоз тъп за да разправям такива глупости при положение че не слушам тая музика. аз харесвам стария джаз като чарли паркър и др.такива от неговото поколение щото не е вкаран в рамките на музикалните училища и университети. щото тези музиканти създадоха според мен истински свободна музика която ти дава усещане за живот. но пак не съм кой знае какъв фен на джаза. слушам с кеф само ДЖАКО :headbang::ph34r::metalist::metalist:

 

аре успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове. Това е първото ми мнение така че ае :D . Искам да кажа на момчетата дето се карат " Правете :guitar: , не :nono: ". Всеки си има мнение и другите трябва да го уважават. От известно време само воайорствам из форума и да ви кажа доста интересни (за мене) теми се засягат, но тъй като нямам много време да вися пред комп-ра не съм се регистрирал до сега. Бай да уей... относно темата: За краткия ми живот до сега съм видял, и чул най-важното, доста добри и качествени сола на наши момчета, които някои дори и познавам. Важното е че в тая малка държава има страшно много добри музиканти. Това е.

:o:metalist::metalist::headbang::ph34r::):o:):D:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нашият приятел t-rex на няколко пъти дава компетентно мнение за джаза и после заявява, че не слуша такъв и че не се интересува от него. но пък слуша сони ролинс. но пък това е извращение за него. и не е вкаран в рамки сони, но затова модерните джаз изпълнители са строго в рамките на музикалните училища. въобще яката работа :ph34r:

най-добре мненията от последната страница да се изтрият все пак

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете лафа: "За всеки влак си има пътници". Не е задължително да разбираш от всякаква музика. Достатъчно е да си добър в някой и друг стил. Ако разбираш от повече - по-добре. Най - добре е да измислиш нов стил :ph34r:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нашият приятел t-rex на няколко пъти дава компетентно мнение за джаза и после заявява, че не слуша такъв и че не се интересува от него. но пък слуша сони ролинс. но пък това е извращение за него. и не е вкаран в рамки сони, но затова модерните джаз изпълнители са строго в рамките на музикалните училища. въобще яката работа :ph34r:

най-добре мненията от последната страница да се изтрият все пак

за да имам мнение съм се мъчил да слушам мнооооооооооооооооооооого и различен джаз под влияниетио на хора музиканти или псевдоинтелектуалци или просто задници. иза да не стана и аз задник който слуша джаз само щото е сложно или щото било музикантско или по ред други причини спрях. и то защото не ми харесва. и изтрих всички касети на брат ми с джаз вследствие на което и той призна че ги е записал от суета. не казвам че ти си такъв. не те познавам. просто обяснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма добре t-rex,

то лошо няма, ама недей тогава да обясняваш, че било нам каква си музика, само защото не ти харесва, нали? Иначе наистина соловата импровизация от край време е знбачителна част от джаза, ма това далеч не е всичко. И е вярно, че доста хора я записават или прослушват от суета, ма то и с класиката е така... е и какво. Дотук това нищо не значи.

А мноооооооооооооооого джаз едва ли си слушал.

Аре наздраве за кой кват музика обича и за тези, които се опитват да прослушат някоя необичайна за слуха им музика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма добре t-rex,

то лошо няма, ама недей тогава да обясняваш, че било нам каква си музика, само защото не ти харесва, нали? Иначе наистина соловата импровизация от край време е знбачителна част от джаза, ма това далеч не е всичко. И е вярно, че доста хора я записават или прослушват от суета, ма то и с класиката е така... е и какво. Дотук това нищо не значи.

А мноооооооооооооооого джаз едва ли си слушал.

Аре наздраве за кой кват музика обича и за тези, които се опитват да прослушат някоя необичайна за слуха им музика 

Ми кво да кажа - аз съм горе долу на мнението на t-rex, макар и не на 100%. Може и мноооооооого джаз да е слушал. Аз лично съм се сблъскал с подобна ситуация. Има някой джаз музиканти, с определени техни парчета или дори албуми, които ме кефят. Но има такива, които се считат за супер музиканти, които ама хич не ми харесват. И също така смятам, че повечето хора ги слушат от чиста суета. Или поне казват че ги слушат. Не че никой не ги харесва, явно има и такива, които са им фенове, ма определено за мен това си е чист джангър. Засвирят някоя готина тема и след това за да не избягат от джаза непременно трябва да я оклепат тотално. Ми то по тая логика и в най-голямата какафония може да намериш някаква мелодия, хармония и подредба на нещата. Според мен нещата в дълбокия джаз отиват към много субективизъм - на някой му харесва, на друг пък съвсем. И никой не може да определи има ли въобще някой, който да е прав или крив. Такива работа :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: Пламен Радев от "Соларис" няма слабо соло. Максим Горанов, няма слабо соло. Китариста на "Контрол" (не му помня името, срам, голям срам, защото съм му луд фен(!) :wall: ), няма слабо соло. Васил Нешев, няма слабо соло. Христо Генчев, няма слабо соло. Божидар Главев, няма слабо соло.

Когато един китарист мисли, то си му личи... А когато не мисли, то се чува. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма добре t-rex,

то лошо няма, ама недей тогава да обясняваш, че било нам каква си музика, само защото не ти харесва, нали? Иначе наистина соловата импровизация от край време е знбачителна част от джаза, ма това далеч не е всичко. И е вярно, че доста хора я записават или прослушват от суета, ма то и с класиката е така... е и какво. Дотук това нищо не значи.

А мноооооооооооооооого джаз едва ли си слушал.

Аре наздраве за кой кват музика обича и за тези, които се опитват да прослушат някоя необичайна за слуха им музика ;)

значи! мноооооооооооооого значи! като слушаш нещо само от суета означава че си просто тапир който се носи по вълната. не визирам никого просто споделям. а за това колко джаз съм изслушал нямаш и най-малка идея. иначе наздраве и на теб. стига сме пили дай да се напием. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.