Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort или Ibanez


Daniel_K

Recommended Posts

Здравейте,

предстои ми да си купя акустична китара с метални струни за домашно ползване. Прегледах почти всичко - инернет магазини, обяви за продажба, магазини за музикални инструменти и какво ли още не. Видях Cort в магазините във Варна, пипнах я и горе-долу ми хареса. Цената е в моите граници. После погледнах и електроакустичните китари от тази марка. Не се различават много по цена от акустичните. Не пробвах електроакустичната и се питам по какво се различават от акустичните, освен по това, че могат да се включат към усилвател. Дали звукът им при нормално свирене без кубе е същият?

Предложиха ми и Ibanez, акустичен.

 

На коя от двете марки да се спра? Разликата в цените е около 20-30 лева. И дали да си купя акустична или електроакустична китара, като се има в предвид, че ще свиря само в домашни условия и вчера си продадох кубето.

 

Ако някой има друго предложение, нека да го сподели, като се има в предвид, че ще отделя до 250 лв. за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щом си си продал кубето си вземи акустична освен ако не възнамеряваш да си закупиш ново иначе Ибанец акустичните са си прелични китари все пак е хубаво да споделиш кои модели на корт и ибанец си видял за да можем да ти дадем някаква база на сравнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прави сте. Момент, сега ще кажа за кои модели става въпрос.

 

Ibanec V70 - NT или V 70 - BK - различават се само по цвета

 

CORT EARTH 70 ENS електроакустична

 

Ето и една ценова листа с модели. Препоръчайте ми модел, ако обичате, че съм на кръстопът.

http://www.pro-technica.com/priceList/Cort_2008_2.pdf

 

Дали да не включ и Stag като марка. Ако някой може да ми помогне с тази марка, модел, цена, нека го направи.

 

Благодаря на всички, които ми помагат !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не отидеш до казанлък ако ти е удобно и да се вземеш направо от фабриката много са ефтини там 200 лв китара идеална(ако имаш път)

 

не гледаи че са български качесто 100% имам от там купена и знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само класически, и аз доколкото знам.

Аз съм с cort ad870 и съм доволен, удобна е, не особено скъпа, и на последно място, изглежда страхотно :D

При еднакви цени, хвърляй чоп, едва ли ще има кой знае каква разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата м/у две китари не се ли установява при свирене? Не е ли ясно, че всяка бройка от един модел може да е различна? Не е ли ясно, освен това, че предпочитанията са индивидуални? Успех с избирането на китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм-м-м ... аз бих погледнал коя китара къде е произведена. 99% съм сигурен, че Ibanez-ът е от Корея. Ако и Cort-ът е оттам, направо щипвам него, тъй като и двете китари ще да са правени в един и същи завод. Като гледам, дъските им са еднакви (махагонови царги и гръб, резонатор от смърч). Телата им се предполага, че също са с еднакъв или сходен обем - и двете са в клас Dreadnaught. Наскоро ми попадна за поправка Ibanez AW120 ... ми хубава китарка е, правена в завода на Cort, ама тонът нещо не ме грабна от воле. Имаше прекалено много високи. Честно - не ми хареса повече от Fender GDO 300, но т'ва си е мое мнение. :) А предусилвателят е хубава работа, ама ако ще ходиш на сцена с тая китара. За вкъщи или за купон ти е направо излишен преразход.

 

Мойте 5 с'тинки.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) ibanez v70 nt/bk- не е озвучена

2) cort earth 70e natSatin - озвучена(електрическа) с МАСИВНА горна дъска... имам 7012(12струнната модификация доволен съм)

 

ако трбява да купя някоя по- спецификация(да не е до конкретна бройка) ще е CORT-a.

Ibanez-a не е нищо особенно да не кажа,че единственото му преимущество е "надписаНаГлавата"... ако си фанатик избери нея.

 

както гледам и аз(вече отбелязано) формата - Dreadnaught(разгледал ли си по-малки, по- големи).. или твърдо това е твойта ФОРМА ???

 

този размер ---

Фендер ЦД60 = 250-260лв

Стагг - 160лв-обикновенна , SW203CE-BK - 180лв(в магазина на русалка , може и да е правописна грешка .. иначе е 240- пак бих предпочел Корт)

Ямаха - ф310 - около 300(и нещо)

 

ако няма да я "включваш".. може да спестиш 50-100лв

виж и walden,washburn в общи линии по тези магазини обикалям аз затова за тях имам впечатление.

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, виждам, че доста хора ми се притекаха на помощ.

 

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.

 

Последна молба:

понеже съм от Варна и тези магазини, които ми написахте са все в София, та .... как да стане?

 

Последна молба: напишете ми за тези пари 250 лв. кой какво би си купил, от кой сайт евентуално мога да го поръчам или сайт на магазин, телефони или каквото може, така, че да мога да се свържа с хората и да поръчм.

Въпреки, че инструмент чрез куриер купува ли се?

 

Все пак, ако може и това не Ви затруднява, МОЛЯ Ви за този последен жест !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, виждам, че доста хора ми се притекаха на помощ.

 

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.

 

Последна молба:

понеже съм от Варна и тези магазини, които ми написахте са все в София, та .... как да стане?

 

Последна молба: напишете ми за тези пари 250 лв. кой какво би си купил, от кой сайт евентуално мога да го поръчам или сайт на магазин, телефони или каквото може, така, че да мога да се свържа с хората и да поръчм.

Въпреки, че инструмент чрез куриер купува ли се?

 

Все пак, ако може и това не Ви затруднява, МОЛЯ Ви за този последен жест !

ТУК има stagg и ibanez(в70 = 234).. пише че има и доставкиза повече инфо .. тел :cheers2:

 

корт/ямаха/уолдън - динакорт (май и в варна го има/магазина/)

ВАРНА

YAMAHA MUSIC STORE

ул."Любен Каравелов" № 31

тел.: 052/64 33 20

ВАРНА

YAMAHA PA STORE

ул. "Васил Друмев" № 47

тел.:052/68 48 53

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата badValue спомена Fender CD60. Направо те моля да не си купуваш такава. В Щатите свирих на две CD60-тки в два различни магазина и резултатите бяха еднакво плачевни. Тогава усилено си търсих акустична китара, а CD-то много я хвалеха. На мен ми звучеше раздрънкано - нямаше стегнат тон. В България после посвирих на няколко Fender-a (включително и с Dreadnaught тела) в xxxx във Варна и се спрях на GDO-300AMB. Напълно допускам варианта да съм попаднал на бройка с GDO-то, а да не съм случил със CD-тата. Затова иди да посвириш, наистина. В xxxx - Варна имат сравнително приличен набор от акустики, както видях преди 3 седмици. Иди ги разгледай. Също и в магазина на Factor (JBL) до Годзилата на бул. "Мария Луиза" (след катедралата на центъра, в посока Общината) могат да се намерят предложения на Washburn и Factor.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата badValue спомена Fender CD60. Направо те моля да не си купуваш такава. В Щатите свирих на две CD60-тки в два различни магазина и резултатите бяха еднакво плачевни. Тогава усилено си търсих акустична китара, а CD-то много я хвалеха. На мен ми звучеше раздрънкано - нямаше стегнат тон. В България после посвирих на няколко Fender-a (включително и с Dreadnaught тела) в xxxx във Варна и се спрях на GDO-300AMB. Напълно допускам варианта да съм попаднал на бройка с GDO-то, а да не съм случил със CD-тата. Затова иди да посвириш, наистина. В xxxx - Варна имат сравнително приличен набор от акустики, както видях преди 3 седмици. Иди ги разгледай. Също и в магазина на Factor (JBL) до Годзилата на бул. "Мария Луиза" (след катедралата на центъра, в посока Общината) могат да се намерят предложения на Washburn и Factor.

съгласен съм с теб.. че не трбява да се купуват най-евтините на дадена марка(м/у другото GDO-300AMB не е Dreadnaught)....

мойта "концепция" е че за ХХХ пари (в случая 250лв) може да се взема МНОГО по- добър нонейм(стагг/корт/и т.н.) от колкото "фирмен"(фендер/ямаха/ибанез) при равни други условия.

вече е личен избор дали да дадеш още 100лв за Фендер/ибанез .. а да не си вземеш стагг !?!?!?!?- говорим за неиразани/неозвучени модели/еднаФорма ... глупаво е да се сравняват различни видове китари джъмбо/"овейшън"/дреадноад и т.н. да не говорим ако някоя от тях има "озвучаване" ... човека "търси" Dreadnaught до 250

 

цд60 беше модела който знам(до 250 ) и просто послужи за пример да се видят и други марки (в варна има РФ)

 

... както и да е спирам да давам Ъкъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със собствени ръце - и уши! Няма друг начин да се избира китара, особено акустична.

 

Игнорирай марките, заводите и страните. Сравнявай все едно, че си на 'сляп' тест: по звука, удобството за свирене, цялостното усещане.

 

И не слушай обяснения на продавачи че 'Тя не звучи, щото не е нагласена' - в такова точно състояние (полу-нагласени) ги сравняваш всичките. Ако й трябва майстор да я тъкми преди да си 'покаже' гласа, какво гарантира, че това изобще ще се получи?

 

След пробване поне на 5-6 китари (по възможност поне две от всеки модел - отделните екземпляри имат големи разлики) - ще се изненадаш колко реалните резултати ще се отличават от всичко прочетено - в рекламите и в този форум. Вярвай само на ушите си и преките впечатления от свирене!

 

На слука!

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.