Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пич тази характеристика принадлежи на теб а не на мен. ти си крайната инстанция не аз. как пък с всички които имат различно мнение от мойто се разбрах само с теб се дърлим още.

Прочети си предишния постинг там за напъните и тия ряботи.Всичките ти изказвания са от този сорт.Не съм никва крайна инстанция,за разлика от теб аз не налагам на никой мнението си и съм толерантен към повечето потребители и не се заяждам само защото някой се е опитал да обясни,на някой друг,нещо си!!!Когато нещо не се отнася конкретно до теб може би е по добре да не се намесваш в разговора с обиди и категорични мнения по въпроса.Мисля,че това е въпрос на възпитание и елементарна култура.При теб тези неща липсват или поне аз съм останал с такова впечатление от момента на нахълтването ти във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще спомена само някои групи - Конкурент, ClearLand, Music Station, Ера, Ер Малък, Синтез...

 

BTW IBobz, не знаех че си китарист на Music Station, взех си албума ви още като излезна и кърти отсекъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя викаш е тая група от Перник, и по-точно Иво кой е, че за сега само предположения имам ?

 

:)

Групата се казваше HUSH,ако не се лъжа и бяха трио.Иво пееше и свиреше на китари.Май се разпаднаха след това,защото виждах Иво соло някви парчета да прави по едно време.Но това беше преди време да ти кажа,докато бях в БГ-значи смятай едно 5-6-7-8 години.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от солата на Цветан Недялков харесвам. Бива го момчето.

Но мисля, че тези, които са ме разтърсили още преди години са тези на Пламен (Радев май ебше) от Соларис и албума "Ологовремие" ´97. Нешо страхотно и то в целия албум.

После групи, в които кяристите са ми направили впечатление:

 

Pantommind

sjk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще спомена само някои групи - Конкурент, ClearLand, Music Station, Ера, Ер Малък, Синтез...

 

BTW IBobz, не знаех че си китарист на Music Station, взех си албума ви още като излезна и кърти отсекъде!

В Music Station бях клавирист и композитор на повечето неща (всички без Alone, Painting Souls и Gamble Away). На китара съм свирил само солото на Shaping и акустичната китара в началото на After Twilight.

 

Иначе по темата - Бисерчо много отдавна съм го признал за един от най-добрите в БГ заедно с Иван Лечев. Миро от Сафо също много ме кефи, но не винаги. Не цитирам парчета защото говоря за цялостното ми впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Колкото до Кърнев,ни в пайнера ни в майнера би могъл да се раздава,щото не може да свири.С тоя прав тон дето и четвърт тон не може да вдигне...ти за блус ми говориш.Плюс това най безогледно си изтърва струните като трябва да прави вибрато,тва къв китарист е??? ;)

Наблюдавал съм го доста време и мога да ти гарантирам,че дори едно соло на ZZ TOP не може да изсвири.И не мога да разбера,кое му е модерното също така???Според мен си е един чисто кръчмарски музикант,ако това наричаш професионализъм?Няма как да не се съглася :)

[bКолкото до Кърнев,ни в пайнера ни в майнера би могъл да се раздава,щото не може да свири

 

Евала пич ти наистина разбираш от свирене - ще те черпя по бира :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ахат всичките сола ме кефят, но най-яки са на "Огнени души", "Sexmaniac", "Брадвата", инструментала "Отнесени от вихъра", "Земя на слепци" - бавно като темпо, но просто размазващо. :D

Цецо Недялков също върти жестоки сола, особено на живо - имам едно лайв изпълнение на "Песен за Червената шапчица", от концерта по случай 10 години Ку-ку Бенд - солото е яко.

На Румен Антов също са много яки - "Опекуни" ме кефи най-много.

Ахха щях да забравя Иван Лечев - от неговите - "Не така", "Последният човек", "Дневен сън". :guitar: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До последен дъх ...на Тангра/записано от Моя приятел Джони/Валери ,баш тогава се разбихме през далечната 1985 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко хубаво--ама се чуда защо никой един от вас не е посочил едни от най смазващите сола коит се праат в група сленг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парчета нема да цитирам освен "Високо" на ФСБ,но групите с китарни сола които ме кефят са:ФСБ,БТР,Ер малък и Зона Ц,абе май доста съвпадат с любимите ми като цяло БГ групи-което идва да покаже че това е ВЪПРОС НА ВКУС,а не на "кой от кого е по-добър"...абе китаристите,излагате се бе...

 

иначе се кефя на нещата на Налбантов по принцип-яки са :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дюн" на БТР! Солото страшно разцепва :ph34r: И всичко изброено досега :green: Има една старозагорска група, Perfect Strangers, солцата и там доста биват :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.