Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez - замяна!


billymilano

Recommended Posts

Значи историята е такава. Преди месец взех един такъв ибенец - http://ibanez.com/ElectricGuitars/model-RG370DX

значи днес минах през магазина и си харесах една друга - http://ibanez.com/ElectricGuitars/model-RG3550MZ

 

пичовете в магазина ми обявиха, че мога да сменя моята (като ми я хванат на същата цена на която съм я купил след като я прегледат, а тя е без драскотина) и ще трябва да доплатя 870 лева за другата. т.е 814 плюс 870... въпросът е струва ли си тази замяна и парите отгоре... моля отговаряайте спешно защото са направили 20-30% отстъпки на престижите и не знам дали няма да ми я вземат под носа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-хубаво тремоло, класни адаптери, различен материал на фингърборда, зверски вид, особено на GK разновидността - аз бих я взел! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

хммм ами близо 900-те лева отгоре? да, черната е... тя не е точно черна а някакъв много тъмно синьо-зелен металик

Редактирано от billymilano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами близо 900те лева отгоре са си кажи-речи цената на адаптерите, флойда, по-ефектната боя, пикгарда, по-сложните inlay-чета и...надписчето "Prestige" :greenball: Не е малко, ако трябва да си ги купиш и да инсталираш/преправиш. :punk_guitar:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замяната определено е оферта, а това дали оправдава парите можеш да си го прецениш само ти, като си изчислиш приходите и ги съпоставиш с желанието си да се занимаваш с това хоби...

 

Не е много трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя престиж го пробвах, само че черния. На "сухо" не ми хареса звука, обаче през усилвателя с малко драйв е доооста добре. Т.е. - дървото ми се стори същото (като GR350, нея също я пробвах а тя не е много по - различна от RG370), но грифа е по - широк (+), като звука от адаптерите е чувствително по - добър (+). Не знам дали си струва да им кихнеш още 800 кинта само за това, примерно Xyphos модела е под 1500 лева и ми хареса дооооста повече и от двете китари.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez Xiphos - в БГ се внася "керемидения" модел, трябва да проверят дали го има в Благоевград и ако си навит - ще ти го поръчат срещу капаро. Лошото е, че без да се вдигнеш дотам не можеш да го пипнеш.

 

@ bmo, магазина е "Камертон" в София, има още един който работи с Икономов, ама не помня кой беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се чуди, ако имаш парите...Виж ЦЕНАТА тук! Ходи, пробвай, ако ти хареса - грабвай!!!

 

@Jorko_Beliata, не мисля, че лесно се сравнява махагон с D Activator и липа с Air Norton и Tone Zone, да не говорим, че Edge III, е доста по-назад от Edge Zero, а пък Super Wizard Prestige :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :cheers:

 

Аз не сравнявам "дръвцата и телювете" а звука. Ксайфоса ми хареса повече. За тремолото, виж май си прав, ама аз така и така не пипам моето :punk_guitar:

 

ПП - и още нещо - ядрото на Xsyphos модела е грифа от клен и орех, който минава през цялото тяло, махагоновите "крилца" просто омекотяват звука малко. Xsyphos с "крилца" :godbless: :godbless: :godbless:

 

Да ти кажа, на сухо без амп 2550 звучи доста по - глухо и с по - къс тон от Xsyphos. :cheers2:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.