Jump to content
Българският форум за музиканти

Асансьорен джаз


Recommended Posts

@LOE

 

Мерси за коментара, радвам се че си излушал внимателно парчето и съм напълно съгласен с това, че трака не се запомня особенно и е гот предимно за бакграунд, точно за това е и заглавието на темата ;) , но аз така или иначе ,обикновенно не свиря в този стил, освен в къщи или за някой джем във форума, така че рудно мога да сътворя някой бисер на софт джаза

Иначе, благодаря за похвалите на тема запис и свирене :greenball: , само искам да вметна, че макар и наистина това да е първия път в който правя всичко от А до Я, всъщност съм правил много записи на този принцип, но просто никога не съм ги завършвал. Мисля, че някак си нямам търпение да изпивам детайлите. Винаги съм си падал по живото свирене, и всичките ми усилия винги са били насочени на там

 

@yotzzo

 

Проблема ми е, че аз почти нямам авторски парчета, през последните няколко години съм направил 2-3, едно от тях ще пусна скоро. Нормално фокуса е насочен към усъвършенстване на уменията ми като китарист ( а това е пълнене на кофа без дъно :rockon: ) , от друга страна знам, че трябва да пиша и собствена музика, за да се усъвършенствам, но това последно го правих сериозно в даскалото, като част от учебния материал, беше ми много полезно , но съм позарязал доста. Надявам се скоро пак да ми дойде мерак.

 

п.п.Хубавото на джемовете според мен е, че много хора се включват и по този начин човек малко или много си сверява часовника, а и вижда как много хора интерпретират различно една и съща тема. Иначе силата им, определено не е в оригиналността :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

С риск да продължа спама само искам да отбележа, че парчето има настроение. На мен ми въздейства, но е много далече от сексуалноалкохолните асоциации. :greenball: Ако не носеше някакво настроение/поне за мен/ нямаше да го коментирам.

В сферата на заяждането - не се и съмнявам, че колегата LOE слуша много разнообразен метал. :rockon:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не можах да изчета всички коментари,но изслушах музиката.Много е въздействаща! Харесва ми такъв тип джаз..солото на китарата и блендата и ми напомнят на Пат Матини-мноо яко.

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще поспамя, нали все пак си в моята тема :D .

Радвам се , че мислиш така и ти благодаря :rockon: . Аз мисля, че този тип парчета, ако имат проблем като цяло ,то той е в тяхната шаблонност, в смисъл , не че са зле като идея, а че някак си се повтарят доста и си приличат, може би не съм прав, това си е въпрос на вкус, а и в повечето стилове е така. Може би проблема ми идва от факта, че е мое, а аз нямам навик да си харесвам нещата ;)

 

Благодаря още веднъж на всички за отделеното време и градивните коментари :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички се радваме за тебе yotzzo, и все пак светът не се върти около тебе, нито мнението ти е референтно за останалите хора, които населяват планетата :rockon: Всеки слуша каквото иска, и има мнение, също така е свободен да го изразява ;) ако ти имаш проблем с това, оплакванията мисля че ги приемаше арменския поп

 

kolio_k - има един момент, който откровено не ми хареса, от 1.02 дп 1.25, където весеки момент очаквам руши да изкочи от някой тъмен ъгъл и да запее :greenball: в тази връзка мисля, че един приятен женски джаз вокал на моменти би направил супер много за парчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всички се радваме за тебе yotzzo, и все пак светът не се върти около тебе, нито мнението ти е референтно за останалите хора, които населяват планетата ;) Всеки слуша каквото иска, и има мнение, също така е свободен да го изразява :D ако ти имаш проблем с това, оплакванията мисля че ги приемаше арменския поп

:greenball: Брях така ли съм казал? Че мнението мие "референтно"? Много се извинявам, разбрал си ме погрешно. Моето мнение е само мое мнение и нищо повече. А, на един арменски поп съм се оплаквал - влезе ми в положението като бивш джазов барабанист... :rockon:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не си казал нещо подобно, но напоследък правиш впечатление на човек, който има проблем конкретно с моето мнение, което също така ми се струва доста лично, та ако имаш някакви проблеми с мен и мнението ми, може би трябва да се видин на по бира да ги обсъдим

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

никой не спори, просто си дискутираме - доста хора напоследък използват метъл музиката като аргумент, че хората, които я слушат от друго не вдяват, което е крайно малоумно, не за друго, а защото от метъл до метъл има океан разлика, има стилове метъл, които за мен не са по-добри от чалгата, вярно е, че има безмислени хлопаници и стъргане, също както има и невероятно стойсностна музика, за тези, за които тежкото и интензивното не е проблем

 

направи ми впечатление това което каза, че не е задължително музиката да провокира, нещо, с което съм доста несъгласен. ако е музика за филм, или музика, която да пуснеш по време на някакъв културен евент - ок, но ако говорим за музика, която ще си пуснеш с идеята да слушаш, да попиваш и разбираш, това е просто задължително да провокира

 

kolio_k е музикант с неоспорими качества, аз ако някой ден мога да свиря на половината на него ще съм супер доволен. и нямам грам съмнение, че може да направи джаз, която да провокира и да се следи с интерес, не само да е професионално направен. и за пример ще дам една много любима моя банда (даже не е метъл, а прогресив рок) - групата не свири джаз принципно, но тва не пречи конкретно в това парче да има повече джаз (и не само), отколкото в някой групи които правят това цял живот - бандата не е много известна, но без съмнение kolio_k и всички, които харесват стойностните неща ще я оценят - и току виж kolio_k се инспирира, резултатът би бил доста интересен

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този конкретно е правен с полуакустичната ми Ямаха yamaha_sa2200.gif, само адаптерите са Гибсън, оригиналните бяха много гот, но доста ярки като саунд, което беше супер за Блус, но аз търсих по джазов тон. Радвам се , че ти е харесало

 

@LOE

Много благодаря за хвалбите, радвам се че мислиш така за мен :thx:

Групата от линка наистина звучи много яко и идейно, но наистина не ми е известна, пиши в темата или на ЛС как се казва.

Иначе си напълно прав, няма добър и лош стил (макар , че има много ,които не допадат на много хора) има има качествена музика и изпълнение и лоши такива. Твърде често споровете ни тук са пораждани , чисто и просто от коренно различния ни ( на потребителите )вкус. Единственото, което можем да направим по въпроса е, да се опитваме да бъдем отворени към различното и да търсим хубавото в музиката, независимо от стила и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хвалбата е нещо, което аз разбирам като четка, това което казах по-скоро е това което е в действителност, дори и долни металисти като мен не могат да отрекат умението и таланта, когато ги срещнат :thx:

 

а бандата се зове Pain Of Salvation, и е една от най-най-добрите групи, които съм слушал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.