Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rgx420s


st0rmblastt

Recommended Posts

Ходих вчера до Динакорд, ама накъв блусар не остави един Гибсън намира бая време и не ми се чакаше, ама я видях китарката. Само хубави отзиви съм чувал за тоя модел и се пак да питам:

1. нещо по-мъничка ми изглежда от другите Ямахи, особено тялото. Кьорав ли съм или?

2. кво ш`каете за състейна й?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал да и е малко тялото, грифът определено е доста тънък. Само не се подвеждай по позитивните отзиви (включително и моите) - всичко е много относително и е възможно на теб лично никак да не ти хареса китарата. Освен това всичко е въпрос на късмет - можеш да попаднеш и на много добра и на лоша такава. Абе let the force be with you! :)

 

пс. Темата с тремоло бозите в стил оригинален Floyd Rose е неизчерпаема. Най-общо казано идеално тремоло няма - рано или късно се износва (слава богу моето все още се държи геройски).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тънък гриф, добри адаптери, флойд средна работа :) китарата си я бива. Мен ме кефи и е мн удобна (поне за мен де)

Направо ми взе думите от устата :)

 

Изкефи ме мнението на някакъв пич за тази китарка, мисля че съм го поствал и друг път:

 

Overall Rating: 10

 

15 years playing. I also have the following electric guitars: 1959 Gibson Les Paul Custom, PRS CE-22, Ibanez JS1000 (Joe Satriani Model), Santana SE, Danelectro U2 '56 reissue, Stevie Ray Vaughan Signature Fender Stratocaster.

 

I'm very satisfied with this guitar. I wanted a versatile instrument, but this happened to be a rock guitar, and a very good one. For rock /metal style I bought the Ibanez JS1000 and after spending more than a thousand bucks I didn't got the sound I wanted.

 

Well, this $450 Yamaha beats the $1,000+ Ibanez JS1000 in sound, value and features

 

Разбира се това е пак много относително... затова смятам да си закупя един Ibanez JS1000 да проверя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами надявам се знаете простата истина , че сигначър моделите са изкуствено надути откъм цена но не и от към екстри. :D Дори в някои случаи са по-лоши от базовия модел (по-лоши не е точно казано, по-скоро някои параметри са ограничени според изискванията на самия музикант поръчал дизайна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих вчера до Динакорд, ама накъв блусар не остави един Гибсън намира бая време и не ми се чакаше, ама я видях китарката. Само хубави отзиви съм чувал за тоя модел и се пак да питам:

1. нещо по-мъничка ми изглежда от другите Ямахи, особено тялото. Кьорав ли съм или?

2. кво ш`каете за състейна й?

по някаква голяма случайност аз също ходих до динакорд и го видях този :blink: понеже ходих до рок магазина да гледам за нещо с дълги ръкави,минах да разгледам китарите там и го видях този блусар.ама къде се беше разположил....може да сме се засекли :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе честно казано не ме кефи идеята да свиря на китарата на еди кой си. Но китарката е с доста тънък гриф (съвсем малко по-дебел от този на ямахата след 12-то прагче), за разлика от RG-тата. Оригинално е с леко блусарски димарцио адаптери и е с едж про тремоло. Потенциометрите са пулл-пуш с някви интересни тонкорекции - т.е. звучи интересно като китарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по някаква голяма случайност аз също ходих до динакорд и го видях този :ph34r: понеже ходих до рок магазина да гледам за нещо с дълги ръкави,минах да разгледам китарите там и го видях този блусар.ама къде се беше разположил....може да сме се засекли :)

не мога да разбера каква връзка с темата има това че си ходил да си купуваш блуза на някаква метълска гръпа, което въобще не ме интересува и това че си минал от еди къде си.

 

по темата: определено не мога да кажа че сатриани модела е по-лош от ямахата

но спор няма, хубава е ямахата така че взимай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по някаква голяма случайност аз също ходих до динакорд и го видях този :ph34r: понеже ходих до рок магазина да гледам за нещо с дълги ръкави,минах да разгледам китарите там и го видях този блусар.ама къде се беше разположил....може да сме се засекли :)

не мога да разбера каква връзка с темата има това че си ходил да си купуваш блуза на някаква метълска гръпа, което въобще не ме интересува и това че си минал от еди къде си.

 

по темата: определено не мога да кажа че сатриани модела е по-лош от ямахата

но спор няма, хубава е ямахата така че взимай

просто исках да кажа че и аз го видях този блусар захапал тая китара.сега очаквам да почнеш да ме критикуваш и да ми се караш понеже си примерен а аз съм тъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе май ше зема нещо още по-добро

->ESP LTD MH 400

ако не стане, зимам Ямахата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее ти къде отиде бе :lol: айде зимай, която да земеш пак си на далавера :)

лично мен ако питаш флойд не ти трябва

твърдо окачване му е майката :ph34r:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.