Jump to content
Българският форум за музиканти

Реставриране на китара


Recommended Posts

Преди време ми попадна една китара, която чичо ми е правил през далечната 65-та.

Беше в доста лошо състояние, позициите бяха изпопадали, боята напукана, нямаше капак и електроника.

Дадох я на лютиер, който оправи позициите и боята.

Та остана да се сложи хубав лак и да се изреже капак (който да не прилича на Мики Маус) с другото ще се справя сам.

 

Ако някой може и иска да свърши това ще съм много благодарен, разбира се ще си платя каквото трябва.

 

Ето малко Снимки

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не прилича на мики маус е трябвало просто преди да се боядисва да се запълни мястото над бриджа с трупче, да се изшкури всичко, после да се фрезова канал за адаптера и чак тогава да боядисвате... Измисли си концепция, после си вземи милиметрова хартия, нарисувай точно какво искаш и го сканирай, оттам нататък е лесно да се превърне във вектор и да се занесе на лазерно рязане.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Не успях да разгледам всички снимки, но това, което забелязах още при втората снимка е много хаотична подредба на праговете. Няма я тая прогресия във скалата. Отдалеч прави впечатление, че има разбъркване при последните 7 прага и сякаш не са си на мястото. Може и от снимката да има някаква переспектива, но се съмнявам.

Ако има наистина някаква грешка - верният тон все ще бяга.

 

П.пс. Аз малко като черна станция пак ама...прощавайте. Професионален дефект. :ok:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязвам поставени прагчета не на мястото си както и BassTraffic.

Та този лютиер примерно да не е забелязал това ,след като ти е оправил боята защо не ти е пръснал и един лак?

Ако чакаш авто бояджия да ти пръсне лака , знай че те не са като лютиерите.

За дървенията no coment

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

:headbang: ^ Първо ти трябва учител по български език, после ти трябва малко култура, а накрая ти трябва чичо Гугъл ... там ако знаеш какъв въпрос да зададеш, ще получиш много задоволителен отговор

 

Без поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност тази китара ще звучи фалшиво видимо позицийте не са на мястото не се занимавай да я реставрираш няма смисъл.Ако носиш на майтап от нея би станала чудесна тупалка за килими. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност тялото има много красива форма, стига да не беше издълбано така зверски.

визията един пикгард (капак), ако е направен с вкус, може да го оправи. такъв като черния, ако е с подходящо заострени, а не със заоблени "уши" може да го докара като нокът на граблива птица вместо като мики маус в главата. но звукът ми е много интересен - с толкова много отнето дърво...

и на мен последните позиции ми се виждат криви. защо не пробваш да купиш готов гриф и да наместиш бриджа според него?

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenbloodне знам какво красиво намираш във формата.На мен ми се вижда доста не съразмерна тая китара.Да не говорим че и както казаха BassTraffic и останалите след него прагчетата са абсолютно не на местата си,което я прави фалшива от всякаде.Другия момент е че примерно ако е някое уникално дърво да си струва да се поправя,но ако не е каде е смисъла от тези занимания.Напълно подкрепям Mark Avreliiче за тупалка става.Но това си е пак в кръга на шегата.Без да се засяга собственика все пак решението си е негово и ако за него има някаква сантиментална стойност да си я ремонтира естествено.

 

Успехи в начинанието !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.