Jump to content
Българският форум за музиканти

Dunlop Crybaby


Guest

Recommended Posts

Браво Ники,много изчерпателна информация и много вярна. ;)

Много обичам когато видя постинг в който няма празни приказки а най вече факти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз бачкам с дънлоп джими хендрикс модел

дека го има джими хендрикс модела бре танасе?

 

и кви кинти е?

ами аз го взех от едно магазинче което се намира в базар триадица с/у ЦУМ. и доколкото си спомням цената му беше аколо 220 лв. а си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, най-накрая го намерих твоето уа:

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...drix/index.html

 

Не мога да се съглася, че Cry Baby е за поп музика, най-малкото не виждам Jimi Hendrix, Kirk Hammett, Dimebag Darrell, Joe Satriani, Jeff Beck и т.н като поп изпълнители. Jimi Hendrix е използвал всякакви уа-та, основно обаче е ползвал Cry Baby. Ето и един може би не много изчерпателен списък на ефектите му:

 

Dallas Arbiter Group Fuzz Face, a Fuzzbox

Uni-Vox Univibe

Dunlop Cry Baby

Vox Wah-wah

Jimi may have, at times, used a Thomas Organ Crybaby Wah Wah

Roger Mayer Octavia

 

Това което коментирахме е CryBaby 535Q, което за разлика от твоето има Q-control, Wah range control и Clean buster + volume control. Освен това е с true bypass, не знам твоето дали е така.

 

Който му е интересно - ето го user manual-a на 535Q, има и настройки за звука на различни китаристи. Както се вижда, освен всичкото е важно каква е китарата и какъв е амп-а.

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...535q_manual.pdf

ами моето няма нищо от гореспоменатите неща. признавам не са ми познати. ама това че няма нищо друго освен input и output на мен ми харесва. пробвал съм всякакви педалчета със разните му там комбинацийки и честно казано за мен няма по-готин уа звук. звукът е малко мазничък но мен точно това ме кефи. иначе това което си намерил в сайта за моя модел напълно отговаря на това което имам аз. пробвай го преди да купиш нещо. на мен лично повече ми пасна от край бебе-то.

 

и мерси за изчерпателното инфо относно ефектите.

 

аре пробвай и сподели вчепетления ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, най-накрая го намерих твоето уа:

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...drix/index.html

 

Не мога да се съглася, че Cry Baby е за поп музика, най-малкото не виждам Jimi Hendrix, Kirk Hammett, Dimebag Darrell, Joe Satriani, Jeff Beck и т.н като поп изпълнители. Jimi Hendrix е използвал всякакви уа-та, основно обаче е ползвал Cry Baby. Ето и един може би не много изчерпателен списък на ефектите му:

 

Dallas Arbiter Group Fuzz Face, a Fuzzbox

Uni-Vox Univibe

Dunlop Cry Baby

Vox Wah-wah

Jimi may have, at times, used a Thomas Organ Crybaby Wah Wah

Roger Mayer Octavia

 

Това което коментирахме е CryBaby 535Q, което за разлика от твоето има Q-control, Wah range control и Clean buster + volume control.  Освен това е с true bypass, не знам твоето дали е така.

 

Който му е интересно - ето го user manual-a на 535Q, има и настройки за звука на различни китаристи. Както се вижда, освен всичкото е важно каква е китарата и какъв е амп-а.

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...535q_manual.pdf

ами моето няма нищо от гореспоменатите неща. признавам не са ми познати. ама това че няма нищо друго освен input и output на мен ми харесва. пробвал съм всякакви педалчета със разните му там комбинацийки и честно казано за мен няма по-готин уа звук. звукът е малко мазничък но мен точно това ме кефи. иначе това което си намерил в сайта за моя модел напълно отговаря на това което имам аз. пробвай го преди да купиш нещо. на мен лично повече ми пасна от край бебе-то.

 

и мерси за изчерпателното инфо относно ефектите.

 

аре пробвай и сподели вчепетления ;)

а ти вече си имаш уа всъщност. не бях видял предните постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз имам Морли уа - предимството им е 4е са с опто вклу4ване - и не плякат в усилвателя

за ралика от пове4ето други уауа - сравнено с край бейбито( което в момента няма - и карам по спомен) - та доколкото не ме льже слуховата памет - крайбейбито май е по добро при 4иста китара, а морлито зву4и по добре на драйв канала( това си е субективното ми мнение)

мойто морли е PWA - TM STEVENS - един див басист ползва то4но такава - макар 4е е за китара модел - но сам го обещал на един приятел( и му го пазя )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами проблема е че не съм пробвал морли никога. но ако искаш да чуеш как звучи можеш да посетиш някой лайф на САФО. Миро свири с морли и ампа му е FENDER ROCK DELUXE ако не се къжа.

;) До скоро Миро свиреше с тунингован PROEL WAH-WAH +Volume,вече може да го е и сменил,но звучеше доста яко.

За справки относно тунинга се обръщаите към Токата-той го продаде на Миро!

Сори за офф-а,по темата- определено 535Q! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами проблема е че не съм пробвал морли никога. но ако искаш да чуеш как звучи можеш да посетиш някой лайф на САФО. Миро свири с морли и ампа му е FENDER ROCK DELUXE ако не се къжа.

;) До скоро Миро свиреше с тунингован PROEL WAH-WAH +Volume,вече може да го е и сменил,но звучеше доста яко.

За справки относно тунинга се обръщаите към Токата-той го продаде на Миро!

Сори за офф-а,по темата- определено 535Q! ;)

ами може и да съм назад с информацията относно оборудването на Миро. но наистина имаше морли което съм виждал с очите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз имам Морли уа - предимството им е 4е са с опто вклу4ване - и не плякат в усилвателя

за ралика от пове4ето други уауа - сравнено с край бейбито( което в момента няма - и карам по спомен) - та доколкото не ме льже слуховата памет - крайбейбито май е по добро при 4иста китара, а морлито зву4и по добре на драйв канала( това си е субективното ми мнение)

мойто морли е PWA - TM STEVENS - един див басист ползва то4но такава - макар 4е е за китара модел - но сам го обещал на един приятел( и му го пазя )

да не би на мен да си го обещал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами проблема е че не съм пробвал морли никога. но ако искаш да чуеш как звучи можеш да посетиш някой лайф на САФО. Миро свири с морли и ампа му е FENDER ROCK DELUXE ако не се къжа.

:D До скоро Миро свиреше с тунингован PROEL WAH-WAH +Volume,вече може да го е и сменил,но звучеше доста яко.

За справки относно тунинга се обръщаите към Токата-той го продаде на Миро!

Сори за офф-а,по темата- определено 535Q! :D

ами може и да съм назад с информацията относно оборудването на Миро. но наистина имаше морли което съм виждал с очите си.

ами той свири даже с 2 морлита-волум и уа уа,и аз тва съм го виждал с очите си и то преди година,а колкото до педала,защо никой не спомена Вокс-онзи никелирания,аз мисля че звучи по яко от доста Cry baby-та :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво - на друг пловдивчанин го бях обещал - ама каза да го продавам - бил закъсал с парите - сега Мизерник( Ники май се казваше) - пак от ПД го иска - и с него се знаем

А такъв никелизиран Вокс има приятеля ми Иван - наистина е супер -

но не вярвам да е по добър от моя Електро Хармоникс - Крайнг Тоне педал

( някой ден трябва да им направим тест -един до друг) -

който ми е основния уауа - не го продавам! - за съжаление е доста стар и не седи кадето го оставиш - а пада - но пък има 4 вида уауа- -плюс ревърс режим -както и въжможност да работи и като волюм педал- а пък за звук - няма нужда да го хваля изобщо(дано успея да стегна махалото)

а Морлито е новичък и послушен..- забравих и още едно преимущество на Морлито - тъй като педала за влючване е отстрани - има възможност когато -рокера(тоест махалото) е в горна позиция - само да се включи и да се ползва като филтър при соло - тоя пениз е супер любим на Кърк Хамет ( поне той го ползва най много - както и маса други - но в по малка степен)

а при другите - уауа е по гадно - трябва да натиснеш педала - но той е в тръбъл позиция и чак тогава да го върнеш в бас позиция - - евала на Морли - техният дизайн е най практичен

е ако някоя фирма ме вземе за консултант - да избараме една сглобка от - Дънлоп,Морли, Вокс И ЕХ - ще стане нещо супер ултимативно - а за рашкош и един уами ефект~!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.