Jump to content
Българският форум за музиканти

Уроци за начинаещи-HELP ME ! ! !


SlipFly

Recommended Posts

здравеите приятели искам да ви питам от каде да запо4на с уроците си

по китара сега си купих китара и сам малко обаркан нз от каде да по4на да се у4а се зимам някви таблатъри които като ги извиря и изобщо не стават

ако ме разбирате още сам малко зле с техниката и искам да си я опражнявам

но нз как ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, първо се успокой :ph34r: Няма да те захапе китарата, ако не я дразниш много :ph34r:

 

Каква китара си си купил, като за начало?

 

И не се мятай още от началото на прекалено трудни таблации, за да не се разочероваш. Ако вчера си си купил китарата, неможеш да изсвириш интрото на Nothing Else Matters още днес, ако това се опитваш (и аз навремето това почнах първо :D ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kitara.hit.bg

има някакви уроци, ама те май са за малко по-напреднали. Обаче най-отдолу има линкове със хубави сайтове точно за целта :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами купих си българска Кремона..Знам,че не е нещо особено-

все пак за начинаещи мисля,че става.Имам и няк'ви ефектчета...Но само т'ва е...

И ся нз какво да правя-аз нищо не знам,тоест мога да свиря някои неща Обаче откъм теория ми куца доста...Ако обясниш някои работи ще съм ти задължен:))

Еми т'ва е:)) Stay Heavy :violin:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, глей сеа. Щом наистина сега започваш, ходи на уроци. В противен случай (90% вероятно) ще мъскаш много и безплодно, докато постигнеш читави резултати. Усилията са 1000 пъти по-блаотворни и ефективни, когато знаеш в каква посока да ги насочиш. А ти, повярвай (съвсем естествено) - не знаеш.

 

Това е моя съвет! Ае наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб тръгнах сам и без посока. И опитвах доста трудни неща и се нервех много :) И аз с Кремона, но акустична. Започнах сам да уча акордите които гледах в нет-а и свирех лесни неща доста дълго време докато ми свикнат пръстите. Понаучих се, но все още съм зле, ма продължавам да блъскам. Започнах с Nothing Else Matters, като първо се научих да я свиря по акорди, в последствие не представляваше трудност да науча и цялото интро + куплетите, а сега се мъча над солата :) Ако имаш възможност да ходиш на уроци направи го, а не блъскай като мен защото отнема повече време, когато няма кой да те насочи на какво да наблегнеш.

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност да ходиш на уроци направи го

Задължително опитай с уроци първо.Е-не е чак задължително,но при около 75% от хората е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи и от мен. Аз лично започнах с поредицата книжки на Юли Марков "Аз Рокясах". Малко изсипано заглавие, но вътре има доста ценни неща, още повече, ако не ти се дават кинти за уроци. Можеш да научиш наистина МНОГО. Е, така не се става музикант, но за начало е повече от достатъчно.

 

Таблатури в .тхт формат много, но това е голяма селения. Най-якия софт за целта е Guitar Pro. Дръпни си последната 4.1.0 версия, сложи я и после си свали която искаш песен от www.mysongbook.com Има хиляди песни, някои от които са перфектно направени. Гъзарското тук е, че можеш да чуеш какво точно трябва да изсвириш, има по-бавно темппо, абе...мания.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-( Guitar Pro?!?................................................................................

..............................................................

 

Ш'ъ спрощавате,ама е тъпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво и е тъпото бре Снежанке ? Ти какво ползваш ?

 

Гитар Про за мен си е най-удобната и хубава програмка за целта. Много лесно се ползва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХЕхе аз си блъсках безплодно и с най-голям кеф щото го правех когато си исках и когато имах достатъчно време, не съм тръгнал да ставам rock super star нито solo show off . Но е доста добре да отидеш да понаучиш някой неща дето трябва да се знаят ..като например, че вместо 6-то прагче на 6-та струна можеш да изсвириш 1-во на 5-та което няколко месеца не го знаех :):) ..пък и едни странни животни 'ноти' ше ти се нахвърлят като почнеш да си свирукаш. И като свириш по таблатури и като ти гледам ник-а ..пич не свири slipknot и soulfly на стандартни настройки при положение че таблатурите са за downtunned такива (тоест ..ъх..тука трябва да ти говоря за ноти..абе с две думи трябва да си изтеглиш някоя програмка - тунер и да гледаш кви буквички излизат като свириш хехе)

 

Btw guitar pro си е екстра и наистина има богата база с таблатури, якото за начинаещи е че чуваш как трябва да звучи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.