Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте на всички :)

аз по принцип свиря на китара, ноо много ми се иска да свиря на барабаанииии... :) обаче нямам пари да си купя барабани. Намерих в ютюб някакви хора да свирят на кофи :whistle: и реших да се пробвам :) Понеже нямам никаква представа от палки (кофите ще ги изнамеря) реших да ви попитам има ли някой, който да свири/л на кофи ?

И ако може да ме насочите към някакви палки :)

намерих 1 клипче в в-бокса http://vbox7.com/play:b48de0f9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха яко!

 

То тия кофи си звучат екстра, особено томовете!

 

За палките да се изкаже някой дръмър, че аз не съм капацитет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прочетох "Какво да знаем за палките" и стигнах до извода, че според мен 5а/б, нелакирани, дърво - не знам , глава - овал, тежест - не знам, дължина - не знам е това, което търся :wub: вие кажете има ли такова чудо или не

Редактирано от Spoocter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора , вие луди ли сте??

все едно аз да взема 2 дъски да ги закова във формата на китара и да питам какви струни да сложа , 9-ки или 10-ки!!!

като си намериш необходимите кофи , си отрежи от някъде 2 пръчки и ето ти палки , може и 2-3 капака от тенджери да сложиш и си направил страхотен сет!!!

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя пич с кофите изобщо не е случаен барабанист! :) Предполагам,че добре си е подбрал палки за случая. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V7W според мен ще са добър избор :)

 

Абе всичко е окей докато някой не ми откратне идеята за свирене на радиатор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно съветче от бъдещ доктор и патил барабанист - много внимавай с "блъскането" върху кофите. Барабаните са шумен, но много фин инструмент. Ако досега не си се знаимавал с ударни трябва да знаеш, че не се блъска. Казвам това с цел да имаш едно на ум - много лесно се придобиват травми (опасни) на ръцете от блъскане. А за бой по кофи не ми се мисли... Знам, че искаш просто забавление, но... давай полека. :)

Относно палките - пробвай 5а и 5b, които ти паснат по-добре - взимай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами поради липса на истински барабанчета някои и така почват да блъскат... :punk_guitar:

...и аз съм ползвал барабано-подобни предмети....та един съвет от мен в тази връзка...аз не ползвах кофи, е пластмасови столчета от тези с форма на тарамбука, разглобяеми с оранжева седалка и кафява основа..преди време ги имаше..сега незнам...и са идеални за тази цел..бях си направил каса, соло барабанче, и 1-2 аута...слагах и вестници или плат на аутовете за заглушаване за да придобият по дебел тон... :-)...е имах 1 стар фус и 2 чинела и педал и си блъсках на воля...даже първите ДЕТски 'музикални' напъни бяха записани така... :-)

...а за палки е хубаво да си купиш, за да усещаш по-добре и да свикваш с тях..а избор има всякакъв...(hint: по-дебелите се чупят по-малко...) ..успех!... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не се смейте, така се почваше едно време.

Моите първи "барабани" бяха 3 пластмасови кофи за боклук с опънати найлонови пликове и облепени отгоре с тиксо, поставени върху триножник за рисуване, с педал сглобен от конструктор номер 4 и топка от детска дървена играчка, а за 4инел - изрязан от някъде тенекиен диск със сенджирче.

Палките бяха детайли от решетката на старите дървени детски креватчета.

И мани другото ами и звук вадеха горките кофи, то не че при т.н. дет метал......

И най-хубавото за накрая - през 1991 ги продадохме за 280 тогавашни лева!!!!!

Така беше навремето, ех!

Хенд мейд, защото ни пари ни стока имаше. :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо даже не съм си правил труда да опъвам найлони и ластици и каквото беше още там :thumbup:

 

Легените на баба още ме помнят. Само с добро, де :bravo: Иначе имам една табуретка до компа, която освен за слагане на краката/пепелника върху нея, редовно я "изтупвам" от прахта и с някои забравени вкъщи палки :godbless: Така е като няма пари за електронен сет за изтупване... все пак в апартамент живея, трябва да се уважават другарите комшии. Не, че преди като нямаше къде не съм разпъвал първия ми сет Амати в хола... :punk_guitar: Ей, оттогава тоя звънец спря да работи, не зная що, трябва някой да го погледне....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само така пич и ас правех така в началото на вилата, препоръчвамти и една две тенекии да сложиш да обогатиш сета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.