Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче !


Recommended Posts

Ами днеска ходих до xxxx и си взех потенциометри за китарката .. обаче не съм забелязал че на китарата а малки и взех големи !

това има ли някакво значение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера няма значение! ( :green: )

 

Важното е как работи, а именно - дали е със същото съпротивление. Доколкото помня, за китара с единични адаптери, бяха 250К, а за двойни - 500К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съпротивлението е ОК :blink: 500к просто се чудех за размера :D

ами сега ще почвам да оправям китарката :D имаше една тема как да съживим кремонката :D сега от там чета и тъй :D после може и снимки да вкарам ако има желаещи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потенциометъра за Volume се прецака и реших да го сменя,обаче немога да намеря 250К.Най-близкото което намерих е 220К.Ще свърши ли работа?Китарата е с 3 единични адаптера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, при мене съществува потенциометър със стойност 50k и трябва скоро време да му правя смяна - то като питам по музикалните магазини за такъв потенциометър, ме гледат странно и ми казват, че имали потенциометри само за китари, при което и аз им отвръщам със странен поглед :godbless: Понеже ми трябва потенциометър дето е линеен, но има логаритмичен, ще има ли някакъв проблем, ако направя замяната с такъв, друго - стойността трябва да е 50k но има 47к - май няма да е толкова фатално, ако ползвам такъв или да потърся с точната стойност :think:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами днеска ходих до xxxx и си взех потенциометри за китарката .. обаче не съм забелязал че на китарата а малки и взех големи !

това има ли някакво значение ?

Ако не е тайна ще споделиш ли колко струват там потенциометрите, че и аз скоро ще си сменям и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имаше от 3 до 10 лева :godbless: има и по 250 и по 500 , само че тази седмица един приятел ходи и са му казали че имат само volume ама предполагам са докарали ! :ph34r:

 

GuitarKeeper няма проблеми като я направя ще я снимам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма почти никакво значение дали са 250, 220, 300, 330, 470, или 500К. В магазините за електроника има линейни потенциометри за по 60 - 80 стотинки. Единствената им разлика с "китарните" е че по - трудно се въртят и трябва да ги смажете като ги купите(говоря за китайски, не за български или руски потенциометри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.