Jump to content
Българският форум за музиканти

тремоло - флойд


Recommended Posts

Знаете ли може ли да се свали тремолото и да се сложи флойд на една китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Това сме го обсъждали доста отдавна. По-сигурно, по-евтино, по-спокойно (и всичко останало в по-добрата посока) ще ти дойде да продадеш тази китара и да си купиш такава с флойд :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли може ли да се свали тремолото и да се сложи флойд на една китара?

 

ОПРЕДЕЛЕНО МОЖЕ!!! Правил съм го даста пъти!

Ако желаеш пиши ми ЛС с подробности за китарата!

 

Поздрави,

 

Петър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smartpeter, не се заяждам, а питам от любопитство:

 

Как точно слагаш заключващ nut на китарата? Ако не искаш да кажеш поради някаква причина, просто покажи снимки на направена такава модификация от теб самия, ако може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предварително се извинявам, ако се отклонявам от темата, но ако някой от вас е правил нещо подобно, ще ми бъде от голяма помощ. според вас може ли на китара с флойд да се сложи фиксиран бридж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локинг нъта се слага просте вместо предишния нът с подложка или ако е както на мойта флойдска дъска с регулируема височина даже няма нужда от подложка. Все пак аз продължавам да мисля, че е голяма тъпня, но ваши са си китарите и парите, трошете си ги :)

 

Колкото до фиксирания на флойдска дъска - може, що да не може. Трябва обаче да запълниш кухините с тапа от дърво, за да може да държи нещо все пак тоя бридж...

 

Подрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчайте ми някой лютиер, който би се занимал с подобна операция, щото имам едно счупено тремоло и второ такова не мога да намеря. фиксирания вариант ми остава надеждата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз те съветвам да си търсиш такъв флойд - просто е по-добре отколкото да е модва, и копае допълнително.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не видях автора на темата да е написал за каква китара иде реч ?

 

Никога не бих сложил флойд на оригинален стратокастер примерно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не видях автора на темата да е написал за каква китара иде реч ?

 

Никога не бих сложил флойд на оригинален стратокастер примерно ...

 

Дими!,

 

Г-н Флойд Роуз е проектирал така тремолото си , че да може да се монтира на почти всяка китара с винтидж тремоло с минимална интервенция! Не приемам въпроса ти за заяждане, просто го отдавам на непознаване на проблема , което е естествето защото не си специалист в тази област! Кинематичната схема на тремало тип Флойд роуз е идентична с тази на винтидж тремолото просто защото е копирана от тази на последното и само са добавени прищипване на струните и фина настройка! Пак повтарям: Монтиране на Флойд роуз на китара с винтидж треморо е ВЪЗМОЖНО без особени проблеми - просто трябва да се направи от специалист !!!

Мога да го направя, но не се натискам , пък ако авторът на темата желае - нека се обади!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е Стаг. Промени по нея има доста. От HSS стана HH с адаптери Select - Licensed by EMG. Зора е че е за лява ръка и не знам откъде да намеря такъв флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.