Jump to content
Българският форум за музиканти

тремоло - флойд


Recommended Posts

Идеята ти е яка, ама ръчката ще ми пречи много. Ще взема някакъв от Ebay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Флойд Роуз е проектирал така тремолото си , че да може да се монтира на почти всяка китара с винтидж тремоло с минимална интервенция! Не приемам въпроса ти за заяждане, просто го отдавам на непознаване на проблема , което е естествето защото не си специалист в тази област! Кинематичната схема на тремало тип Флойд роуз е идентична с тази на винтидж тремолото просто защото е копирана от тази на последното и само са добавени прищипване на струните и фина настройка!

 

Напълно наясно съм как работят нещата!

 

Просто с флойд роуз ще се промени саунда.

 

За да се постави флойд роуз се фрезова и отнема част от дървото зад тремолото което е да кажем необратимо.

 

Характерния саунд на оригинален страт си е в тремолото му - така че не бих сложил флойд на такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Флойд Роуз е проектирал така тремолото си , че да може да се монтира на почти всяка китара с винтидж тремоло с минимална интервенция! Не приемам въпроса ти за заяждане, просто го отдавам на непознаване на проблема , което е естествето защото не си специалист в тази област! Кинематичната схема на тремало тип Флойд роуз е идентична с тази на винтидж тремолото просто защото е копирана от тази на последното и само са добавени прищипване на струните и фина настройка! Пак повтарям: Монтиране на Флойд роуз на китара с винтидж треморо е ВЪЗМОЖНО без особени проблеми - просто трябва да се направи от специалист !!!

 

 

Винаги ми е бил интересен тоя Ваш навик да омаловажавате мненията на хора, които дори не познавате с подобни коментари. Особено любопитни са удивителните знаци в края на изречението след всяко споменаване на думата "специалист". Нека, вместо да пишем подобни коментари се съсредоточим върху възможните причини за реакции, като тази на Дими(които, както стана ясно съвсем не изхождат от непознаване на проблема), вместо да се самоизтъкваме непременно.

 

И наистина - Дими имаше предвид, че звука на страта неминуемо ще се промени, което може както да не е от значение за свирещия, така и да е силно нежелано(както в случая на Дими).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе тази китара има по-скоро backup статут и ми трябва флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тогава можеш да я дадеш на лютиер да сложи.

П. Давидов вече се предложи, другите, предполагам ги знаеш... изборът е твой!

Възможно е да се получат известни компромиси(разлика в радиусите и др.)в зависимост от това как се свърши работата.

Какъв флойд мислиш да пазаруваш?

Мисля, че е добре да е пак с 53 и няколко десети мм(предполагам ти е толкова на сегашната китара) разстояние нежду центровете на крайните струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.com/Floyd-Rose-Lic-Left-Ha...p3286.m63.l1177 За тази китара следвам примера на Горера и минавам тънко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това също е добър избор ЦЪК . Аз лично бих заложил на него, а и доста лесно се инсталира. Заключващия nut се монтира след другия. А и с едно натягане на шестограма става фиксиран бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега събирам пари за нова китара и не ми се дават повече от 100 лева за флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kahler не съм виждал на живо, но доколкото съм чел за него би трябвало да има коренна разлика спрямо флойдовете. Най-малкото в състейна. Как е като усещане, Евтиме?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Kahler на едната талпа и го предпочитам пред флойд.... утре имам изпит и не мога да пиша повече сега...утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега събирам пари за нова китара и не ми се дават повече от 100 лева за флойд.

 

Абе темата трбваше да почне така:

Имам китара Стаг (тук е добре да напишеш и модела).

 

Ползвам я за бек ъп - трябва ми китара с флойд , мога ли да и инсталирам флойд - не мисля да инвестиерам повече от 100 лева.

 

И щеше да е ясно за какво иде реч.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.