Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за 300лв?


yohooo

Recommended Posts

Въпросът ми е каква електрическа китара (говорим за възможно най-приличната) може да се купи с около 300лв? Ако може да ми кажете като марка и горе-долу характериситика?

Редактирано от yohooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Squier Stratocaster by Fender мисля, че е около този ценови таван.

 

Поразгледай се из форума, 100% ще откриеш много мнения по твоя въпрос.

Редактирано от hypnocil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо друго освен Фендер? Аз лично говорих със собственик на музикален магазин и той ми каза, че Фендерите, като тук говорим за истински такива, са от 600 нагоре. Аз лично не знам дали това е така, но като гледам Fender Bullet strat в Технополис за 250, наистина не изглежда добре! Много ще се радвам ако някой сподели още нещо по темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender са значително по-скъпи китари. Това, което гледаш е най-ниската серия на Squier, което е дъщерна фирма на Фендер за инструменти, предимно от по-нисък клас.

 

За тия пари:

Squier, Factor, Stagg, Harley Benton, евтин Richwood, евтин Cort и др.

 

Трябва да чуеш и да си избереш.

 

Магазините са Динакорд, xxxx, Фактор, Капъша, Малък ЦУМ - 2 етаж, Камертон и др.

Обиколи, пробвай и чуй преди да вземеш крайното решение.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази китара е за човек, който е абсолютен аматьор и на нея ще се учи, така че аз не искам нещо кай знае какво, но все пак не искам да е боклук! Корт доколкото знам са доста добра марка и утре ще поразгледам. Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази китара е за човек, който е абсолютен аматьор и на нея ще се учи, така че аз не искам нещо кай знае какво, но все пак не искам да е боклук! Корт доколкото знам са доста добра марка и утре ще поразгледам. Благодаря ви!

 

 

 

ако си съвсем начинаещ то тогава почни на акустична китара и като се научиш ще свириш по лесно на електрическа

2ро моето мнение по вапроса е да не си зимаш евтина китара евтиното излиза скъпо когато понапреднеш ще искаш нещо по добро а то ще е скоро така че по добре сабери 500-600 лева и си земи някои Ibanez от средния клас или Jackson

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази китара е за човек, който е абсолютен аматьор и на нея ще се учи, така че аз не искам нещо кай знае какво, но все пак не искам да е боклук! Корт доколкото знам са доста добра марка и утре ще поразгледам. Благодаря ви!

 

 

 

ако си съвсем начинаещ то тогава почни на акустична китара и като се научиш ще свириш по лесно на електрическа

2ро моето мнение по вапроса е да не си зимаш евтина китара евтиното излиза скъпо когато понапреднеш ще искаш нещо по добро а то ще е скоро така че по добре сабери 500-600 лева и си земи някои Ibanez от средния клас или Jackson

 

 

а ако ненапредне? да си я.... както и да е... много сте критични вие към евтините инструменти, но аз мога да се хвана на бас, че поне половината от нас ПОНЕ ПОЛОВИНАТА не могат да направят разлика между китара от 250 и китара от 800 лева. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с джафканиците!

Това за акустичните и електрическите китари сме го дъвкали 387027359 пъти.

Просто са различни инструменти(особено като вземем и подкатегориите им).

По-добре е да се даде информация, отколкото да се наплюе някой(пряко или косвено).

 

Колкото до мнението на Trivium - в никой случай не е оправдано да препоръчваш марка в тази тема, защото по никакъв начин не можеш да докажеш, че марките, които споменаваш са по-добри от останалите в този ценови диапазон.

А въпросът на темата е твърде общ, затова не бива да се свежда до тесен кръг от марки.

 

@авторът: Можеш да поогледаш и офертите в раздел "Продавам" във форума.

Понякога (често) изпадат прилични неща тънко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте, аз до края на седмицата трябва да купя китара, защото съм нагърбен стова задължение. Признавам, не съм много навътре в нещата и ми е трудно. Ако ми споменете горе-долу марки ще ми е по-лесно, защото поне ще знам за какво да се озъртам. Вие сте си професионалисти, предполагам, и за вас нещата, така както ги поставям, са твърде общи и отнесени,знам! Но по-добре вие да ми кажете нещо, макар и относително, но да имам идея, вместо да ида в магазина и да ме прекарат с някой боклук. Искам само да спомена, че в момента нямам на разположение човек,който разбира ,за да ме упъти и разчитам изцяло на вас! Много ви благодаря на всички и отново се извинявам за неадекватния си въпрос.

Редактирано от yohooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марките(или поне повечето) в този клас ги споменахме.

Спецификата на този ценови клас е такава, че дори две еднакви китари са различни - може едната да е ОК, другата да има понякога и непоправим дефект.

 

Затова, единствения начин, според мен е да се вземе китарист, който да пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат има Washburn X10, беше я взел от Фактор (ул.КраКра) за 300лв заедно с някъв beginers pack (усилвател,колан,перца,калъф,тунерче....) Свирил съм доста с нея и мисля че за тея пари бие от всякаде някви Squier и тем подобни, тялото мисля че е от липа (100% не е шперплат) а грифът е от явор и е много тънък и удобен и здрав (вече я има от 3 години и не е мръднал) Адаптерите са SSH и става и за резачка и за по меки и приятни свирни и звучи доста добре. Тремолото не е кои знае какво но държи добре строя и можеш да се базикаш с него доста време докато се разтрой (...тогава си взима адаптерите и си тръгва :D ) .... та идеята ми е че за 300лв си получаваш много прилична китарка за начинаещ :) така че те съветвам да ги видиш.

Поздрави, Кристиян :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.