Jump to content
Българският форум за музиканти

Индуктивност за Уа-Уа


Recommended Posts

Здравейте,

 

Намерих в нета една схема на Crybaby 535Q и мисля да я пробвам. Мисля да си взема някакъв евтин волюм педал и да ползвам кутията и педала.

 

Някой дали може да ми даде идея откъде да намеря бобина за педала? Трябва ми 535mH или близка индуктивност. Имам разни бобини по разни платки, но не знам с каква стойност са и как да я определя. По магазините за ел. части дали може да се изборе някаква такава стойност?

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от магазин си намери бобина... или отвори една тухла по електротехника и търси как се получава индуктивността на бобината. Ама те предупреждавам, че ако ти трябва феритна сърцевина и други "екстри", формулите и труда ще надскочат резултата, да не говорим за ОЧАКВАНИЯТА :)

 

А за меренето- ми има си уред за мерене на индуктивност и капацитет, ама струва в пъти повече от обикновените мултицети <_< Май към 50-100лв беше

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще пообиколя магазините. Иначе трудните начини и аз ги знам, но идеята ми беше някой ако е правил нещо такова, може да е открил някаква хитрина, примерно по някакви чужбински сайтове бях чел, че има подходящи бобини в някакви устройства, които се продават там (в Щатите).

 

П.С. Появила се е НЯКАКВА паразитна дума в речника ми май <_<:)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една фрии програмка Speaker Workshop, с която може да си мериш бобини и кондензатори със саунд картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магазините няма да намериш индуктивности 500мХ вервай ми :blink:

1 от възможностите е да си накупиш индуктивности по 45мХ и ако вържиш 10 имаш 470.. и така нататък. 47мХ е най-голямата индуктивност която съм намирал на пазара. Има ги в комет :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магазините няма да намериш индуктивности 500мХ вервай ми :)

1 от възможностите е да си накупиш индуктивности по 45мХ и ако вържиш 10 имаш 470.. и така нататък. 47мХ е най-голямата индуктивност която съм намирал на пазара. Има ги в комет :D

С около километър бобинажна тел можеш да си я навиеш, аз мога да ти я сметна ако ти се струва разумен вариант. Но е добре ако имаш нужните машинки, както и бобинажна тел, а аз нямам нито едно от двете. Само съм добарвал некви връзчици оттук оттам, ама сега не мога да помогна с друго, освен със сметки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаите малко! 500мХ, как изглежда това в педала, колко е голяма бобината, и какво и е съпротивлението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така изглежда уа педала

http://homepage.ntlworld.com/s.castledine/greenfuz/wah.html

а така иднуктивностите

http://homepage.ntlworld.com/s.castledine/...z/inductor.html

 

ПС въпроса не е в навиването с "няква" тел :)

въпроса е, че на 1 бобина освен индуктивност се гледа и съпротивление

за това ги правят с ферити за да намалят съпротивлението. в тези сайтове горе пише доста за уа педалите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта. Вижте пък аз какво намерих - прост метод за измерване на индуктивност: ТУК

Може да се замени декадата от съпротивления с един потенциометър, на който накрая да се измери съпротивлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.