Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет ?


victor4y

Recommended Posts

Здравейте Може би всички знаете за болките в пръстите с които натискате струните по грифа на китарата ?? да кажете нещо ?? ако може да се нарече Лек или просто след време няма да ме боли :? аз съм новак с китарата :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лек, брато. Ще мине с времето. След полвин-една година свирене горе-долу ще спрат да ти се белят и да те болят. Жули яко докат може да траеш и не му мисли : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми напълно нормално е да те боли. И аз бях така в началото (не, че съм много напред сега... :cheers: ), но много бързо ми станаха мазоли и нямам никакви проблеми вече. Свирене му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе явно при всеки е различно - след година и половина свирене моите се белят все едно съм змия, но пък за сметка на това спряха да ме болят още на третия месец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за около месец изчезна болката. Наскоро пак се появи - почнах много сериозно да свиря, и то на акустичната уестърн, а тя беше с едни 12-ки от магазина, свалих я на Ми Бемол и пак са много твърди. Получиха се много сериозни мазоли и ми заякнаха много пръстите, но мисля да ги сменя все пак с по - тънки. Свири повечко, като гледай постепенно да увеличаваш натоварването, и ще привикнеш.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези горе са позабравили колко време им е трябвало да им мине :hysterical:

Ако свириш през ден, до месец максимум ще ти поукрепнат пръстите и няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че го нямаше форума, като почвах с китарата, че да пиша за щяло и нещяло.

Сега имам едно нещо дето ме боли, ама за това нова тема няма да прая.

П.П.Първия път винаги боли(че и кръв може да има)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина лек няма!

Всичко е въпрос на време и свикване със натиска на струните.

 

Това, което единствено ми идва на ум е да ти предложа - ако започваш с акустична китара - да сложиш найлонови струни и по този начин да направиш болката от дългото свирене по-малка.

Но така или иначе - всичко е въпрос на време!

 

Успех и търпение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората ти казаха, ама айде и аз:

 

- Свирене. И по - тънки струни.

 

В началото пръстите ти ще са като дроб - сърма особено ако свириш дълго и интензивно, в един момент просто като че се втвърдяват върховете. Ако те боли ръката не прекалявай, няма смисъл :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе да питам и аз в темата. За боленето по върха на пръстите от струните ми е ясно, свиря от няколко години. Напоследък обаче някво друго ми се появява примерно последния месец, два. Понеже почнах доста интензивно да свиря вечер (по 3-4 часа упражнения преди спане), и сутрин като се събудя, до към обяд някъде усещам няква тъпа болка в областта на кокалчетата на лявата ръка. След обяд още си я има, ма доста намалява. Предполагам, че намаляването на болката се дължи на биричката :) Доста време продължава вече, да не съм си докарал някоя дископатия в лявата ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за болка в областа на китката, най-вероятно не ти е правилна постановката.

Такава травма се получава най-често при неправилна постановка, съчетана с нисък ремък на китарата.

При свирене на "барета" примерно.Казваш, че отскоро свириш по-интензивно и сигурно затова чак сега забелязваш този проблем.Незнам какъв съвет да ти дам обаче.Но като те заболи спри - това не се оправя със свирене а със смяна на постановката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дископатия трудно ( :) ). Обаче сериозно, и за това е писано тук милиони пъти - ако нещо те боли, докато свириш, значи нещо не правиш правилно. Спри за 2-3 дни с китарата ( и по възможност с други напрежения от типа кликане и писане на компа денонощно) и виж дали ще ти мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.