Jump to content
Българският форум за музиканти

За бойната кожа на касата


Recommended Posts

Здравейте,

 

Не знам дали не дублирам някоя тема, но поне аз не открих това което търся....

 

 

Въпроса е следния:

 

Предстоят ми записи на барабани, където дръмъра свири с кардан. Скоро смених кожата на касата с Evans EQ1 и към нея имаше 1 "единична точка", или там както му викате, дето се лепи на мястото където удря чукчето на касата. Лепенката е залепена там където трябва при свирене с един педал...

 

При включване на кардана какво бихте ме посъветвали?

 

Да взема още една лепенка, която да залепя до първата?

 

или

 

Да взема двойна, ако се продава отделно и да я залепя ВЪРХУ единичната?

 

или

 

Да се мъча да отлепя първата и на нейно място да залепя двойната? (струва ми се трудна работа....)

 

 

 

 

 

Все пак си мисля че по някакъв начин, трабва да има лепенки под двата ударника..?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на запад в студио дори и по-тежко свирещите барабанисти не ползват такива лепенки за максимално реален звук /изключение правят тези,които търсят по-пляскащ звук и залепят плексиглас или монета под лепенката/,но пък кожите се сменят на няколко песни -добър пример в това отношение е нашия приятел Ларс :)

Иначе вземи си още една единична лепенка и я залепи до другата,идеята е еднаква дебелина.Но пък преди години гледах Венчето/Ку Ку бенд/на най-старото си DW, да си свири само с някаква подложка под дясното чукче,а лявото удряше направо кожата,така че ти си прецени.Едва ли в БГ има такова студио,в което студийния работник отговарящ за барабаните /май тук тази роля се изпълнява от тон инжинера/ ,ще ти каже да махнеш лепенките и барабаниста да свири направо върху кожата.

По мое мнение би било добре да смените и останалите ударни кожи в комплекта с нови такива и да ги разсвирите леко за 1-2 дни,така че да не стане да влезете в студио с подбити кожи.Аз поне така правя.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото колега vihro и за това че откликваш на мойте "умни" въпроси - заслужил си си вече една черпня, само да видим кога ще е! :)

 

Иначе вскички бойни кожи са сменени с нови и вече поразсвирени, за това се сетих. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко за черпнята,а въпросите ти са наистина съществени,не се подценявай :)

Апропо,такива лепенки си взех от Влади в Ямаха.

поздрави

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло лепенките на Evans за кардан ги намирам за безполезни, защото са доста тънки. Това, което правя аз е да си изрязвам каквито си пожелая парчета от стара кожа (може и не за каса) и ги залепям с тиксо, просто и доста по-ефективно от малка лепенка, струваща 10лв. ;) Както каза колегата vihro, стотинки под лепенката вършат доста добра работа за тежка музика, но като цяло ако използвате 2 микрофона за касата, мисля, че няма да има нужда от стотинките. Разтърси ако имаш интерес в гуугъл за металните "падове", които се слагат на мястото на лепенката, същата работа като със стотинките, но купешка. :cheers2: Един съвет преди да влезнеш в студиото - настрой си там кожите ако имаш възможност, или поне ги доизкусури на място, както и ако имаш възможност, закарай си барабаните 24 часа предварително! Успех и постни записчета после! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен след като има вече залепена лепенка, просто вземи още една единична и я лепни до нея. Другият вариант с махането на вече залепената лепенка е доста труден и поне за мен безмислен.

 

А иначе определено се променя звука.

 

Друго което е важно е какви са ти чукчетата на педала, ако удрят с накрайника с филца върху кожата, аз не бих слагал никакви лепенки, но ако е с пластмасов или дървен накрайник е желателно да има лепенка понеже кожата би се протрила и скъсала по лесно, особено в твоя случай, когато кожата ти е еднопластова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Danny47, варианта с лепене на част от стара кожа не е лош.. особено предвид факта, че може би няма да се налага често записване на кардани, понеже с групите с които свиря - дръмърите не ползват...

Бандата която ще записваме е прог-метъл (аз не свиря там) и ще пробваме варианти, като как ще е най-добре саунда... за сега плана е да взема една бета 52-ка и евентуално Д112 - с който повече ни хареса.. барабаните си стоят там от месец и са се нагодили вече към мястото... ще постна със сигурност записи, като станат.

 

Колега simon - мисля че дръмъра свири с кардан Мапекс май с пластмасовия накрайник, така че определено ще има нужда от лепенка..

 

Замисляме записите за началото на април, така че се надявам месец след това да има какво да пуснем за слушане. :hysterical:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я този Сашко, какъв бил подмолен! :hysterical:

 

Айде, като си се разприказвал вече ( :cheers2: ) - наш'то дръмър дъни с това:

 

P980A.jpg

 

Mapex P980A

 

Обаче е махнал фабричните чукчета ( те са едни тройни - с пластмаса, кече и дърво), и е боднал някакви на Sonor, които му харесвали повече. Довечера ще ги видя точно какви са. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до скоро бях с изрязано парче от стара кожа,обаче нещо звука не ме кефеше.Пробвал съм и с по-дебели и по-тънки кожи,тиксото върху кожата,както и между двете кожи с двойно залепващо тиксо,обаче пак не ме кефи.Сега съм с 2 лепенки на Еванс една над друга,уж е по-добре...но може и да си въобразявам.Абе, тъпа ни българска работа,за да спестим пари за нови кожи си разваляме звука,поне мен си ми харесва с кечето направо върху кожата.

А варианта с плексигласа е по-як,за рок на Ларс касите на мен ми звучат супер готино.Разбира се всичко това е много субективно като се има предвид после през колко електроника се минава.Със стотинка Ремо Пинстрайп ми замина за има няма месец,а не свиря силно-голямо прецакване,трябва да си изпилите страната с която ще я залепите за кожата.Нашата работа всичката е опит-грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Danny47, варианта с лепене на част от стара кожа не е лош.. особено предвид факта, че може би няма да се налага често записване на кардани, понеже с групите с които свиря - дръмърите не ползват...

Бандата която ще записваме е прог-метъл (аз не свиря там) и ще пробваме варианти, като как ще е най-добре саунда... за сега плана е да взема една бета 52-ка и евентуално Д112 - с който повече ни хареса.. барабаните си стоят там от месец и са се нагодили вече към мястото... ще постна със сигурност записи, като станат.

 

Колега simon - мисля че дръмъра свири с кардан Мапекс май с пластмасовия накрайник, така че определено ще има нужда от лепенка..

 

Замисляме записите за началото на април, така че се надявам месец след това да има какво да пуснем за слушане. :)

 

Поздрави!

 

 

Може да пробвате и микс между акустичен и семплиран звук, за някои неща би било по-добър вариант щом ще записвате с кардан.

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Аз свиря вкъ6ти в стаята ми и използвам една лента,дет се слага отзад на кожата на касата. Сложих лентата отпред - не казвам как я прикрепих,но зад лентата сложих малко памук - и се 4ува СТРА6ЕН саунд. Нататък 6а мисля да ги местя долу в мазата... Ма за сегаа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.