Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване


Recommended Posts

Предложете схема на свързване на два адаптера и четери потенциометра в бас китара ! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази тема мястото и е в друг раздел. :)

Без да се сърдиш :dance:

Тъй като вече виждам , че сте ми преместили темата ...

 

Някой няма ли предложение как , аджеба , ще стане туй , щото тука са ми възложили да ремонтирам един бас кремона (за 196 лв (отзаде на нека го пише) ) . Ако сте добри майстори , ще знаете как ще стане ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай информация какво искаш да правиш с 4 потенциометъра и 2 адаптера ?

дет се вика и 4те можеш да ги сложиш като волум само на единият адаптер :blink::(

така, че бъди лееко по-конкретен с въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifera , виж ся , кремонката стандартно мисля че е с два volume- понтециометра и два tone- понтециометра .

 

Пък и ако можеш да предложиш по-добър вариант за свързване (примерно три volume и един tone) ... :P:bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това

http://static.zoovy.com/img/guitarelectronics/-/wdu_h011_01

 

по 2 :)

 

Ако ти излизат 2 жици от адаптера, единия към маса, другия към потенциометъра както е на картинката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да постне схема за свързване на 37 адаптера с 89 потенциометъра? Благодаря.

 

 

ПС: :ph34r:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще ти кажа, ама трябва да уточниш колко от тях са електромагнитни, колко- пиезо и колко- оптични... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Трябва ми възможно най-лесната схема за басс със 2 адаптера.Върши ми работа и да е само с волуме.Басса е един дърт Пълдин(възможно е и да е кремона щото състоянието му беше укаяно и трудно се разбира).Адаптерите са от тея дет като ги барнеш и става лееееко шумно в стаята :killyou: :cheers: Пробвах тая схема,обаче не стана.Възможно е и потенциометрите да са разбити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.