Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери


krismana

Recommended Posts

Здравейте, никаде не намерих такава тема и затова я пускам. Искам да попитам може ли да се сложи Bridge адаптер на Neck позиция и обратното. Просто ми е любопитно какви ще са резултатите, ако някой има опит с такива смени ще съм радостен да сподели. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да се сложи Bridge адаптер на Neck позиция
Може,но бриджа обикновено е с по-силен аутпут от нек-а ,защото струните трептят по-силно в нек позицията.Следователно бридж адаптер в нек позиция трябва да се свали доста ниско,за да звучи балансирано с бриджа в положение 2-та адаптера заедно.Това е за гибсънско свързване - не уточняваш за какво питаш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на новата ми китара бриджа е добър (поне ми харесва), звучи доста рязко и плътно, но нек адаптера като ударя 6-та струна звучи "разпърдяно" :cheers2: (мисля че е от комбинацията с махагона). Сега съм с 10ки но ще си слагам 13-56 и мисля че тогава съвсем няма да е добре положението с нек-а та мисля просто да си сложа бриджа на нек позиция и да си купя нож бридж (може би ако го сваля достатъчно ще стане). А и какво е това Гибсънско свързване, стана ми интересно? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 1. да доближиш нек адаптера по близо до струните. Сега не ти знам китарата, обаче ако имаш тон и волюм контроли за всеки адаптер, смяната на потенциометрите с по висока стойност също е вариянт.

 

Има доста неща които могат да се направят преди наистина да се наложи смяна на адаптера.

 

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на новата ми китара бриджа е добър (поне ми харесва), звучи доста рязко и плътно, но нек адаптера като ударя 6-та струна звучи "разпърдяно" :) (мисля че е от комбинацията с махагона). Сега съм с 10ки но ще си слагам 13-56 и мисля че тогава съвсем няма да е добре положението с нек-а та мисля просто да си сложа бриджа на нек позиция и да си купя нож бридж (може би ако го сваля достатъчно ще стане). А и какво е това Гибсънско свързване, стана ми интересно? :)

Първо кажи каква е китарата ,какви са адаптерите и т.н.

Махагона не е виновен - Гибсън китарите не звучат зле на нек -напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е Ltd FX-260 с 2 пасивни адаптера (някаква имитация на EMG Hz) Водят се LH-301. Имам 1 тон и 1 волюм потенциометър. Преди малко се развихрих с отверката и си поиграх доста с височината на адаптерите, и стигнах до извода че нека колкото по далеч е от струните толкова по чисто ми звучи, а иначе като го доближа се връща на положението с прекалено многото баси. Лошото е че като го настроя да ми звучи добре звукът става прекалено слаб и има голяма разлика с бридж адаптера. А този вариант с смяната на потенциометрите с по голями стойности съм го чувал но незнам каква е разликата. Попринцип бяха 250ома а съм чел че се сменяли с 500 и звукът ставал по рязък, но аз не искам да променям звука а само да се оттърва от гадното бучене което очевидно се получава от нещо като претоварване заради многото бас. .......та след цялото това нещо ме навежда мисълта, че ако си купя нов нек който е по-балансиран ще се оправи работата.....но не се знае. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще вляза в оффа, но така и така сме се отворили на тема адаптери...Та нек адаптерът ми е по-високо повдигнат от ляво и съответно по-нисък в дясната си част (гледано от долния мост).Това проблем ли е в действителност...Отражение върху звука дава ли (понеже не съм регулирал височината на адаптерите, когато купувах китарата)? Ето и една снимка, въпреки че е с много лошо качество и едва ли ще ви се изясни ситуацията от нея. http://img13.imageshack.us/my.php?image=dsc00022p.jpg

Предварително благодаря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Не е проблем - просто в това положение адаптерът улавя тънките струни малко по-слабо от дебелите. Винаги можеш да го коригираш с винтчетата, ако нещо не ти харесва. Предполагам, че тънките струни са се чували по-силно от дебелите при еднаква сила на удряне и затова адаптерът е компенсиран по този начин.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е Ltd FX-260 с 2 пасивни адаптера (някаква имитация на EMG Hz) Водят се LH-301. Имам 1 тон и 1 волюм потенциометър. Преди малко се развихрих с отверката и си поиграх доста с височината на адаптерите, и стигнах до извода че нека колкото по далеч е от струните толкова по чисто ми звучи, а иначе като го доближа се връща на положението с прекалено многото баси. Лошото е че като го настроя да ми звучи добре звукът става прекалено слаб и има голяма разлика с бридж адаптера. А този вариант с смяната на потенциометрите с по голями стойности съм го чувал но незнам каква е разликата. Попринцип бяха 250ома а съм чел че се сменяли с 500 и звукът ставал по рязък, но аз не искам да променям звука а само да се оттърва от гадното бучене което очевидно се получава от нещо като претоварване заради многото бас. .......та след цялото това нещо ме навежда мисълта, че ако си купя нов нек който е по-балансиран ще се оправи работата.....но не се знае. :icon_shithappens:

Вземи си хъмбъкъри JHS по 30 лв са в РФ -много ясно звучат и с висок аутпут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...

 

По принцип е стандартно китари с хъмбъкери да се свързват с 500 килоома потенциометри.

За останалото - може би адаптерите ти просто са зле или ги държиш твърде близо до струните.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММММММммммммм даааа не ги държа твърде близо така че май са си зле. :icon_shithappens: Много мерси за мненията и в най-скоро време ще си взема нови.

 

Поздрави, Крис. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с Humbucker from Hell - Dimarzio, нек.

Дори производителя, кзва, че може да се пробва на бридж.

Интересен резултат. Няма как да го опиша с думи. Става, ако се търси по-интересен, нестандартен звук.

В момента същият е на нек позия и си седи на мястото, така де се каже.

С две думи, винаги може да се експериментира...(по топика)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е проблем - просто в това положение адаптерът улавя тънките струни малко по-слабо от дебелите. Винаги можеш да го коригираш с винтчетата, ако нещо не ти харесва. Предполагам, че тънките струни са се чували по-силно от дебелите при еднаква сила на удряне и затова адаптерът е компенсиран по този начин.

Благодарско!

Откъм звук съм доволен и мисля да го оставя така :godbless:

Мерси отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.