Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland Em50


Recommended Posts

Знае ли някой дали може след като се направи баланс на мидифайла от дискетата(флопи)да се запамети?Аз не мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли ен знае?Ако не може да я продавам.Също така всичко свири с един и същ Реверб-HL2.След като го променя,не мога да го запаметя,на следващото миди(или като върна от начало същото),си кара пак със старя реверб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Единствения начин да си запазиш настроиките както е случая с ревърба е да си ги запазиш като пърформънс или в реално време да променяш нужния параметър.

Редактирано от stoqn shaikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са регистрационните банки примерно имаш 16 банки от 1 до 16 със 8 регистраций всяка

регистрацията ти помни всички настройки бленда,стил,ефекти,тоналност и т.н

включително и нивата на миди каналите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са регистрационните банки примерно имаш 16 банки от 1 до 16 със 8 регистраций всяка

регистрацията ти помни всички настройки бленда,стил,ефекти,тоналност и т.н

включително и нивата на миди каналите

Това ме устройва напълно,но дали го може моят Роланд?Налага се като пусна миди-файла с бясна скорост да правя баланс,да сменям ревърб,и т.н.Не може предварително,защото като го пусна си знае неговата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е трудна работа.А бихте ли споделили как мога да вкарам от дискета външни стилове.До колкото знам могат да се вкарат осем стила.От дискета ги пускам без проблем,но има някякви къстъм стилове,които искам да сменя,а не знам как.Имам опътване,но е на английски .Съжалявам че отнемам от времето на колегите,които се отзоваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой дали може след като се направи баланс на мидифайла от дискетата(флопи)да се запамети?Аз не мога.

 

Трябва да си преработиш миди-файла щото свирката си изпълнява каквото заредиш от дискетата.тези настройки са по принцип в началото на всеки трак"инструмент"...може и по-навътре.Като имаш упътване най отзад има кодовете на които ти реагира свирката.ако си отвориш мидито на компютър ще видиш всичките му ноти,бленди,ефекти и т.н.Променяш ги и ...се правиш,че свириш пред хората :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

A възможно ли е тези тези кодове да се променят от самата свирка и да се запаметят без да се използва компютър?Идеята ми е да се направи баланс на инструментите през апаратурата в кръчмата по време на свирене,и така да се запамети.А не на другия ден пак да ''ръчкаш''.

Редактирано от CyberGene
Неспазване правилото за цитиране на предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A възможно ли е тези тези кодове да се променят от самата свирка и да се запаметят без да се използва компютър?Идеята ми е да се направи баланс на инструментите през апаратурата в кръчмата по време на свирене,и така да се запамети.А не на другия ден пак да ''ръчкаш''.

 

Незнам,аз съм с ЕМ 25.На моята немога.Мога само перкусии,бас,акомпанимент, дясна ръка- двата инструмента.Ако свирката ти може да прави мидита канал по канал "трак по трак"би трябвало да можеш да я настроиш и запаметиш "промениш" направо мидито.Щом можеш да я настроиш както го правиш трябва да си запаметиш само настройките.На моята мога да запиша запаметените настройки на дискета като файл.Прочети си упътването..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.