Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредна издънка на озвучител


renegat

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

...ай и аз да се намеся тука...

...аз конкретно няма да говоря...

...по принцип ще се изкажа...

...за Метъл Сцената в БГ...

 

 

...та колко Метъл Банди в БГ имат оборудването и уменията за Добър Метъл Звук ?

 

...та именно толкова Озвучители имат оборудването и уменията за Добър Метъл Звук B)

 

...и какъв е процента на Вероятност - Добрата БГ Метъл банда да срещне Добрия БГ Метъл Озвучител :godbless:

 

 

 

 

...ей затва нема смисъл да се плюем - щото Музикантите и Озвучителите трябва да вървим и да се развиваме заедно...

...и когато Добрата Метъл Банда срещне Добрия Озвучител е добре двата Лагера да помислят за Бъдещи Общи Проекти, като Турнета например...

...щото ако се разминат - положението ще си остане все така плачевно, както е през последните 20 години...

 

...да не говорим ,че за идеалната рецепта за Добро Метъл Шоу ще трябват още Лейбъл,Продуцент,Мениджър,Роудита,1-2 тира с апаратура и осветление,автобус за гореспоменатите хора и най-вече публика готова да си плаща поне по 20лв за билетче...

 

...ама ай , че стана време да си пия Хапчетата...

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...да не говорим ,че за идеалната рецепта за Добро Метъл Шоу ще трябват ........

 

.... поне по (СТО и) 20лв за билетче...

 

Ето как доброто (метъл... неметъл...) шоу в БГ пропадна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Бил съм на 2 БГ рок шота, които си заслужаваха (и заслужиха) 20-те лева.

В края на миналата година на юбилейните концерти на Щурците и Сигнал в НДК.

 

Това го казвам, като човек посещаващ концерти.

Същите банди с по-непренциозно шоу, когато свирят по клубове или насам натам, би следвало да

имат по- евтино билетче.

Другите бг рок групи да си сверят часовника и да искат нормални пари за това, което предлагат.

С цялато си уважение към Дрaго Драганов ( екс Епизод) - наскоро имаше концерт за промоция на нов албум.

Входа беше 15 лв. Бях чул демо от сайта му и направих кръгом. Бях готов да платя 7-8 лв.

Примера е просто, защото е пресен. Такава е положението горе долу с всички.

 

За жабата, гьола и цената на билетчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Освен това рядък кеф да отидеш що годе подготвен (китара, ефект, усилвател, микс и т.н) на свирня и озвучителя да не се пули как ще се оправя с пищящите микрофони (щото мойто кубенце нема изход ник'ъв) и да си говорим на един език и да се кефим взаимно, че няма да си правим гирижи. Визирам пича в Тукан.

Освен това нерядък "кеф" е да срещнеш БГ спец по апаратурата, който твърди, че с мик беринджър за 30 кинта, ще озучи касата по-добре отколкото с микрофона за каса (не си спомняма марката, но си беше що годе читав комплект, който обаче нещо не даваше резултат според "саундмейкъра" на събитието) - ъъъъъ няма да споменавам имена.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Относно цената от 20лв. на събития, като посочените - редно е поне да се измърмори една благодарност към Дядо Мраз (Коледа); Спортния Тотализатор; Светлото Бъдеще.... и други такива форми, нарочени за отговорни, за неочакваните (но пък силно мечтани) бонификации в живота на тукашния индивид. По-досетливите могат да включат в групата и разни знайни, и незнайни спонсори.

С оглед на местните въжделения, би било твърде оптимистично пожеланието, да се има предвид, че получаването на подарък не е уместно основание за бъдещи, икономически планове (таз' година - гювеч... догодина - два).

 

А относно жабата и разходите И в гьола.....

.... 20 лв. са подходяща рамка за вместване на една закуска с верен другар в близката шкембеджийница (усиленото радио е бонус).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с мик беринджър за 30 кинта, ще озучи касата по-добре отколкото с микрофона за каса (не си спомняма марката, но си беше що годе читав комплект, който обаче нещо не даваше резултат според "саундмейкъра" на събитието) - ъъъъъ няма да споменавам имена.

 

Това може и да ти звучи тъпо, но е напълно възможно - зависи от конкретния случай - ако цялата апаратура е преебана и зле настроена този резултат е напълно възможен и аз съм бил свидетел на такова нещо както като барабанист така и като(доста отдавна) озвучител :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ам кво се хванахте за Билетчето от 20лева ?

Аз ясно се изразих,че 20 левовото билетче е за Банди с Лейбъл,Продуцент,Мениджър,Роудита,Озвучители,Камион4е с Звук,Камионче с Светлина и Автобусче за Хората участващи е това Занятие.

...и ясно казах ,че и Публиката трябва да е готова да плаща тази цена...

...то е ОЧЕВИДНО ,че нито бандите са готови,нито озвучителите , нито публиката...

 

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че изглежда, че няма да стане ясно, аз пак ще повторя!

Не става въпрос за 20лв, а за 120лв. (сто и двадесет).

 

... а от изброените "компоненти" на непосредствено-участващите и изобщо-заинтересуваните при провеждане на концертно събитие в БГ, най-нелепо и неподготвено се явява критиката! (непосочена при изброяването)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Корсаря е прав за цената и най-вече за начина. Купувайте камиони. А колоко до баса - щото темата от там тръгна - Сещам се за 2 варианта, които се правят на средни-големи мероприятия. Единия чейн е - бас китара - кабел - евентуално ефекти - DI box - сплитер - вече сме на 2 канала - единия отива в мониторен пулт - оттам вече по aux-овете може да отиде в конкретен монитор или in-ear монитор; другият сигнал отива по мултикорда до FOH пулта, ако пулта е аналог - чрез инсърт минава през компресор (не за сгъстен въздух), и пак по същото кабелче се връща в пулта. Другия вариант общо взето е същия, само че се използва и бас апаратура - глави, кабове, стени, трегеи и др. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.