Jump to content
Българският форум за музиканти

Emo - Paramor Sound Test


Black Bird

Recommended Posts

Като го чух веднага се сетих да дам една мостра, макар и в друг стил, но подобно развитие на нещата.

Какво забелязах:

1. Прекалена компресия, която не мисля че е нужна

2. Аранжиментът трябва да е по динамичен (китарите, тежките са доста равни в интро, особено в куплета и т.н., което не трябва да е така, а да градира като сила-напрежение)

3. Касата е много напред

4. Музиката като цяло не ми е по вкуса

 

Та ето за каква често срещана "компресионна грешка" става въпрос. Първият семпъл е от 2004-та година, музиката е изцяло създадена, записана и обработвана от китариста на бандата James Malone (Arsis), стилът е безбожно техничен дет-метъл, но грешката е ушечуйна, когато бъде сравнена с пипнат от страничен човек похват и виждане дори за такъв отвратително изпердашен стил, който позволява "квадратична" компресия направо. Във втория семпъл може да се забележи как баса е успокоен и касата не бумти в междуочието.

 

Ето и семплите:

2004-ма самостоятелна работа

 

2008-ма продуцирана работа

 

Това може да се забележи в доста от случаите като първия, когато се пренавива дадена концепция.

 

Гъделички :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е вярно :icon_shithappens:

Иначе за звука съм сравнявал и следвал оригиналниа микс и саунд.

И до известна степен съм доволен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чух някакво парче на Nickelback - For All The Wrong Reasons. Компресията е изключително интензивна. RMS-то рядко слиза под -5dB.

Касата звучи много добре. Китарите им са наситени с ниски. Баса има много въздух, но е неотчетлив.

Най-ми хареса ниския звук на 0:47-0:48 мин.

 

А то ако Black Bird беше в тяхното студио, а не вкъщи, представям си кво щеше да е :icon_shithappens:

Пък и Nickelback са ултра комерс мейнстрийм. То оставаше те да са кофти откъм компресия.

 

И все пак с компресията се прекалява като цяло в последните 10 години. Но пък техниката го позволява.

Така че, волумена на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.