Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да правим старите струни....


badValue

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

^ Аз също правя това и си ги нанизвам на една струна, а като събера повечко ще си измайсторя някакво украшение... да се скива че и язе съм китаристче уе!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова е добре да се почистят... и да не се мокрят, защото ръждясват (стига бе, ръждата цапала?!)

 

Един лак против ръжда накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време имах бегъл опит да измайсторя цвете от струните. До някъде се получи, но после така и не се заех сериозно да го довърша. Тази темичка ме надъхва при следващите скъсани да се захвана със старата ми идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
61267d8555b23900e0c15340cda1f3ba.jpg

 

Това го опитах с едни черни струни с черни топчета. Става и то доста злобно изглежда, но МНОГО зор, такова ми се мамата на пръстите. Хем пробвах с относително тънка .036 А струна. А на Еликсира пък се накъдря покритието от клещите. Освен това е много трудно да се направи симетрична и красиво изглеждаща. Затова зарязах проекта...

 

 

 

После седнах и спретнах ето тази имитация на гривна от бяло, черно и жълто злато:

BT-Strings-Bracelet.jpg

 

Топчетата са какви ли не. Черните са от Black Diamond, 90% от жълтите са Еликсир, басовите са едни Томастик и едни Дърварио. Вътре има черна .036 А струна на два ката, които се срещат и се подпъхват огънати наобратно след кръстосване със срещуположната. Няма откопчалка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брао бе, фен! :)

 

Ама така е като имаш много материали...аз моите струни ги изхвърлям в момента в който ги сменя, пък тези сегашните ми докато се износят... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.