Jump to content
Българският форум за музиканти

Персоналност - Инструмент!Кой инструмент ни подхожда?


Kaen

Recommended Posts

покажи му Майкъл Анджело Батио , Били Шиън , Джон Лорд и Майк Портной и на който се накефи най-много да взема инструмент като него :rockon:

ако това е изборът нямаше да се захвана с китара в никой случай.

:godbless::pray::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко встрани от темата, ама като каза "кой инструмент му подхожда" се сетих за един виц:

 

Един старшина го направили шеф на филхармонията. Като отишъл първия ден на работа какво да види! Един музикант 150 килограма и свири на пиколо, друг 45 кг. и свири на бас и т.н. Тогава ги изкомандвал да се наредят по височина и им раздал инструментите според телосложението :(

 

Отново се извинявам за отклонението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Помня, че като малък...когато се налагаше да хващам и контрабаса в ансамбъла, в който свирих тогава...помня, че едва успявах да стигна първа позиция... ;) Та в тая посока-тамбурата сякаш повече ми подхождаше! :(

 

Иначе сериозно по темата - нека не забравяме, че човешкият глас се счита за най-съвършения музикален инструмент...дори Вагнер е казал:

"Гласът е първият инструмент на музиката, на който тя дължи живота си."

И мислейки в тази посока, искам да кажа, че не е задължително да търсите задължително друг инструмент, който да му хареса и подхожда. Възможно е да пожелае да се занимава с пеене!?!

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня, че като малък...когато се налагаше да хващам и контрабаса в ансамбъла, в който свирих тогава...помня, че едва успявах да стигна първа позиция... :) Та в тая посока-тамбурата сякаш повече ми подхождаше! :hysterical:

 

Иначе сериозно по темата - нека не забравяме, че човешкият глас се счита за най-съвършения музикален инструмент...дори Вагнер е казал:

"Гласът е първият инструмент на музиката, на който тя дължи живота си."

И мислейки в тази посока, искам да кажа, че не е задължително да търсите задължително друг инструмент, който да му хареса и подхожда. Възможно е да пожелае да се занимава с пеене!?!

 

Много правилно!

Пак благодаря :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

:offtopic-001:

Замисляли ли сте се защо най-много народ са се чинили китаристи?

Не, не искам да кажа, че китарата е най-хубавият инструмент за владеене, но това си е статистиката.

Иначе е ясно, че на пиано или цигулка може всичко да се изсвири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

Замисляли ли сте се защо най-много народ са се чинили китаристи?

Не, не искам да кажа, че китарата е най-хубавият инструмент за владеене, но това си е статистиката.

Иначе е ясно, че на пиано или цигулка може всичко да се изсвири.

 

... защото са 12 годишни тийнове, които виждат Бон Джоуви/Металика по VH1 и си мислят, че като си купят скуаер ще станат на ниво за 1-2 години? Не изключвам и себе си в това число, нали и аз бях така, няма лошо така да се почне.

Обаче китарата иска толкова време, за да станеш добър, колкото и другите инструменти, в никой случай не е по - лесна. Има си възможности, които цигулката няма, също и такива, които пианото няма, но пък и няма някои от техните... Това са 3 съвсем различни инструмента, някои от нещата им са коренно ралични. Мен ме радва, че китарата може да свири и акорди (е, не чак като пианото...), но може и гладки едногласи, почти като цигулка, особено с подходящ дистър, с доста портаменто и вибрато.

Също ми харесва, че става и за солиращ, и за акомпаниращ инструмент, нещо, което не знам, дали важи за цигулката (поправете ме ако греша). Харесва ми да си свиря някой блусец или рок балада и да си пея през това време - я да видя някой цигулар да го направи ;) Не знам как може да стане...

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^При мен нещата не се развиха като при теб.

Просто като бях още хлапе и погледът ми все клонеше към върха на гардероба, където баща ми си държеше старата "Кремона".Когато попораснах се качих на един стол и я докопах.Интересът ми обаче прерастна в зарибяване по-късно.Тогава и научих първите си шест акорда, като баретата ми разкатаха играта.Първата ми група и опити за композиране дойдоха чак в осми клас.И така 18 години. :)

 

Сега ако трябва да направя равносметка съм благодарен на случайноста, че навремето хванах правилно китарата, защото сега виждам колко е трудно на хората с обратен гард да си намират инструменти по вкус.

 

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се включих в оркестъра, диригента ми огледа големите зъби и каза: "този - на кларинета" :) Е, ако има големи длани не му бутайте цигулка, например, ами бас китара. :) Общо взето зависи от физиката, а и желанието, ама основно от физиката. Аз тромпет не мога да надуя :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях дете майка ми свиреше на китара по-късно тази китара се затри някъде между местенията, а на мен интереса ми към тоя инструмент си растеше с годините докато на 15-16 не почнах първата си работа и не си купих с първата заплата една кухарка :cheers2: и те така до ден днешен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми се струва да иска да свири, а да не знае на какво. Аз като чух Металика и веднага разбрах, че искам да свиря на китара :)

Ако след вашите 'напътсвия' пак не може да си избере, си мисля че ще е най-добре да започне на пиано. На него най-лесно ще схване как точно е устроена музикалната система и т.н. Освен това, колкото и да си некадърен, като натиснеш клавиша на пианото и си звучи добре, докато на китара примерно не е така. А за звуците, издавани от начинаещите цигулари няма и да споменавам :cheers2:

Това е при положение, че никой инструмент не го влече специално. Иначе няма да има нужда от нашите коментари :)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм могла да се идентифицирам с един конкретен инструмент...вярно, че първото нещо, до което се докоснах, беше пиано, но пък бях 5-годишна и толкова ми е разбирала главата... :)

Така или иначе у мен винаги е присъствало желание да свиря на всякакви инструменти и затова и започнах в един момент да свиря и на китара...даже ходих на уроци по барабани в тийнейджърските си години...ама до никъде не стигнах там. <_<

Иначе каквото ми попадне, не го оставям на мира, докато не успея да изкарам поне някаква мелодийка от него...спомням си даже когато ми попадна саксофона на един познат - голямо напъване беше, но успях цяла гамичка да изсвиря :D

Редактирано от Aquarelle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.