Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов албум на Константин Джамбазов


galingit

Recommended Posts

Това са две парчета от предстоящия нов албум "Moving" на Константин Джамбазов.

Видях,че колегата @visiodann е качвал преди времи негови неща и реших,че ще представлява интерес за всички от форума да чуят нещо от "кухнята" ...

Разбира се това става с изричното съгласие на Косьо...

 

http://www.esnips.com/doc/190826a6-0dfb-45...MOVING-PICTURES

 

http://www.esnips.com/doc/e843ef41-2f8f-40...MOVING-BROTHERS

 

Всички коментари са добре дошли...

 

За тези,които са заинтригувани от музиката ще уточня,че предните два албума на Косьо - "Precious Experiences" 2006

и "Nations" 2008 се разпространяват във Варна чрез музикален магазин "Ozz"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата линка не работят!

Извинявам се за неудобството...Опитайте пак ,сега работят...

При мен и сега не работят ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента работи само първия линк за Moving Pictures...За второто парче има някакъв проблем с качването в esnips...

Отново се извинявам за неудобството на всички,които са прегледали темата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента работи само първия линк за Moving Pictures...За второто парче има някакъв проблем с качването в esnips...

Отново се извинявам за неудобството на всички,които са прегледали темата... :D

Да сега работи,но се сетих че му имам адреса,където има повече парчета ;)

http://www.myspace.com/konstantinjambazov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста посредствено като звук и продукция, особено калвирите са ужасни, по вокалите също има доста работа - тва за оперите в майспейс

 

инъче звучи като нещо средно между адагио, дт и симфони екс, идейно ако не друго :D

 

а тия двете нови са значително по-добре и солата са яки :whistle:

 

малко повече динамика на клавирните партии няма да е зле, така звучат прекалено редени

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното звучи в стил Малмстийн , другото - в стил МакАлпайн.

На моменти сигурно и авторът си чува, че не е убедителен достатъчно( китарните партии), просто защото сам си слага висока летва. Казвам така, защото не е постнато директно, а с посредник.

Както каза и Лое, и продукцията не е съвсем на висота.

Едно доста готино демо чувам.

Обаче, както тук, така и в много други записи има 2 основни проблема-

1. липсата на оригиналност, което прави и мечешка услуга, защото препраща слушателя веднага на съпоставка с оригинала и е ясно кой губи

2. продукция, която не е на ниво

Това е станало не лошо, но ако се вземат на предвид добронамерените критики, ще е в полза за следващите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва за продукцията беше за явно доста по стари неща - просто първо чух линка в майспейс и съответно оперите

 

инъче новите работи са без забележки, поне на слушаките които съм на работа, само както вече споменах клавирите ми звучат прекалено равни, нема грам динамика, всъщност това важи и за барабаните, просто от 100 км си личи, че калвирите и барабаните са редени - което не е лошо като цяло, но ако се наредят с една идея откъм динамика ще стане много по добре, инъче звука е значително по добре, и липсата на фалшивеещите вокали от оперите определено си казва думата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е достатъчно живо - според мен тва е главния проблем

 

и като цяло мастъринга не е на ниво, нещата се чуват в целия микс, което е добре, но като цяло не е балансирано в честотния спектър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря за коментарите ...

Щом има критика , значи музиката ви е направила впечетление...

Само да поясня някои неща:

1.аз съм постнал нещата ,защото авторът на музиката не е член на форума,не заради друго...видях,че колегата @visiondann е постнал на два пъти парчета на Косьо преди 2 години и е имало интерес към тях,както и към групата Clearland,която също е негов проект с Ники Райков ...та такава беше идеята...

2.относно качеството на продукцията - винаги може по-добре...не случайно съм дал тези линкове,защото както е забелязал колегата @LOE това е съвсем нова продукция,за разлика от страницата в My Space ,където са демо вариантите...

3.парчетата с вокали от My Space ,в момента също са с нова по-добра продукция,просто още не са обновени там...

4.ако на секундовите вокали ,вече им казваме "фалшиви" съм съгласен с колегата,иначе остава да обвиним банди като Yes, Alice In Chains и много други,както и родния ни фолклор,че са фалшиви заради умишленото използване на секундови интервали - има разлика нали ?!?!!

5.към колегата @ТONY - авторът е достатъчно убеден в способностите си...не случайно Косьо е много търсен студиен музикант ,нещо което малко от вас знаят,понеже живее във Варна...според мен в България не са много хората,които са способни да изсвирят тези парчета ,да не говорим за сложността на композициите,което е по-уникалното...само ще ти поясня,че първото парче няма нищо общо с Малмстийн,по скоро говорим за Dixie Dregs и Steve Morse,а второто не Макалпайн ,по скоро Liquid Tension Еxperiment (Jordan Rudess) и Vitalij Kuprij...

6.що се отнася до записването, говорим за home recording, което вече е въпрос на бюджет, иначе студиа - колкото искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.