Jump to content
Българският форум за музиканти

[adxok] - [requiem]


adXok

Recommended Posts

Здравейте...

Миналата седмица изкопах от стар приятел следната песен (парченце от нея де) правена още по времето на тракерите. Или по-скоро когато аз чух за тях. Всъщност парчето е от годината, в която Steve Vai дойде в България... май беше 2000-та или 2001-ва!? :unsure:

 

Ето го и парчето (дълго е около 8 минути, но тук пускам само куплет и припев):

 

Requiem

 

 

П.П. Поприпявам едно-друго, ама не ме нападайте за гласа, щото не съм певец все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, радвам се... само че тва наистина е част от парчето. Едва ли ще мога скоро да го запиша цялото... ама мога малко псевдо нотички да постна!?

Цял опус искам да го направя... като Бохемската Рапсодия на Queen, ама с повече небохемски нещица... хехехе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен идеята ми хареса. И пеенето е гот и хармонийката кефи. Е, от акцента не можем се отърва! Българи сме все пак :)

 

Никога няма да забравя вендъж като говорех с Николо Коцев по телефона той ми каза, 4е не работел с БГ вокали, то4но поради тази при4ина - акцента. Не 4е неговото мнение е миродавно, но е интересно да се знае и е прав в крайна сметка. Това е един от най-големите проблеми явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добро, дано те забележат подходящите хора :):). Пеенето не го бива много, но композиция и аранжимент :cheers:, както винаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peshoy2k,

ама ти мноу конспирации навъртя бе... какви хора да ме забележат, по-скоро аз трябва да ги забележа тях... хехехе :)

 

Радвам се, че ви харесва идеята дори от толкова кратък семпъл! А за акцента... нарочно исках да има акцент.

Бъдете убедени, че мога да докарам акцент на французин или арабин, дори и индиец говорещ на английски... е не на 100%, но се уча още и то много бързо.

Надявам се някой ден да си сформирам група, макар да знам колко е трудно да си пасне човек с друг човек. А и моите вкусове са едни такива... разностранни. Как да обясня на някого, че мога с еднакъв кеф да слушам Michael Jackson и Sepultura например. И да си ги свиря :) Или пък да обяснявам, че макар да съм християнин се интересувам и от нещата за които се е борил и ще се бори Сатана. Изобщо след това като пусна и някоя мазна чалгица от някоя сватба преди 15 години съвсем разгонвам хората около мен. Щеше ми се само жените да разгонвам като позасвиря и позапея, ама като да е! :)

Сега чакам чичо Вай да го вида за втори път на живо... и тоз път ше изтреща!!!

 

Абе живот...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

visiondann-e,

картинката кьм подписа ти е убиец! Дай и на мен такава!!! Вдъхновяват ме таквиз работки. Мноу якоооо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

visiondann-e,

картинката кьм подписа ти е убиец! Дай и на мен такава!!! Вдъхновяват ме таквиз работки. Мноу якоооо! :)

Виж този адрес, много интересни скриптове пишат:

 

http://www.text-image.com/convert

 

Правят конверсии от снимки към "текст" - в цвят или черно/бяло. Виж там! Доста е интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! :D:D:) Хареса ми. Вокалите са много добри, а и самата песен е интересна! А за акцента не ги слушай- то много българи на български го изкарват по-кофти отколкото ти на английски. И какво за Сатана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.