Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубе в домашен ремонт


Recommended Posts

Здравейте,

успях да си разваля кубето (Fender 15g) и сега се опитвам да си го оправя :oops:

Има изгорели един два елемента по схемата както и 3 писти.

Въпроса ми е ако на мястото на пистите ги заменя с кабелчета, а елементите (същите) си взема от магазина, дали ще се получи ?

Има ли възможност нещо да сгреша ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса ти е да.

Не мисля че има значение за сигнала дали ще върви по писта или жица (без да изпадам в подробности за допълнителен брум и смущения, които ще нарастнат малко).

По този начин се правят проекто-схеми на платки с елементи за тестване, преди да се "отлеят" пистите.

 

Но трябва да провериш дали само тези участъци са извън изправност, както и с какви стойности са елементите, с които ще ги смениш.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз се ориентирам по изгорялото в черно и стопените писти :band1:

и си помагам малко с мултицет.

Осцилоскоп ще ми трябва ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

успях да си разваля кубето (Fender 15g) и сега се опитвам да си го оправя :thumbs_up:

Защо? От любов към спорта, или поради липса на финансии?

Има изгорели един два елемента по схемата както и 3 писти.

Въпроса ми е ако на мястото на пистите ги заменя с кабелчета, а елементите (същите) си взема от магазина, дали ще се получи ?

Със сигурност няма да се получи, както натискането на клавишите не е свирене, още по-малко музициране.

Има ли възможност нещо да сгреша ?

Самото захващане с подобна дейност, без необходимите знания, вече е грешка.

И така, само ще допълня, че същността на "оправянето" се крие в "невидими" неща. Това което е видимо обикновенно е следствие от други проблеми. Невидимите за човешките сензори неща се анализират с подходящи апаратури. Освен ако не си екстрасенс и имаш енергийна връзка с предметите. А пък за да се разбере какво ти приказват апаратурите, трябва сериозна логика и познания.

Обяснявам отдалеко, защото преценявам, че е необходимо да го направя. Ако не беше, нямаше поста да има сегашната същност.

Крайният резултат ще бъде един от следните:

-Машинката ще се доведе до състояние на нерентабилно продължаване на ремонта.

- И да тръгне, няма да е вече същата

- Поради промяна на режимите усилвателчето няма да е сигурно в работата си и по някое време може пак да "изпуши"

Има и други нюанси, все в една посока.

Моят съвет е икономисай от разходите си и намери човек, който професионално да свърши работата, и ти да си доволен.

Успех, и умната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че е невъзможно да го оправиш сам в някакъв работещ вид, но има много варианти:

 

-след като смениш частите, които изглеждат изгорели, същите пак да изгорят по разни причини.

-да повредиш платката до степен, след която да е трудно да се ремонтира(или поне много грозно).

-да те удари здрав ток(в случай, примерно на повреден/прегрял трансформатор с пробив или на неволно пипане на писти преди трансформатора).

-да изгубиш сума време за нещо, което може да се диагностицира бързо.

 

Ако искаш бърза диагностика и евентуално ремонт, занеси го на човек и му плати.

Не вярвам ремонта да отнеме повече от няколко часа(+ още 2-3 разкарване за части), което при цената на час за квалифициран труд, можеш и сам да сметнеш колко струва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

успях да си разваля кубето (Fender 15g) и сега се опитвам да си го оправя :)

Защо? От любов към спорта, или поради липса на финансии?

Има изгорели един два елемента по схемата както и 3 писти.

Въпроса ми е ако на мястото на пистите ги заменя с кабелчета, а елементите (същите) си взема от магазина, дали ще се получи ?

Със сигурност няма да се получи, както натискането на клавишите не е свирене, още по-малко музициране.

Има ли възможност нещо да сгреша ?

Самото захващане с подобна дейност, без необходимите знания, вече е грешка.

И така, само ще допълня, че същността на "оправянето" се крие в "невидими" неща. Това което е видимо обикновенно е следствие от други проблеми. Невидимите за човешките сензори неща се анализират с подходящи апаратури. Освен ако не си екстрасенс и имаш енергийна връзка с предметите. А пък за да се разбере какво ти приказват апаратурите, трябва сериозна логика и познания.

Обяснявам отдалеко, защото преценявам, че е необходимо да го направя. Ако не беше, нямаше поста да има сегашната същност.

Крайният резултат ще бъде един от следните:

-Машинката ще се доведе до състояние на нерентабилно продължаване на ремонта.

- И да тръгне, няма да е вече същата

- Поради промяна на режимите усилвателчето няма да е сигурно в работата си и по някое време може пак да "изпуши"

Има и други нюанси, все в една посока.

Моят съвет е икономисай от разходите си и намери човек, който професионално да свърши работата, и ти да си доволен.

Успех, и умната!

 

Ти така ли привличаш клиенти ? :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daozealot, не прави типичната грешка на новобранеца, като скачаш веднага срещу малко по-сериозния тон, с който ти се отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти така ли привличаш клиенти ? :greenangel:

 

Мило дете, моите клиенти са много различни от теб, защото могат да си позволят моето благоразположение. Това, че давам съвети Salus publica, не значи че всеки може да ми е клиент. Не се надценявай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили чичо! Ако ти пък си мислиш, че мед и злато капят всеки път щом си отвориш устата и хората са длъжни да ти целуват краката за това, значи също си в заблуда. Това че си компетентен в дадена област не значи, че хората биха търпяли безцелно арогантното ти отношение. И ти не се надценявай :greenangel:

 

И наистина звучиш сякаш си просиш клиенти. На всяка подобна тема реагираш сякаш някой ти бърка в джоба. Не всеки тийнейджър, изпросил от мама и тате 300 лева за китара и кубенце, може да си позволи скъпоплатеното ти благоразположение. Да не говорим, че в много случаи не е и рентабилно, имайки предвид цената на техниката.

 

В случай че искаш да дадеш съвет, можеш да го направиш както примерно Евтим е направил - по начин, който би накарал човека да се замисли. А не да те псува. Но в крайна сметка избора си е твой.

 

 

А точно такова желание да си оправиш нещо в много случаи е свързано с любопитство и те кара да прочетеш разни неща и да се научиш до една или друга степен.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили чичо! Ако ти пък си мислиш, че мед и злато капят всеки път щом си отвориш устата и хората са длъжни да ти целуват краката за това, значи също си в заблуда. Това че си компетентен в дадена област не значи, че хората биха търпяли безцелно арогантното ти отношение. И ти не се надценявай ;)

 

И наистина звучиш сякаш си просиш клиенти. На всяка подобна тема реагираш сякаш някой ти бърка в джоба. Не всеки тийнейджър, изпросил от мама и тате 300 лева за китара и кубенце, може да си позволи скъпоплатеното ти благоразположение. Да не говорим, че в много случаи не е и рентабилно, имайки предвид цената на техниката.

 

В случай че искаш да дадеш съвет, можеш да го направиш както примерно Евтим е направил - по начин, който би накарал човека да се замисли. А не да те псува. Но в крайна сметка избора си е твой.

 

 

А точно такова желание да си оправиш нещо в много случаи е свързано с любопитство и те кара да прочетеш разни неща и да се научиш до една или друга степен.

:greenangel: Много добре казано.

Мен за един дист колко ме плюха ако знаеш.

Всичките дрънкаха колко трудно било,как да четеш първо пет месеца книги или ти искат маса пари да ти го направят.

А диста си бачка за 5лв. малко помощ от свесни хора с по две изречения на лични и това е.

Даже го последва и компресор и овърдраив.

Така че колега пробвай сам ако мислиш че е нещо с която да се справиш сам.

То и за крушката в банята има ел.техници ама като изгори всеки си я сменя сам.Никой не си задава вапроса,защо е изгоряла и т.н. просто и е дошло времето и това е.

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща и съветите на всички :greenangel:

Моля темата да бъде затворена.

Нещата които не исках да казвам AXE ги каза - точно по същия начин както щях да ги кажа и аз (просто избягвах безсмислени караници).

Евала на Евтим.

Slacoth ми отговори на това което ми трябваше (много благодаря ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:greenangel: Много добре казано.

Мен за един дист колко ме плюха ако знаеш.

Всичките дрънкаха колко трудно било,как да четеш първо пет месеца книги или ти искат маса пари да ти го направят.

А диста си бачка за 5лв. малко помощ от свесни хора с по две изречения на лични и това е.

Даже го последва и компресор и овърдраив.

Така че колега пробвай сам ако мислиш че е нещо с която да се справиш сам.

То и за крушката в банята има ел.техници ама като изгори всеки си я сменя сам.Никой не си задава вапроса,защо е изгоряла и т.н. просто и е дошло времето и това е.

 

да именно. ;) Пък и за мен ще е много полезно, в техническия само на теория ги учим нещата ... сега е време да видя как става и на практика :P

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE ;) Евала!Чудех се кога някой ще го напише. :thumbs_up::thx:

 

И тук е мястото да похваля Evtim Djerekarov.От много време следя форум и от хората занимаващи се с електроника неговите отговори са най-пълни,изчерпателни и полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.