Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на струни


NitroBGA

Recommended Posts

Ами аз малко се поучудих какъв е смисълът да стърчат топчетата и няма ли да е малко странно, но щом Вай го прави... А той знае кво върши. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз малко се поучудих какъв е смисълът да стърчат топчетата и няма ли да е малко странно, но щом Вай го прави... А той знае кво върши. :godbless:

Не вярвам да мислиш, че Вай сам си сменя струните все още :godbless:

Всичко е въпрос на вкус и личен избор... аз никога не съм го правил това "с топчетата" и не виждам и смисъл. Струните са си струни в каквато и посока да ги сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да мислиш, че Вай сам си сменя струните все още B)

да бе - когато си е вкъщи сигурно жена му ги сменя вместо него :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да мислиш, че Вай сам си сменя струните все още ;)

да бе - когато си е вкъщи сигурно жена му ги сменя вместо него :cheers:

B):(B):(:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Хех, не исках да кажа точно това, но важното е, че майтап се получи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да мислиш, че Вай сам си сменя струните все още ;)

да бе - когато си е вкъщи сигурно жена му ги сменя вместо него :cheers:

:(B):(:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::D

Хех, не исках да кажа точно това, но важното е, че майтап се получи. ;)

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да мислиш, че Вай сам си сменя струните все още ;)

да бе - когато си е вкъщи сигурно жена му ги сменя вместо него :cheers:

B):(:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:;););):lol::lol:

Хех, не исках да кажа точно това, но важното е, че майтап се получи. :D

:lol:

И аз така казвам ... :D;)B):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да разбия представите на всички, че смяната на струни и тяхното улягане отнема няколко дни и едва ли не седмици.

В четвъртък учителят ми смени първа струна и без проблем отидох с нея на репетиция още на следващия ден. Днес в :

11 и нещо започнах смяна на струни. Навивах ги всяка със старанието да я доближа до фабрично навитите, които имах до скоро. Оставях място да има да се късат затова навивах бая. Чистих си китарата с кърпа и Guitar Polysh. Флойда се разтрои, отворих го затягах, отпусках, затягах, отпусках, ходих до комшията за отвертки, пак затягах, отпусках, свирих, настройвах, затягах, отпусках, свирих и така този процес се повтаряше ....

в 2 - 2 и нещо вече свирех с идеално настроени струни, идеално хоризонтален флойдроуз и то без да съм заключвал китарата. В 2 и 30 отидох да обядвам с готино чувство на завършеност, а в 3 излязох да играя мач... опа... :cheers: май се отплеснах.

Става дума, че цялата работа не ми отне повече от 3 астрономически часа.

:lol::lol:B):( Живей народе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да разбия представите на всички, че смяната на струни и тяхното улягане отнема няколко дни и едва ли не седмици.

В четвъртък учителят ми смени първа струна и без проблем отидох с нея на репетиция още на следващия ден. Днес в :

11 и нещо започнах смяна на струни. Навивах ги всяка със старанието да я доближа до фабрично навитите, които имах до скоро. Оставях място да има да се късат затова навивах бая. Чистих си китарата с кърпа и Guitar Polysh. Флойда се разтрои, отворих го затягах, отпусках, затягах, отпусках, ходих до комшията за отвертки, пак затягах, отпусках, свирих, настройвах, затягах, отпусках, свирих и така този процес се повтаряше ....

в 2 - 2 и нещо вече свирех с идеално настроени струни, идеално хоризонтален флойдроуз и то без да съм заключвал китарата. В 2 и 30 отидох да обядвам с готино чувство на завършеност, а в 3 излязох да играя мач... опа... :lol: май се отплеснах.

Става дума, че цялата работа не ми отне повече от 3 астрономически часа.

:lol:B):(:lol: Живей народе :lol:

начи от тук нататък ше те викаме теб да ни сменяш и наще :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да разбия представите на всички, че смяната на струни и тяхното улягане отнема няколко дни и едва ли не седмици.

        В четвъртък учителят ми смени първа струна и без проблем отидох с нея на репетиция още на следващия ден. Днес в :

    11 и нещо започнах смяна на струни. Навивах ги всяка със старанието да я доближа до фабрично навитите, които имах до скоро. Оставях място да има да се късат затова навивах бая. Чистих си китарата с кърпа и Guitar Polysh. Флойда се разтрои, отворих го затягах, отпусках, затягах, отпусках, ходих до комшията за отвертки, пак затягах, отпусках, свирих, настройвах, затягах, отпусках, свирих и така този процес се повтаряше ....

  в 2 - 2 и нещо вече свирех с идеално настроени струни, идеално хоризонтален флойдроуз и то без да съм заключвал китарата. В 2 и 30 отидох да обядвам с готино чувство на завършеност, а в 3 излязох да играя мач... опа... :) май се отплеснах.

  Става дума, че цялата работа не ми отне повече от 3 астрономически часа.

    :happy:  :happy:  :happy:  :happy: Живей народе :beer:

начи от тук нататък ше те викаме теб да ни сменяш и наще :)

Амо да на тебе със сигурност ще ти трябва роуди да ти сменя струните ако си вземеш китарке с Флойд,тремоло или вибратор както ти го наричаш,ама да знаеш 4е роудита-та са платени и то доста :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично откакто свиря с флойд роуз винаги съм си слагал струните с топчетата на ключовете, само че не ги оставям да стърчат. По едно време даже стърчащите части си ги навивах на 3-сантиметрови кръгчета до ключовете и беше много фешън.

:hello: Yes,baby :) и аз съм така само че на кухарката,много ме кефи...... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.