Jump to content
Българският форум за музиканти

Залепяне на магаренце на акустична китара


Recommended Posts

След поредния "купон" установих , защо последните песни в репертоара ми не звучаха убедително...

Моята съпруга, изказа мнение , че не било това причината , а алкохола, който съм изпил.

Та ...така.. на сутринта установих , че...

011347667.jpg

011347676.jpg

...И си викам " БА'СИ, бах са"

Естествено знам че това е китара , която не е предназначена за такива струни , ама и аз като се замисля не съм за тука , та в крайна сметка реших , че мога да звуча като мйегадет..па ко ще да става....

И стана така...

Реших да доведа нещтата до край..

011347678.jpg

Изтръгнах ммагарето.Сипах си Бира . Мислих. Сипах си бира . Мислих. Псувах(на ум).Сипах си бира, и си помислих , че мога да редактирам гафа..

Сипах си бира...

Скроих план.....

Взех шлайфа..

011347680.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгладих основата на магарето...

011347684.jpg

докат стана ..така..

011347691.jpg

После взех такъв туткаль...

011347695.jpg

Извадих стегата...

011347699.jpg

Скроих план как мога да притисна магаренцето..

011347703.jpg

Наклепах с лепило мястото , където е стояло..

011347705.jpg

Омазах и магарето..

011347709.jpg

Прихванах го с винтове 4х20

011347716.jpg

011347719.jpg

Осъзнах , че е на обратно..

Хуках...

Развих го..

011347721.jpg

прихванах го като му е реда..

011347722.jpg

Като го пристегнах лепилото се разцвъка...

011347723.jpg

Избърсах.,..

011347725.jpg

Пристегнах..

011347732.jpg

То пак се разцвъка, аз пак го избърсах...

011347734.jpg

Стегнах...

011347735.jpg

На упътването пише 12 минути, ако нямате часовник, може да ползвате бира - 1 чаща

011347739.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Докато чакате може да съзерцавате залеза над Витоша..

011347741.jpg

Или както се сетих, че бях чел тука да си сварите струните, така и така съм ги свалил...

011347744.jpg

Бирата - изпита , Времето изтекло...

011347745.jpg

Пак бършем..докато не е късно..

011347746.jpg

и...ГОТОВО

011347747.jpg

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвала!Снимковият материал е наистина невероятен.Процесът на работа ми напомни на някои мои лютиерски ( и разбира се неуспешни ) опити.Но като гледам ти си се справил доста добре :girl_witch: Щом и струните успя да свариш...значи всичко си е ОК.Има ли значение бирата каква е или с всяка ще излезе точно времето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер.Още много бира да изпиеш с тази китарка, ама на купон.

А, ако отново ти се допие бира без повод, просто трябва да разлепиш магарето.(вече знаеш как става, пък ако трябва ще помагаме)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че нищо че отвореното време е 12 минути пълната здравина се придобива след 24 часа и не е хубаво да слагаш струните преди това :thumbdown: Иначе браво за интубацията на китарката ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осъзнах , че е на обратно..

Хуках...

Представям си :greenangel:

Поздравления за добре свърщената работа - сигурен съм, че ентусиазмът не е бил само заради бирите. Аре сега да и чуем гласа на китарката, видях че си обезопасил балкона - смятай откога не съм идвал на геран парти. Кладенецът нали все така качествено охлажда бири, мастики и дини? Ебаси наглия съм, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А старото лепило от капака почисти ли както на магаренцето( естествено не със шлайфа )?

Щях да ти препоръчам да използваш 3 стяги а не една ,както и да свалиш първо пластмасовото прагче от магарето и така да стегнеш .

Дано да е станало и по начина по който си работил... иначе ще трябва пак да сипеш бира и да мислиш и пак да сипеш бира без будилник.....

 

Аааааа също щях да те посъветвам да сложиш и малко спагети при струните докато ги вариш че да свършиш нещо по-полезно .....

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всичко е ОК. Китарата свири и магарето не мърда.Да.Бих ползвал 2 или 3 стеги , но имам 1 , за това ползвах лост от втори род - облегалката на стола, под която подложих една летва и от другата страна стягата. Понеже се занимавам с дървета по принцип, знам , че стягането е много важно при такива случаи. Критерий за добро такова е избиването на лепилото отстрани на детайла.При мен се получи. И...естествено че почистих основата също. Понеже процедурата изисква употребата и на двете ръце, нямам снимков материал по тази част. Иначе го направих с дървено трупче с увита около него шкурка.

 

 

Кладенецът нали все така качествено охлажда бири, мастики и дини? Ебаси наглия съм, а?

Дълъг , ако са прави синоптиците може да заповядате за цветница.Май тогава ще откриваме сезона.А и китарата вече работи.За теб има кубче,китара и ефек. Като слушах последното ти парче , мисля ти да се заемеш с цепенето на дърва за барбекюто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е супер, практична и забавна! Тъкмо и аз гледам, че на моята (акустичен Скуайър) се е появила една фуга между магарето и тялото, в частта откъм басовите струни. ;) Предполагам, че скоро ще сдаде багажа, въпреки че специално тази мислех че е направена да издържи на натоварването на металните струни, но уви. Радвам се че попаднах на форума и на темата конкретно и сега знам как да го оправя! :)

А тази китара от снимките като гледам е класическа, т.е. не е подсилена за метални струни, или греша? Няма ли опастност да се изкърти нещо друго по нея сега след като магаренцето е здраво закрепено? Сетих се за китарата на баща ми, която лично преобурудвах с метални струни и грифа нещо се разлепи, та го крепих с винтове отдолу да седи изправен :)

Но дано в случая всичко е наред и купоните не спират... :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.