Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да знаем за палките ?


Recommended Posts

Ето линк към първата от 4 части статия,която преведох за сайта. Дано да ви е от полза :thumbup:

 

Какво да знаем за палките ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за статията! Една малка корекция - точно под картинката си изредил типовете и тяхното предназначение - последния ред трябва да е 2Б - но там пак е написано 5Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко години аз си правех палките (сега нямам време, а и базата не ми е под ръка ;)) и мога да кажа, че дъб най-ми допада.

Но... за хамалите - препоръчвам бук или аналог - по-лек по-мек по-бързо се чупи. Или палки или чинели, вие избирате какво ще си купувате по-често ;). Габъра не съм го пробвал, но е по-здрав от бук. Дрян (трябва много да внимавате с него) - палките се чупят след като ви останат само обръчите от барабаните.

Сега предпочитам да дам 5лв. за месец. На Валето (не съм сигурен за името) са добри - стига да са еднакви :).

Важното е да са ви удобни и да внимавате ако ги чупите често. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пробвал "Валето", значи си пробвал и палки от габър, доколкото знам точно от това дърво са направени.

Kазвал съм и преди при тях поне при мен всичко е на късмет. Изкарвал съм и повече от месец с тях, но съм ги чупил и за минути ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам от какво са направени, палка не съм чупил - възможно е и да попрекалявам с избирането. Пери известно веме се набутах и си взех карбонови - ужасен избор от моя страна (нито са ми удобни нито ми харесва звука), ама нали да пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Валето съм чувал,че са от варен бук.Те са неестествено леки палки.Но може да имат серии и от други дървесни видове.

Ненчо,много полезна статия.Мерси :metalist:

Очакваме и останалите :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.