Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


razorhbk

Recommended Posts

Видях в РФ два jackson-а тип лястовица (на едната едното крило :) беше по-късо от другото) по 880 лева някъде .Направо като влезете в магазина са китарите не са отзад , ако някой ги е виждал да сподели какво мисли за тях, дабри ли са за парите , ментак ли са , че искам нова китара за траш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за тоя сладур? http://www.jacksonguitars.com/products/pro...duct=2911400303

 

Бих ти препоръчал RR3, по-скъпа, но специално тремелото, дървото и адаптерите са по-добри.

 

Все пак, да коментирам като форма... малко е странна. Не винаги става за свирене седнал. Но ако е със страп, няма по-удобна. Може да си я местиш както ти е удобно, абе супер си е, просто отнема малко време да се свикне.

 

В крайна сметка, ти трябва да си я пробваш и да видиш дали ти харесва. Малък адвайс - когато я пробваш, не сядай върху онези големите метални столове без облегалка, а помоли да седнеш върху някой амп... - много по-удобно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бих ти препоръчал RR3, по-скъпа, но специално тремелото, дървото и адаптерите са по-добри.

 

Все пак, да коментирам като форма... малко е странна. Не винаги става за свирене седнал. Но ако е със страп, няма по-удобна. Може да си я местиш както ти е удобно, абе супер си е, просто отнема малко време да се свикне.

 

В крайна сметка, ти трябва да си я пробваш и да видиш дали ти харесва. Малък адвайс - когато я пробваш, не сядай върху онези големите метални столове без облегалка, а помоли да седнеш върху някой амп... - много по-удобно е.

 

да тоя е ,а другия беше малко по-изрязан от едната страна като rr3 . Много яки ама бая прах имаше в/у нея . Имам проблем ,че като ида в магазин се притеснявам и не мога да тествам добре и се не мога да се сета кво да изсвиря и затова питам някой ако е свирил точна на тия китари да изкаже мнение . А тоя RR3 кви пари е ?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм свирил натакава и прав, и седнал... като съм прав няма никакъв проблем и е доста удобна, но все пак зависи.. Помня преди време имаше тема, в която се дискутираше именно тези модел - че има лек дебаланс на колана, след като се сложи, но според мен не играе решаваща роля при свирене или поне при мен не играеше. Когато бях седнал трябвае да си повдигнеш десния крак иначе нямаш шанс с нея. Относно звученето - доста ми допадна, но аз обичам по тежка музика.. Съветвам те да отидеш, да я пробваш и са ще си прецениш - индивидуално е просто.. няма какво да се коментира...

П.С. между другото това е една от китарите, на които отдавна съм хвърлил око, но все изниква нещо относно финанси и т.н. и не успявам да си я взема, но пак ти казвам пробвай я, и сам ще си прецениш. Това е мнението, което разбира се не е кой знае колко квалитетно, все пак има къде къде по-доказали се в този форум от мен.. Те ще ти кажат най-добре :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата с V формата е King V от "Х" сериите(моделът е KVX10).

Другата, с по-късия рог е Randy Rhoads, пак "Х"(RX10D)

 

Като спецификации са напълно еднакви - и двете са от липа, и двете са с Duncan Designed адаптери. King V има 24 прагчета, а RR - 22.

RR3 е от т.нар. pro-серии и има по-хубавото дърво(елша) и адаптери баш Seymour Duncan. За трашарии препоръчвам горещо(макар и да е с 22 прага). Центата му варира около 1100-1300лв, зависи от боята(черната е най-евтина). Не съм сигурен как вървя в RF, де - тези съм ги гледал по нета.

 

Главният проблем на X-сериите е, че балансът на тялото им не е направен като хората - като ги окачиш на колан, грифът натежава и се гмурва към земята. Това се поправя лесно като махнеш "чашката", която е до сглобката на грифа и китарата и я завинтиш в/у едната от дупките на самата сглобка.

Говоря за нещо такова:

 

Bolts.jpg

 

Пък за звук и удобство - ако ти харесва на тебе...

Не е задължително да свириш НЕЩО. Просто да подрънкаш по грифа от долу до горе...

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, РР3 си взех за 1256 лева. Проблем с баланс няма изобщо.

 

За свирене седнал, я слагам между краката (като класическа) или си я окачам на колана и го правя по-къс докато съм седнал.

 

Имам един приятел с тая от около 800 лева, тремолото не е толкова хубаво... , но все пак трябва да я пробваш. И не се чувствай неудобно да я пробваш, доста пари даваш все пак :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тип сврака са тия!

 Tип сврака  -   свраката си я бива , доста други в този клас надграчва.. RR3  специално :girl_cray2: , хо си е за яка жица.

Редактирано от Total_Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че може да се заключи, че даден модел китара "кърти", преди да се пробват достатъчно бройки от нея.

Все пак, "къртенето" на една китара е много комплексно и включва изработка, външен вид, акустични качества(липса на глухи тонове, богатство и красота на тона) и т.н.

Мисля, че само след доста внимателно слушане на дадена китара могат да се оценят тия неща.

Иначе гледаме картинки из нета и говорим глупости.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.