Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се свири туш?


Recommended Posts

Здраво,

 

притрябва ми туш и понеже не намерих нищо в гугъл, реших да си го напиша сам в рийзън. Хубаво, обаче не знам как се свири? Очевидно не са 16-тини или 16-тини триоли. Някой знае ли как точно се свири?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че са си баш триоли - като се чуе през семплер и звучи, докато гитар про нещо дървено ги изкарва :)

 

Мерси все пак на всички, които щяха да отговорят :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

;) vlex само неразбрах за какво ти трябва, 4исто акустически как се свири или на някаква комп.програма ти трябва как да го приложиш? Мисля че "ProTool" имаше нещо подобно. :Piano:

 

Туш се прави на малко барабанче със корди "con corde",повреме на опасен номер в цирка и при състезания по борба, и предстявлява тремоло!!! Кулминацията завършва винаги с удар на раид чинел и каса .Ако ти трябва по някаква причина да го изписваш няма нужда от шеснайстини и ала-бала просто слагаш знак за тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак 32-ни несъм съгласен :P ами ако темпото е бързо тогава ударите в тремолото ще са 16-ни,а ако свиря в много бавно темпо тогава осем 32-ни няма да са ми достатъчни зада получа тремоло и ще трябва да сложа двойно по кратки нотни трайности зада запълня луфта,именно и затова когато се свири тремоло не се изписват нотните трайности/тоест всеки отделен удар/ а просто знак за тремоло. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва в цирка знам,че се казва "циркаджийско" тремоло. В смисал, защото не е типичното ллдд ллдд и т.н., а се натиска палката и колкото удара излязат.

И аз мисля,че зависи от темпото, НО са предимно 16-и. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

--o---o---o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-

---------------------------------------

---------------------------------------

R L R L R R L L R R L L

 

е не стана така както исках ама айде

Редактирано от Monni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.