Jump to content
Българският форум за музиканти

Група Distorment.


Recommended Posts

Мен парчето си ме радва. Вокалите не ме радват особено, струват ми се някакси "хибридни" - кефят ме или по-високи (Carcass, At the Gates...) или съвсем ниски и гърлени (Nile).

 

Иначе ако пробвате да вкарате някакъв риф ала шведски дет метъл по някое време заедно с яко blastbeats на барабаните, ще стане съвсем месомелачка :)

Това между другото все повече известни групи го правят. Справка - Machine Head "Imperium" и последния Killswitch Engage... Unearth и Heaven Shall Burn не ги и коментираме :twisted: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Angermeans 10x много!

Мен високи вокали мнооооого рядко ме кефят, ниските ме радват но ..с мярка, на Стефан ме кефят макар, че малко еднообразно се получава хех.

 

Сегам..с помощта на Synchu (надявам се) ще сложим още един микс на тази песен утре-други ден..тия дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то аз друго по отношение на продукцията няма кво да добавя...

пак да кажа че барабаните не се връзват някак си в микса... пробвайте да ги компресирате малко, така ще усилите натуралния реверб, който си го имат в семплите. Абе най-добре ползвайте друга банка, Natural Studio например...

Китарите също не ми харесват, ама то това си е от процесора/amp симпулатора и не се оправя лесно:-)

Вокалите според мен са си добре

 

По отношение на музиката няма кво да ви съветвам, вие си знаете най-добре, това е преди всичко въпрос на вкус. Не съм фен на "рецепти" за правене на музика, щото ако всички ги изпълняваха, нямаше да има никакво разнообразие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Natural Studio например...

ех да му се не види и още някой най-сетне да е почитател на NS.

... дай да му удряме реклама, че хем е фрии хем е добро...

 

п.с. ама на Дистормънт, доколкото ги знам тези екстремисти няма да им 'ареса... ама пък знае ли човек...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, верно, тоя пич дето прави NS е ебаси ентусиаста!!!

На всичкото отгоре for free. Достоен за уважение!

 

На мен ми харесват, щото имат малко по-гаражно звучене, т.е. по-подходящо за демо. За разлика от Blue Jay и Drumkit From Hell които звучат малко стерилно.

 

Абе за мен най-големия проблем при SFбанките е супер малоумния едитор Vienna 2.3. Хипер дразнещо е ако решиш да едитнеш леко някой инструмент - трябва да го правиш лейър по лейър и моно семпъл по моно семпъл. Ако някой знае некъв по-добър Саундфонт едитор да каже.

То май това си е за отделна тема де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ви критика :) :

 

 

Китарата звучи кофти - твърде много GAIN и понеже е доста свалена, звучи замазано, размито и неагресивно. Пробвайте с по-малък GAIN, с distortion и overdrive, и я компресирайте малко (ама малко!) повечко. Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи нещо и за баса плс

Ами тоя ефект в началото не кефи. Изглежда, искаш пространство в баса там. Хвани го изсвири три пъти - последния на октава отгоре - и вкарай първите два нормални изсвирвания на по 80% вляво и дясно, а третия остави в центъра. Постигаш много по-'пространствен' ефект, без да го има тоя електронен звук. Иначе по-натам е добре, само дето е малко мътно, като че няма високи - не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ви критика :D :

 

 

Китарата звучи кофти - твърде много GAIN и понеже е доста свалена, звучи замазано, размито и неагресивно. Пробвайте с по-малък GAIN, с distortion и overdrive, и я компресирайте малко (ама малко!) повечко. Със здраве!

ами това за гейн-а е въпрос на търсене и вкус според мен, с по-малко гейн винаги звучи по чисто но не толкова..агресивно според мен. Проблема действително е че е тиха китарата. Пак казвам ще има и нова версия ..един финален микс не е финален докато не го видиш в магазина :D ..че и тогава не е сигурно. Та..мдам благодаря и на теб за критиката.

 

Ам Dylan_101 ..ми не искам пък да се връщаме в гаража :/ . Тези NS са си баш там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам Dylan_101 ..ми не искам пък да се връщаме в гаража :/ . Тези NS са си баш там.

Съгласен съм, приятелю, но тогава трябва да направите така че другите инструменти да не звучат гаражно..

 

Съгласен съм в смисъл че уважавам мнението ти по въпроса. Но за мен тия барабани са определено твърде стерилни.

 

BTW как сте записали китарите? амп-симулатор е, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емулиран изход на кубето ми, WARP, 3 записа (neck, bridge и позицията до brigdge-а)всеки запис е на 2 track-а с hard panning и некадърността ми по отношение на EQ (както каза Synchu твърде малко средни и високи, но това ще е оправено предполагам в следващата версия). Вероятно не ти е особено любим warp-а, но знаеш - не всеки разбира от емулации. Всъщност основата на звука на китарата си ме кефи, но съм я миксирал кофти така че да не се чува хубавото в нея :( ..какво да се прави още съм newbie в тази сфера, няколко месеца са твърде малко.

 

Edit: сега ще ти запиша как звучи само кубето без намеса на никакъв софтуер - plug&play&record така де се каже хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението за баса...идеята за интрото да е така беше на китариста... аз му дадах още една идея и в крайна сметка стана брутално мазало, което обаче всички казаха, че звучи добре и в момента се чудя дали само аз и ти сме глухи или просто всички други, но как да е...

а иначе предложението е добро... май нещо такова ще направя. Обаче е малко тъпо като аз си записвам вкъщи а китариста миксира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за баса нататък... ами честно казано от това, което имам като инструмент и това, което трябва да свиря, мисля, че баса е добре... просто е малко тъпо да свириш с тънки струни на настройка C. Да не говорим, че... уф не ми се говори всъщност щото тряа си зема други струни, а се изнервям. Аве малко тъпа работа, но факт е че баса не издава почти никъв шум над... чакайте да видя точно какви шумове прави...

 

Аве като гледам на 2к херца са най-високите... което дори леко ме изненада, защото очаквах да е по-малко... но факт, е че точно в случая не мога да си позволя да имам шумове по-високо, заради един гаден шум дет прави баса... и съм го резнал с EQ. Всъщност ще измисля нещо... може пак да запиша целия бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.