Jump to content
Българският форум за музиканти

Втори живот за инструменталните кабели


Recommended Posts

Ще ви покажа с какво се занимавах тази вечер в края на седмицата....

 

Имах 2 кабела за рециклиране.

 

Първо след дълга употреба какво се получава :

11_.jpg

 

Развъртаме жака хващаме пъпката на жака здраво и като завъртим задната част - той превърта - следователно няма добър контакт и не може да разчитаме на кабела.

 

Друг факт:

1_.jpg

 

Там където кабела излиза от жака се огъва най интензивно и често вътре повечето жички са изпокъсани - затва е най добре кабела да се среже там.

 

Така оголваме кабела:

2.jpg

 

Калайдисваме:

3.jpg

 

 

Не забравяме да пъхнем гуменото уплътнение - в началото на всеки се случва запоява кабела и тогава се сеща, че е забравил уплътнението .... за щастие не ми се случи тоя път!

 

Калайдисваме жака - за удобство го пъхвам във стар ненужен женски жак:

4.jpg

 

Запояваме калайдисания кабел:

5.jpg

 

Завиваме капачките :

6.jpg

 

Не са ли красиви а ???

 

 

В някой случай се ползва термо шлаух - но в нашия случай сме си похарчили добре паричките за нойтрици и термошлаух не е нужен , а и те са толкова плътно напаснати фабрично че няма място за него !

 

Това не е всичко - проверяваме кабела с мултицетченцето:

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

Втория кабел за удобство има ъглов жак :

12.jpg

13.jpg

 

И накрая един съвет - подреждайте си кабелите за да ви служат добре ето така:

14.jpg

 

А ето така не се прави :

15.jpg

 

 

А накрая старите жакчета право в кофичката за отпадъци :

16.jpg

 

Благодаря за вниманието!

 

п.с. Басиста да почерпи бира той си знае ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не харесвам тези конектори на нойтрик. Дими, држ ме в течение колко време ще издържат.

 

Имам един кабел със същите прави неутрици. Вече 3-4 години не е мръднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Личното ми мнение е, че издържливостта на даден тип конектори не се определя от дуракоустойчивата им конструкция, а от хигиената на работа с тях. Ползвам едни пършиви Проелчета от 8 години и не са ми правили никакви проблеми. Явно си подреждам кабелите по правилния начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личо аз свиря с кабели с такива жакове и не са мръднали вече година, а дори не прекарвам кабела през колана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното отношение е друга работа.

Не ми харесват поради факта, че имат пласмасова част отзад, освен това самия конектор може да се върти защото не е хванат никак за металния държач.

Не знам дали е лош късмет, но имам един нойтрик жак със спукана пласмаса. От тогава не ги харесвам. Освен това ми се виждат много груби и тежки.

 

Проелските кабели според мен са една идея по-добри от китайските за по левче. И на тях им се разхлабват пъпките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ники - Проел точно съм ги забравил вовеки веков - то си е ясно че са по скъпо менте на нойтрик.

 

Личния ми опит с проел е ужасен.

 

Превъртат след седмица , трошат се - никога повече проел за мене....

Китайските жакове издържат повече от тях.

 

Както се казва не съм достатъчно богат да си купувам скъпи ментета .

 

 

п.с.

 

Преди година ми донесоха някакви 8 кабела за саунд модул и съответното количество проел жакове - хората не можели да ги калайдисат.

 

Наложи се Дими да измисля хитрини и с шлайф машинка да минава всеки жак за да се хване припоя - хайде мерси.

Нойтрика се калайдисва с песен.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде, пак басиста черпи :hysterical:

 

Лично аз не харесвам тези конектори на нойтрик. Дими, држ ме в течение колко време ще издържат.

 

Препоръчай някакви, Ники.Аз съм доволен от Neutrik-а,но съм отворен към други предложения-ще ги пробвам.А за Proel-ските...ми и от тях имам.Малко по-трудно се калайдисват, но аз съм доволен за по-непретенциозни кабели.То е важно и как ще го направиш.Аз и на Neutrik-ите им слагам термошлаух и добре си пасва.Стават много здрави.

Поздравления за темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както съм с проел :/ Аз всичко си минавам с шкурката преди да калайдисвам и после с едно макетно ножче :nono:

 

Таа кажете откъде да взема Neutrik?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да си кажа мнението:PROEL-изключително трудно се запояват-не хващат калай-видях се в чудо,а съм човек с голям опит.Купете си NEUTRIK-по добри са!!! Имам NEUTRIK на кабели от 1989год-не са мръднали.Постоянно озвучавам с тях.

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники жаковете които купивам аз имат чоп който не им позволава да се въртят вътре в металния цилиндър. Купувам го от магазин във Велико Търново ;) Във Варна за съжаление не съм виждал такива... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време карам само на нойтрици купувани от ибей. Приличат като китайските железни от 1 левче, само дето са нойтрик.

 

 

Динакрод наистина нямат асортимент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.