Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за дисторшън


herflik

Recommended Posts

Така,първо здравейте.

Преди около месец си взех китара +ампче,нали всичко супер,радост голяма,яко жица.Научих няколко песени,така както и да е ,кубето ми е Roland 15w(друго не пише по него) и отгоре нали има функции дисотршън , овердриве , метал и метал стак..ама въпроса ми е ако си купя отделно дисторшън по-добре ли ще звучи от дисторшъна който ми е вграден в кубето?И ако е така препоръчайте ми някаква марка дисторжън до около 100 кинта.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ми най-важното в случея е,че не си посочил стил на свирене,то дистове колкото и каквито искаш.

Погледни в раздела купувам-продавам има доста прилични неща на много добри цени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и темата"Ефекти произвеждани от съфорумници" има много добри решения

Отдели специално внимание на Mesa Boogey-то което прави liquid_death мисля че ще ти хареса.

Ако ти хареса свържи се с него.

Само liquid_death да не ми се сърди :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па аз отгоре сам написал ''яко жица'' от това трябва да се подразбира че свиря метал :godbless:

Пич, с такива дълбоко закодирани послания само можеш да объркаш горките ни съфорумници. :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа, чувал съм го кубето, един приятел има такова. Метал Стак е най-тежкият от всичките дистове и става да бичиш Металика примерно, ама за по-голяма бичкия ще ти трябва нещо по-натопорчено. И все пак зависи дали ще си пуснеш педалчето в чистия канал или в драйв канала, защото можеш и да си вземеш някое овърдрайвче и да си буустнеш Метал Стак дисторшъна от кубето, ако те кефи как звучи. Варианти много, отиди в магазина и виж кой дисторшън те кефи най-много. Пробвай ги всичките ако трябва, докато не намериш Светият Дист. :lol::godbless::rulez:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с това ампче, едва ли ще постигнеш тежката бичкия, която искаш.

Може по-нататък да пробваш направо с някакво лампово или хубаво моделиращо ампче с по-голям говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.