Jump to content
Българският форум за музиканти

Тресня


Recommended Posts

Избичих една стъргалка

http://www.4shared.com/file/95630548/e108a0e9/bi4kiq.html

 

Ей, ти тоя стогодишен дъб на клечки за зъби си го нацепил, бе!

 

Звука е направо жесток (на моменти буквално - измъчва ухото, но признавам, че не съм металист, тях съм убеден че ги кефи без край). Записа е безгрешен и пълен с 'attitude' (в рок-жаргона думата си има особено значение, има ли български еквивалент?).

 

Сподели как точно си програмираш барабаните - интересни резултати получаваш -

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, нали! Ми излях си злобичката - не че е много, по принцип съм хрисим човек. А интересните резултати на барабанките се получават от неумението ми да свиря две каси на миди клавиатура и нежеланието ми да човъркам с мишката из разни дръммапове. Затова изплясквам де що имам събран от нетя бийт с думата "метъл" в него и бой през Адиктива, а след това попремествам някой снеър, напрасквам колкото се може повече каси :girl_cray2: , разкарвам томовете :girl_cray2: и толкоз. Сега като го слушам ми е мътничко - ето го същото през един още по-ушеизнасилващ пресет от Озона. Още по-позьорско!

http://www.esnips.com/doc/27825581-3dba-4c...049f118c83/bi41

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Вземаш едно такова:

hellraiser_v1_bch.jpg,

настройваш го ниско, колкото поеме, или пък ползваш това:

revenger7.jpg,

свалено в Ла. Мушкаш в това:

play1aUX1.jpg,

записваш в това:

cubase3.jpg,

добавяш това:

addictive%20drum%201.jpg,

накрая му пускаш това:

000050491.jpg,

в разумни дози и готово. Аз поне напоследък друго не ползвам - най-много някой трак компресор и еквалайзер, но само ако има нужда. Хубав ли ти е звука от китарката, нататък е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така мъжката.

 

 

Предполагам преди да почнеш да записваш , пребиваш няколко деца на улицата , хапваш набързо някой кактус и накрая набързо гледаш обзора на новините и чак тогава се мяташ. То нема такава злоба. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествен дървен материал е излязъл след биченето :) Явно дървото, техниката и най-вече "дърводелецът" си ги бива! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооооо да си дойдем на думата!!! :)

 

Евала супер яко звучи,но мисля че трябва да е нещо между двата микса.

 

Бях малко скептично настроен към тоя Line 6,но явно има хава в него! ;)

Редактирано от don_pepinio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпи въпрос, ама тая играчка на Line6 нещо като Преамп/интерфейс ли е? Щото М-аудио и Берингер имат нещо подобно и се замислям за тях... Само дето не са с пресети, като тая.

 

А иначе много готино звучи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, усеща се известна доза Suffer-H звучене , което ме радва :girl_cray2:

Харесва ми, че за баса има отделено достатъчно място и ръмжи подобаващо.

 

Ако търсиш градивна критика:

Компресията е прекалено осезаема (pumping). Звука на китара е замазан и типично Line6-ски. Соло барабана малко дразни и му липсва динамика. Китарата към 03:00 е неритмична. Като цяло липсва яснота в микса. Мотива от 0:27 до 0:44 се повтаря прекалено много според мен и става досаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.