Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът не звучи през софтуера


Polyphone

Recommended Posts

Колеги,

 

Искам в домашните си записи да включа най-сетне и синтезаторът. Свързвам го със звуковата карта, но когато свиря, аз нищо не чувам нито през колонките на компа, нито през тези на синта. А пък софтуерът си записма прекрасно. Става дума за Adobe Audition. Нещо в настройките ли е , или не съм свързал както трябва нещата?

 

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам, че сигурно ми е тъп въпросът, но наистина не знам как да чувам какво свиря докато записвам.

 

Кажете какво трябва да се направи! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чуваш вече записания "матриял" - проблема е в настройките на мониторинга. Виж си хелпа на програмата - учудващо много интересни неща са писали хората там.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кажи как си го свързал първо...? За какъв синтезатор става дума?

 

 

Синтезатор Юмаха, от най-простите. Връзка - кабел с жак към синта и чинч към звуковата карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чуваш вече записания "матриял" - проблема е в настройките на мониторинга. Виж си хелпа на програмата - учудващо много интересни неща са писали хората там.

 

 

Ще го видя, ама тези хелпове хич не ги разбирам, все едно на китайски написани... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бро, миди кабел или аудио кабел е това? Двете неща нямат нищо общо по същината си така че уточни! Каква е тая звукова карта, марка, модел има ли си? "Синтезатор Яамаха" не ми говори нищо, все едно да ми кажеш "Телевизора ми е Сони...!" -> Малко по-подробно инфо плийс, иначе само ще си гадаеме на ръка тука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.peachpit.com/articles/article.aspx?p=482322

Дано ти помогне това, също както каза и presly погледни упътването за настройки на хардуера и прочие!

Поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.