Jump to content
Българският форум за музиканти

Hardcore\emocore Vocals...


lastprayer

Recommended Posts

Та става въпрос за следното.Аз съм вокал във хардкор банда,но започваме да слагаме в парчетата и по моледични вокали.Искам няколко съвета за мелодичните вокали при положение че досега съм пял само по-хард неща...наприерм като тоя тип от греен-дей...нещо такова искаме да са мелодичните вокали в парчетата,или като булет фор май валентайн.....айде \/ :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човече, 90% от нашите дискусии тук са си почти само за нормалното, чисто пеене :D

Тази тема може и да ти помогне - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3949&st=0

 

 

Във вокалите на Грийн Дей няма нищо особено. Виж в някои по-твърди метълкор банди има доста добри вокални изпълнения - примерно Killswitch Engage, и стария и новия вокалист (чернокожият) имат много сполучливи чисти вокални партии :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема може и да ти помогне - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3949&st=0

:green: Благодаря за четката! :green:

 

А иначе, lastprayer, може ли да се запишеш и да постнеш нещо , което пееш.

Искам да те чуя, за да мога ти дам съвет.

 

ако не искаш да го слуша целия форум го прати на evtaka@abv.bg.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми записани вокали нямам.Идеята ми беше следната.В парчетата както си викам и дера здраво,изведнъж трябва да изпея някаква по мелодична част,но тий каот гласа се е настроил някво,и мелодичната част не става както трябва.Нокогаот пея само мелодични неща тогава мисля,че става...е за това говорих,различното настроиване на гласа,по време на парчето.А колкото до този тип от греен-дей,правим в момента кавър на Wake Me Up When Septeber Ends,и имам чувството че не стават както трябва,ако иска някой да чуе парчето и да даде някой друг съвет точно за това парче....и за изпяването му peace \./ :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе намери си един микрофон и се запиши с компа. Така както ми го обясняваш има 95% шанс просто да не пееш правилно искам да те чуя.

Трябва да знаеш, обаче, че пеенето е сериозно начинание, и ако наистина искаш да се занимаваш с това, то трябва да отделиш много време за упражнения, а звученето идва бавно.. с месеци, дори години. Ако мислиш, че има формула, която може да те научи да пееш добре за няколко дни или седмици, то много жестоко се заблуждаваш. Пеенето иска много работа и режим. Та в тази връзка искам да те чуя. Постни нещо. Не е необходимо да има дори музика отдолу. Запиши нещо с най-обикновено микрофонче. Не се притеснявай че не звучи добре. Аз се занимавам с пеене вече повече от година, и все още не звуча особено добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ,напълно ясно ми е,та аз пея от 5 месеца,и го правим с бандичката за удоволствие,иии...да е,ще се запиша и ще ти го пратя,предполагам не пея правилно...щото се пшак не съм хоидл на уроци а просто си пея щото ми харесва.... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако отидеш на един два урока да видиш кое в пеенето не ти е както трябва (защото всеки има по нещо за оправяне) ще започнеш да пееш по-добре и ще ти харесва още повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Виж, аз съм се занимавал с хард кор и смело мога да кажа, че почти 99% от вокалите пеят неправилно, въпреки малкия набор от тонове, които ползват и имат сериозна нужда от уроци. Като изключим това, че на места фалшивеят и в динамиките издъхват, неправилното им пеене понякога води до проблеми с гласните струни. Имам жив пример за това! Не си мисли, че не слушам такава музика, е не ми е от най- приоритетните, но имам любими банди... но това е истината- така, че хващай се сериозно и успех! Ще видиш след време как ще изпитваш едно вътрешно удоволствие от това, което излиза от устата ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Еми записани вокали нямам.Идеята ми беше следната.В парчетата както си викам и дера здраво,изведнъж трябва да изпея някаква по мелодична част,но тий каот гласа се е настроил някво,и мелодичната част не става както трябва.Нокогаот пея само мелодични неща тогава мисля,че става...е за това говорих,различното настроиване на гласа,по време на парчето.А колкото до този тип от греен-дей,правим в момента кавър на Wake Me Up When Septeber Ends,и имам чувството че не стават както трябва,ако иска някой да чуе парчето и да даде някой друг съвет точно за това парче....и за изпяването му peace \./ :guitar:

Oу тва е много трудно, на записи как да е ще стане, ама лайф е много трудно...

Забеляала съм го при повечето групи на лайфове особено при bLessthefall ,при тях е така има много дране и доста мелодични части, и добре се получав,но на лайфовете при мелодичните части се получава едно прегракване и мега фалшиво пеене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.